Merc w210 / bmw 5 e39 / audi a6 c5

20 Lip 2008, 14:03

trójka ciekawych konkurentów, prosiłbym o spojrzenie w modele sedan.
według mnie audi jest najwygodniejsze i daje najlepszą przyjemność z jazdy, w mercu natomiast ( choć nie jest już to prawdziwa gwiazda jaką zawsze był dla mnie klin ) miałbym największe zaufanie podczas przebywania tras, natomiast do króla monachium miałbym sympatyczny respekt i także przyjemność z mycia jego czarnego lakieru w sobotnie popołudnie - czyli przemawia, jak na mój gust wygląd ;).
klasa podobna, ale może użytkownicy tych wozów powiedzą więcej ?
i jeszcze jedno, w grę wchodzi dieselek.
u
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Miejscowość: gdynia

21 Lip 2008, 13:48

ja polecam jednak Audi A6 z silnikiem 2,5 TDI ale w manualnej skrzyni choć słyszałem wiele złych opinii na temat tego silnika to i tak uważam że jest on dobry tylko trzeba trafić na egzemplarz z niskim przebiegiem to nic na się nie będzie działo przez długi czas . Sam takim jeżdżę i jestem zadowolony lecz gdy jednak nie masz do niego zaufania to może być 1.9 TDi 131 KM
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

21 Lip 2008, 17:44

jako właściciel i osoba która myślała o zakupie właśnie któregoś z tych 3 samochodów powiedział bym ze Audi dysponuje największą mocą w przełożeniu na pojemność silnika i jest najładniejsze... tępy przód mercedesa zniechęca mnie do modelu 210 i to ze silnik 3.2CDI ma prawie tyle koni co 2.5TDI 180PS w audi, natomiast BMW 2.5TDS ma jakieś 140 kilka koni z tego co pamiętam oglądając je zanim kpiłem A6. Wnetrze audi tez ma najładniejsze, a co do jakości mercedesa po tym jak w 94 roku obcieli koszty i spadli na 9 miejsce od końca pod względem zadowolenie klijenta w "jakimś tam rankingu" podobno teraz wracaja d dawnej świetności mogę powiedzieć ze ze miałem takiego i cały czas coś się w nim psuło... fakt miał duży przebieg ale mniejsza z tym;d o BMW nic nie powiem bo nie miałem kontaktu z tym modelem, ale czasami wolał bym mieć napęd na tył jak w BMW i Mercedesie ;p kolega polecił Ci menualną skrzynie w audi a ja powiem ze w tiptroniku spisuje mi sie switenie tylko ze samochód jest delikatnie cięższy ale tego chyba nie powinieneś odczuć zbytnio, każdy kupi według uznania.
Trochę się rozpisałem pewnie się wam czytać nie będzie chciało;d Reasumując kupił bym audi , później mercedesa i na końcu bmw.
protector
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: mazowieckie

30 Lip 2008, 13:41

bmw merc audi - w tej kolejnosci od tego ktorego by najchetniej kupil majac do wyboru te 3

ale ogladalbym sie za 2 z tych ( merc i bmw )

misiek okular 2,9 td by mi pasil
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391

30 Lip 2008, 15:47

Ja bym wolał Audi, BMW, Mercedes.
Mercedesa trudno byłoby znaleźć który nie byłby po TAXI, albo po czymś innym. Audi przyzwoita oferta, BMW też. Szukałbym tych 2. Który bybył to bym wziął.
Pozdrawiam :)
Rodri94
 

02 Sie 2008, 15:57

Mam E-klasę 290TD automat kombi...małe spalanie, duże auto, twarde zawieszenie, wygodne, komfortowe i bezpieczny samochód, warty swojej ceny...awaryjność? Czasem elektronika lubi o sobie dać znać, tzn. pokaże Ci błąd poduszki powietrznej, bądź będzie pokazywał, że nie masz płynu do spryskiwaczy, chociaż on jest:) Jeździłem Audi A6 1,9 TDi i 2,5TDi-auto bardzo przyjemne, twarde...dobre wrażenia z jazdy, BMW miałem też okazje się przejechać, ale jak dla mnie...wybrałbym jednak samochód z gwiazdą na masce, ale tylko z silnikiem 2900cm3, nie 3000cm3-to musisz brać pod uwagę przy zakupie samochodu, bo ten silnik 2,9TD 130KM jest zdecydowanie oszczędniejszy i mniej awaryjny. Ja bym wybrał Mercedesa, ew. Audi, chociaż do BMW 5 też mam jak najbardziej szacunek :) Co do Mercedesa...przyjemność jest w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, jestem zwolennikiem manualnych skrzyń biegów, jednak do tego auta...auta o takich rozmiarach...wygodniej podróżuje się z automatyczną skrzynią-zdecydowanie. Pozdrawiam
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001