Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!

09 Lip 2013, 13:01

Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach świata niezliczona rzesza samochodów marki Mitsubishi z dnia na dzień, wiernie i bezawaryjnie służy swym właścicielom. Liczniki kilometrów niezmordowanie odmierzają dystans przejechany przez te dzielne pojazdy, nierzadko dołączające do "klubu milionerów".

Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!1 001 112 kilometrów na liczniki i nadal w drodze
Dobrym przykładem może tu być Mitsubishi Carisma z roku 1996, które ma obecnie "na budziku" 1 001 112 km przejechane bez żadnej poważniejszej awarii po polskich oraz europejskich drogach.

Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!Właścicielem auta jest Jerzy Czaja, były spadochroniarz w 16 batalionie powietrzno-desantowym w Krakowie, który wspomina – "Sam nie wiem kiedy to zleciało... Zaczęło się od tego, że miałem wypadek, samochód nadawał się jedynie na złom. Ponieważ lubię i cenię japońskie samochody naturalnie moje następne auto musiało być produktem japońskiej marki. Nowego pojazdu daleko nie musiałem szukać - akurat sąsiadka sprzedawała dwuletnie Mitsubishi Carisma po śmierci męża - sama nie miała prawa jazdy. Kiedy usiadłem za kierownicą wówczas już mojej Carismy jej licznik pokazywał niecałe 50 tys. km przebiegu, odpaliłem silnik i licznik zaczął się kręcić..."

Standardowa obsługa serwisowa
Carisma pana Jerzego służyła mu wiernie przy każdej pogodzie, często przewożąc spore ładunki lub holując przyczepy po Europie. Samochód wymagał jedynie standardowej obsługi serwisowej i od czasu do czasu drobnych napraw – "Wymieniałem łożyska we wszystkich kołach, jeden wahacz z tyłu, tarcze hamulcowe. Nowy stabilizator był montowany dwukrotnie. Wiosną zeszłego roku zaczął wyciekać płyn z układu chłodzenia - została wymieniona uszczelka i to wszystko."

Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!

9 lat / 400 tys. egzemplarzy
Warto przypomnieć, że Mitsubishi Carisma to pierwszy model firmy opracowany specjalnie z myślą o rynku europejskim i tutaj produkowany, w należącej niegdyś do MMC fabryce NedCar w Holandii. Od maja 1995 do grudnia 2003 roku wyprodukowano tam niemal 400 tys. egzemplarzy tego modelu, z czego 30% 4-drzwiowych sedanów oraz 70% 5-drzwiowych hatchbacków (takie nadwozie ma Carisma pana Jerzego).

W ciągu długich 9 lat produkcji Mitsubishi Carisma cieszyła się sporą popularnością w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Model otworzył również sprzedaż na rynkach południowoeuropejskich (w szczególności w Portugalii, Grecji oraz Turcji), a także w Europie Wschodniej – w owym czasie na rynku rosyjskim Carisma stanowiła 60% wszystkich sprzedanych samochodów Mitsubishi Motors.

Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!

Najlepiej całą historię podsumowuje pan Jerzy Czaja "Na przestrzeni tylu lat i po przejechaniu ponad miliona kilometrów, powiem, że zakup tego Mitsubishi to dobrze wydane pieniądze."

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

09 Lip 2013, 18:10

Ani słowem się nie zająkneli, że to silnik z Renault, widać nie pasowało do koncepcji.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silniki Renault Energy F1 w bolidach Caterham F1 Team
    Renault Sport F1 i Caterham F1 Team potwierdzają przedłużenie współpracy w ramach Mistrzostw Świata FIA w Formule 1 na trzy kolejne lata. Od przyszłego sezonu, Caterham F1 będzie korzystać z silników Renault ...
    Nissan NV200 - TAXI na ulicach Barcelony
    Nissan zaprezentował 22 listopada model NV200 oraz koncepcyjny pojazd e‑NV200 jako taksówkę miejską nowej generacji, przygotowując grunt dla pojazdów zeroemisyjnych w Hiszpanii i zapowiadając dalszy dynamiczny ...