Megane II - czy warto

02 Wrz 2016, 13:44

Witam. Możliwe że za jakiś czas będę miał okazję nabyć z pewnego źródła Renault Megane II sedan, 2007 rok 1.6 16v, salon polska, I właściciel, przebieg coś około 60 tys km., wymieniony w tym roku rozrząd razem z KFZR. Wyposażenie średnia półka m.in klima automat, sterowanie radiem z kierownicy, 4x elektryka szyb. Brak chyba m.in tempomatu. Auto na 100% nie brało udziału w kolizji, wiem że było o nie dbane, garażowane.
I teraz pytanie czy warto taki samochód kupić, jeśli tak to za ile. W internecie krąży wiele teorii na temat tego samochodu, jedni są z niego zadowoleni inni wyrażają się negatywnie, głównie chodzi o elektrykę. Czy w pewnym egzemplarzu również będzie ona tak wariowała ?
Obecnie jeżdżę Mazdą 6 2.0 benzyna z której jestem zadowolony ale ma ona już swoje lata ( 2003 ). Gdyby nie to że będzie możliwość zakupu pewnego auta raczej bym jej nie sprzedawał.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Wrz 2016, 18:50

Warto. Końcówka produkcji dwójki nie jest tak problematyczna jak miało to miejsce na jej początku.
Będziesz jednak zawiedziony po przesiadce z większego auta. No ale rocznik się zgadza...
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Wrz 2016, 19:19

Kolego ja mam taką samą tylko rocznik 2008. I powiem Ci szczerze - jeśli chodzi o jazdę po mieście, czy w trasie do 140 km/h : jeździ się bardzo dobrze jak na tą klasę auta. Zawieszenie jest moim zdaniem okej. Problematyczna może być np głupia wymiana żarówki - są różne oponie, że trzeba skręcać koła w tą lub w tą i dłubać reką od nadkola, albo zdejmować zderzak, albo inne cudawianki. Fakt, jest to trudne ale jak raz spędzisz przy tym 40 minut to następnym razem zajmie Ci to 1 minutę (ale to po ewentualnym zakupie). Auto prowadzi się wygodnie ale nie jest dynamiczne. Spalanie ja mam około 8-8,5 w mieście i poniżej 7 na trasie. Auto nie ma tempomatu

A czy warto kupić takie auto to Ci nie powiem - kupiliśmy auto po super okazji i jeśli się o nie dba to nie sprawia problemów - przynajmniej nam.
frankozola
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna

02 Wrz 2016, 20:04

Jakościowo oraz na komforcie dużo stracę w porównaniu z Mazdą 6 ? Co do wielkości to w zasadzie szerokość ta sama, rozstaw osi podobny jedyne co to długość na której aż tak mi nie zależy.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Wrz 2016, 21:30

Jest tu taki jeden, który twierdził, że Gulf IV to to samo co S klasa, jeśli chodzi o komfort :mrgreen:
Nie chodzi nawet o same wymiary, ale np o zastosowane materiały, wyciszenie, nastawy i konstrukcja zawieszenia, wymiary i konstrukcja foteli i mnóstwo mnóstwo innych. To po prostu tak, jakbyś po pewnym czasie mieszkania w willi z basenem zamieszkał na przeciętnym polskim osiedlu z płyty - niby to samo, masz dach nad głową, sypialnię i pokój dzienny... No ale jednak jest trochę inaczej.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Wrz 2016, 05:29

Ja Ci nie powiem jak z komfortem bo mazdą 6 nie jeździłem i tego chyba nikt Ci nie powie bo to jest odczucie subiektywne. Musisz pojechać do jakiegoś komisu, albo dorwać znajomego - wsiąść i jak pozwolą to pojeździć.
Ja od siebie powiem że, wkurza mnie deska rozdzielcza. Jest wykonana z tworzywa sztucznego które ma taką strukturę "siateczkową" = strasznie siada i tylko odkurzacz sobie z tym radzi. Ale pomimo tego auto wewnątrz jest całkiem fajnie wykonane i nie jest chamsko plastikowo, tylko dość "przyjemnie".
Wygłuszenie jest okej i poza tym głośniki seryjne dają rade :)
frankozola
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna

04 Wrz 2016, 07:59

Ile w takim razie taka Meganka może być warta ? Z tego co widzę na allegro najdroższy sedan chodzi po 14 900zł tyle że jest to wersja z niemiec m.in z navi. Jeśli auto ma 60 tys przebiegu, to jeśli chodzi o zawieszenie, amortyzatory spokojnie jeszcze te 40-50 tys powinny wytrzymać ?
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Wrz 2016, 10:28

Meganki nie trzymają cen z racji "trwałości" aut z tamtych lat.
Moje obserwacje co do Megane II są takie, że częściej ulegają samozapłonowi niż sławny w tym Peugeot 307 (np. w Biłgoraju spaliły się 2 przedlifty). Pytanie czy to wina konstrukcji czy przeszłości eksploatacyjnej.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Wrz 2016, 10:00

Dzięki wszystkim za opinię. Temat bynajmniej chwilowo nie aktualny.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Lis 2016, 07:39

Odgrzewam chwilowo temat, ponieważ auto najprawdopodobniej będzie w przyszłym roku jednak na sprzedaż.
Przy pewnym przebiegu 50 tys km i pewności że auto nie było katowane co może wymagać wymiany zaraz po zakupie ? Podejrzewam że na dzień dobry do wymiany są świece przy takim przebiegu, ciekawe jak wygląda sprawa z tymi problematycznymi cewkami w tym modelu, klocki wymieniane były w tym roku, ile średnie wytrzymują w tym modelu tarcze hamulcowe ?
Patrząc na dane techniczne różnica pomiędzy moją Mazdą a Meganką nie jest jakoś powalająca na korzyść Mazdy.
Mazda od 0-100 ( 9,9 ) Megane 0-100 (11)
Szerokość Mazdy (1780) Megane (1777)
Rozstaw osi Mazda (2680) Megane (2686)
Jak wygląda sprawa przewożenia wózka dziecięcego ( przyszłościowo ) w sedanie ?
Ile właściciel waszym zdaniem może za taką megankę realnie zawołać ?
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Lis 2016, 09:56

50 tyś? Na dzień dobry rozrząd, oleje a reszty nie wywróżymy czy klocki są dobre.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Lis 2016, 10:10

Rozrząd jest wymieniony w tym roku, klocki też.
Najbardziej to zależy mi na opinii czy warto zmieniać Mazdę na Megankę.
Gdybym miał kupić taką Megankę z komisu to raczej nie zdecydowałbym się na ten samochód, ale tutaj mam pewne auto.
Mazda jest ok, ale zdaję sobie sprawę iż zaczną się problemy z korozją, przebieg niby 160 tys też powoli zacznie się odbijać i trzeba będzie ruszyć m.in skomplikowane zawieszenie.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007