Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku

Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku

10 Cze 2013, 14:22

"Hypermiler", czyli mistrz jazdy o kropelce, to przydomek nadawany kierowcom, którzy potrafią pokonywać spore dystanse zużywając minimalne ilości paliwa. Zaskakujące wyniki kierowcy ci uzyskują stosując metody i techniki ekonomicznej, oszczędnej jazdy. Felix Egolf, na co dzień kapitan szwajcarskiego Airbusa 330/340, był jednym z pierwszych szwajcarskich mistrzów jazdy o kropelce i ma już na koncie kilka niewiarygodnych rekordów uzyskanych na jednym baku paliwa za kierownicami różnych modeli samochodów Mitsubishi. Jednym z tych rekordów jest pokonanie trasy o długości 1871 km z Härkingen w Szwajcarii do Santiago de Compostela – Cabo Finisterra w Hiszpanii samochodem Mitsubishi ASX DID.

Image

Całkowicie nowy, kompaktowy model Mitsubishi Space Star z ekologicznym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 71KM lub 80KM i z systemem start-stop, w szwajcarskich salonach dealerskich pojawił się w kwietniu 2013 roku.

Felix Egolf otrzymał od szwajcarskiego przedstawicielstwa Mitsubishi następujące zadanie: przejechać na jednym baku paliwa jak najdłuższy dystans i uzyskać zużycie paliwa niższe od deklarowanego przez producenta (4,1 l/100km). 19 maja 2013 roku, Felix Egolf rozpoczął jazdę o kropelce w kierunku Salzburga za kierownicą Mitsubishi Space Star ze zbiornikiem wypełnionym pod korek.

Image

Dane pojazdu i przejazdu
Pojazd: Mitsubishi Space Star 1.2 Invite, 80KM, system start-stop.
Trasa: Lucerna – Sargans – Arlberg Pass – Innsbruck – Wörgl - Salzburg – Seebruck/Chiemsee – Füssen – Dornbirn - St. Gallen – Wasserfluh – Goldau – Lucerna - Härkingen.
Łącznie pod górę: około. 10.000 m (najwyższy punkt 1800 m n.p.m. na przełęczy Arlberg).
Dystans: 1111 km.
Zużycie paliwa: 3,386 l/100km o 17% poniżej deklarowanego zużycia (4,1 l/100km)
Zbiornik paliwa: 37,65 litra paliwa w zbiorniku.
Czas podróży: 20 godzin
Średnia prędkość: 55 km/h (autostrady stanowiły tylko 11 % trasy)

Image

Niezwykły wynik: "Hypermiler" Felix Egolf przejechał dokładnie 1111 km nowym Mitsubishi Space Star, spalając średnio jedynie 3,38 l/100km (co oznacza emisję CO2 zaledwie 78 g/km). Jest to o aż o 17% mniej, niż deklaruje producent (4,1 l/100km). Koszt przejechania 100 kilometrów wyniósł poniżej 5,60 CHF.

POLECAMY Mitsubishi Mirage - Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach

"Hypermiler" Felix Egolf stosuje proste metody oszczędzania paliwa, możliwe do zastosowania przez każdego kierowcę:
- Tocz się, zamiast się ścigać.
- Wykorzystuj moment obrotowy i zmieniaj bieg na wyższy w optymalnym momencie, obserwując wskaźnik zmiany biegów.
- Przewiduj rozwój sytuacji na drodze i trzymaj bezpieczny dystans.
- Zdejmuj nogę z gazu we właściwym momencie (przy hamowaniu silnikiem zużycie paliwa wynosi zero).
- Zaplanuj dostateczną ilość czasu na odbycie podróży.
- Wykorzystuj nowe możliwości techniczne, jak system start-stop (standardowe wyposażenie modelu Space Star). Zawsze wyłączaj silnik czekając na zielone światło.

Jakie są waszym zdaniem dobre rady na oszczędzanie paliwa podczas jazdy?

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2767
Zdjęcia: 9827
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy seryjny system nawigacji z CD-ROM i kolorowym monitorem Pierwszy seryjny system nawigacji z CD-ROM i kolorowym monitorem
    Pierwszy na świecie seryjny system nawigacji z CD-ROM i kolorowym monitorem – Toyota Crown Royal – wrzesień 1987. Nad systemami nawigacji samochodowej pracowano w Japonii, Europie i USA od początku lat 70. Mimo ...
    Jak jeździć bezpiecznie samochodem w nocy? Jak jeździć bezpiecznie samochodem w nocy?
    Jazda samochodem w nocy jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Oprócz ograniczonego pola widzenia, kierowca musi poradzić sobie ze zmęczeniem, sennością oraz oślepiającymi światłami innych samochodów ...

  •