Megan 2 - sprzęgło

11 Lut 2018, 08:45

Witam, moje pytanie dotyczy pracy sprzęgła w megan 2 ( rok. 2004, 1.6 16 benzyna ) Samochód mam od 6 m-c, od samego początku sprzegło łapało u samej góry ( ruszenie na samym sprzegle to mocny wyczyn ) tak więc liczyłam się z tym, że trzeba bedzie to wymienić. Po wizycie u mechanika z nadzieją, że w końcu komfort jazdy sie zmieni uslyszałam, że nie ma sensu teraz tego wymieniać ponieważ po wymianie może nadal brać tak wysoko :?: :?: :?: Czy jest możliwe, że nowe sprzęgło nadal bedzie tak zbierało ????? Miałam okazje przejechać sie fordem c max 2006 r i tam auto ruszało na sprzęgle, delikatne popuszczenie auto wprowadzało w ruch co wiązało sie z innym komfortem jazdy. Natomiast w mojej megan bardzo cieżko prlwadzi sie to auto.
OlaW
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 07 2017
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: renault megan 2
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2018, 08:56

Jak sprzęgło bierze to w sumie zależy od jego wyregulowania, czy bierze od razu czy też po głębszym wciśnięciu pedału sprzęgła.
gber44
 

11 Lut 2018, 11:50

Tutaj trudno o regulacje ponieważ jest to sprzęgło hydrauliczne regulowane i nie da sie podciągnąc linke, bardziej mi chldziło o to czy po wymianie na nowe jest prawdopodobienstwo, ze nadal będzie brało tak wysoko
OlaW
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 07 2017
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: renault megan 2
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2018, 12:07

No tak jak nowe tarcza, sprężyny dociskowe, docisk łożysko oporowe sprzęgła to będzie brać wysoko. :)
gber44
 

09 Sie 2018, 13:00

Przy zamontowaniu nowego sprzęgła, pedał sprzęgła zaczyna pracować inaczej, jednak nie zawsze zaczyna "brać" od samego dołu. Ruszenie samochodem benzynowym tylko przez puszczenie sprzęgła, nie dodając gazu nie zawsze jest możliwe. Należałoby wypatrywać [link wygasł]
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74

06 Wrz 2018, 10:36

Do sprzęgła w Megance ogólnie trzeba się przyzwyczaić. Znam przypadki że nie którzy z użytkowników mają problemy z prawidłowym ruszeniem auta, po prostu im "trzepie" podczas ruszania, inny kierowca tym samym samochodem nie ma żadnego problemu. Była podobno jakaś wada fabryczna tych sprzęgieł ale ja w mojej nie odczuwam żeby było coś nie tak.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Sports 800 - legenda modelu
    Toyota Sports 800 to pierwszy sportowy samochód firmy Toyota i pierwszy na świecie kabriolet z dachem typu Targa. Eksperymentalny prototyp Toyota Sports 800 Gas Turbine Hybrid był także zapowiedzią bijącego dziś rekordy ...

07 Wrz 2018, 09:09

mateusz9986 napisał(a):"trzepie" podczas ruszania


Hm, ciekawe. W Jedynce mam bardzo podobnie. Generalnie zależy to od tego jak ruszam i przy jakich obrotach. Nigdy tego nie rozważałem jako wadę czy objaw zepsucie, raczej ten typ tak ma (no chyba że zdarza się to przy każdym ruszaniu).

W sumie to niedawno wymieniałem poduszkę skrzyni, nie wiem czy problem ustąpił, nie zwróciłem uwagi.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Wrz 2018, 10:20

Mam auto od teścia, który ma je od nowości. Auto po zrobieniu 10 tys od nowości miało taki objaw, serwis nic z tym nie zrobił, coś tam tylko regulowali. Czytałem na forach Meganki że nie którzy walczyli z serwisami, wymieniali sprzęgła i znowu po chwili zaczynało się to samo. Od czasu jak od kupiłem Megankę i zrobiłem nią blisko 20 tys, może raz mi się zdarzyło coś takiego i to tylko wtedy kiedy sam stwierdzam że źle puściłem sprzęgło. Wydaje mi się że ono jest specyficzne a ja się po prostu wpasowałem i nie mam problemów. Sam byłem świadkiem jak teść miał Megankę że zdarzało się takie "buksowanie" od czasu jak ja jeżdżę wszystko jest ok.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007