Mercedes C220 w203 2.2 CDI vs BMW 3 e46 2.0d

18 Sty 2010, 22:53

Witam
Chciałbym uzyskać informacje/opinie na temat tych dwóch samochodów :

Mercedes C220 w203 2.2 CDI Sport/Coupe
BMW 3 e46 2.0d Sport/Coupe (nie hatchback, chodzi mi o ta z dłuższym tyłem) ew. Sedan

Interesują mnie argumenty za badz przeciw, wady, zalety, problemy itp.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
P@B!O =]
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Brać Hajs?
0

19 Sty 2010, 01:17

P@B!O =] napisał(a):Witam
Chciałbym uzyskać informacje/opinie na temat tych dwóch samochodów :

Mercedes C220 w203 2.2 CDI Sport/Coupe
BMW 3 e46 2.0d Sport/Coupe (nie hatchback, chodzi mi o ta z dłuższym tyłem) ew. Sedan

Interesują mnie argumenty za badz przeciw, wady, zalety, problemy itp.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam


zobacz na autocentrum albo uzyj opcji szukaj
halsky11
 
0

20 Sty 2010, 22:31

Patrzyłem ;]
mało konkretów jest ;p
wyczytałem niby ze w tych mercedesach niby "coś" stuka w zawieszeniu ;>
A chciałbym usłyszeć opinie o tych autach osób które posiadaja/posiadały je.
Jak sprawują się silnik? Awaryjność? Blacha ? Prowadzenie? Wygoda? Czy są problemy w eksploatacji? itp

Z góry dzieki
Pozdro
P@B!O =]
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Brać Hajs?
1

21 Sty 2010, 15:44

Sam aktualnie jeżdzę BMW 3 e46 z 2.0d. Z auta jestem bardzo zadowolony. Sprawa wygląda tak:
Jeśli lubisz czerpać przyjemność z jazdy, niestraszne Ci twarde zawieszenie i podskakiwanie na dziurach to BMW - samochód dla kierowcy. Silnik super - dynamiczny a zarazem ekonomiczny - średnio ok. 6,5l przy normalnej jeździe. Jeszcze większa frajda jest z 3.0 - miałem przyjemność jeździć właśnie 3-litrowym coupe - prawdziwa rakieta ale te egzemplarze przeważnie są już sporo droższe i jest ich znacznie mniej. Jak dbasz o auto i turbinę to nie będzie problemów.

Trzeba się przejechać. Albo się zakochasz albo będziesz szukał dalej... ;)
Minusy? Hm... Drogie części np. wahacz ze sworzniem w cenie kompletu do VW passata.
Nic innego istotnego sobie nie przypominam.

A Mercedes? Wg mnie samochód dla pasażerów... Choć nie byłem nigdy właścicielem ;).
Chaos
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Pomorze
0

21 Sty 2010, 20:08

Aha
Dziękuje bardzo za wypowiedz :P 3.0 za duży przede wszystkim opłaty, nie wiem jak ze spalaniem ale podejrzewam że znacznie większe :P Czytałem coś niby ze te silniki się da łatwo przegrzać i to ma poważne skutki... czy to prawda?
Pozdro
P@B!O =]
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Brać Hajs?
1

22 Sty 2010, 13:50

P@B!O =] napisał(a):Aha
Dziękuje bardzo za wypowiedz :P 3.0 za duży przede wszystkim opłaty, nie wiem jak ze spalaniem ale podejrzewam że znacznie większe :P Czytałem coś niby ze te silniki się da łatwo przegrzać i to ma poważne skutki... czy to prawda?
Pozdro


Hmm :???: Wiem że owego czasu wszystkie BMW cierpiały na tą przypadłość, to znaczy cierpiały... trzeba tego po prostu pilnować, sam tak o z siebie się nie przegrzeje. Czy w nowszych silnikach tak jest nadal to szczerze nie wiem. Na jakieś forum BMW trza by zaglądnąć. Jeździłem takim modelem przez miesiąc i jak dla mnie rewelacja, w połączeniu z sześciostopniową skrzynią bardzo fajnie się tym jeździ, jest cichutko w środku,jak na silnik 2 litry to nieźle zapierdziela, a testować było gdzie bo jeździłem nim w Niemczech, spalanie jak dla mnie śmieszne ilości. Tam wcześniej dobrze kolega napisał że zawieszenie jest dość sztywne, ale to chyba wszystkie trójki takie mają. Jeszcze jak by to miało być Coupe to w ogóle cacy:) Mercedesem takim nie jeździłem tak że nie pomogę.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan Micra 0,9 IG-T o mocy 90 KM
    Nissan Micra to samochód napędzany przez turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 0,9 litra i o mocy na poziomie 90 KM. Średnie spalanie w tym przypadku to około 4,8 l/100 km, natomiast z użyciem sytemu Start-Stop ...
    7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli
    Do przewiezienia większej liczby osób nie zawsze potrzebny jest minivan. Wystarczy praktyczny SUV z dodatkowym rzędem siedzeń. Modele klasy premium bardzo często oferują taką opcję, co w połączeniu z luksusowym wyposażeniem ...

23 Sty 2010, 00:20

Dzięki :D
teraz przydało by się osoby które jeździły tym mercedesem ;> albo najlepiej jeździło tym mercedesem i ta betka ;> Ale oczywiście wszystkich co coś wiedza proszę o wypowiedz :P

[ Dodano: Pon Sty 25, 2010 15:52 ]
Czyżby nikt nie miał Tego Mercedesa ?? :(
Jak ktoś ma jakieś informacje to bd bardzo wdzięczny jeśli się wypowie o nim.
Pozdrawiam
P@B!O =]
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Brać Hajs?
1

23 Wrz 2016, 16:48

3.0 w dieselu e46 184 km miałem spalanie byłem w szoku na trasie 5.5- 6.0l mieszany cykl6-6.5l zwykła jazda nie żałując sobie i nie szalejąc miasto do 7l jak będziesz ciągnął cały czas obrotomierzem do końca to koło 8l. Także jak na taki motor bardzo mało pali ale sprzedałem 5 dni temu jak przyjdzie zrobić coś w motorze to miej gruby portfel.
ziom890
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0

23 Wrz 2016, 16:50

A nie wiem jak mercedes ale przy takich rocznikach w życiu nie kupie diesla. Odnośnie bmw mogę się co nieco wypowiedzieć.
ziom890
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0