Mini VAN - trzy miejsca Isofix na tylnej kanapie - niezawodna benzyna

06 Paź 2021, 08:39

Cześć,
szukam minivana - to na czym mi zależey najbardziej:
- w miarę świeży rocznik, najlepiej powyżej 2015 (nie niżej niż 2013),
- silniki wyłącznie bezynowe, nie o pojemności butelki wody gazowanej,
- w drugim rzędzie osobne fotele, najlepiej każdy z isofixem,
- niezadowność,
- chciałbym nie przekroczyć 50k PLN.

Sytuacja wygląda tak, że potrzebuję auto, które pomieści dwa wózki i cały osprzęt dla dwójki małych dzieci.
Jak zacząłem szukać - to najbardziej spodobał mi się Citroen C4 Grand Picasso II, ale jak zacząłem czytać o silnikach - to nie ma z czego wybierać, wydaje mi się, że 1,2l na taką budę to zdecydowanie za mało, a warianty 1.6 sugeruje się omijać. O mocy nawet nie wspomnę - przy takiej masie to raczej nie robi szału (nie oczekuję sportowych osiągów, czy nawet aspiracji, ale w przysłowiowy weekend do setki, to też nie jest to o co mi chodzi).

Niestety moda na downsizing i SUVy ograniczyła bardzo mocno produkcję takich aut. Fajnym rozwiązaniem jest Dodge Caravan - ale dla mnie posiada niefortunny układ foteli. Patrzę na auta z 7 miejscami tylko po to by mieć pewność, że przestrzeń bagażowa jest spora.
Czy możecie mi podpowiedzieć, co jest w miarę fajnego na rynku biorąc pod uwagę powyższe wytyczne, albo w drugą stroę, czego unikać? Napiszę jeszcze, że bardzo istotona dla mnie jest bezawaryjność - obecne moje auto czeka drugi remont silnikna na przestrzeni roku, kosztowało to worek pieniędzy, masę czasu, a efekt taki, że to tylko straty - dlatego nie chcę diesla, a przede wszystkim aut z awaryjnymi, czy wymagającymi specjalnej troski silnikami niezależnie od rodziaju paliwa.
Z góry dzięki za pomoc.
ncrs
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 09 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel Insignia A
Silnik: 2.0 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Paź 2021, 10:50

ncrs napisał(a):- w drugim rzędzie osobne fotele, najlepiej każdy z isofixem
Tak naprawdę to po co ci są potrzebne trzy osobne fotele? Często jak ich nie ma też masz mocowania w Vanach na 3x isofix z tyłu.

ncrs napisał(a):Patrzę na auta z 7 miejscami tylko po to by mieć pewność, że przestrzeń bagażowa jest spora.
To ja bym tak nie patrzył bo takie siedzenia zabierają trochę bagażnika a czasem nawet jego sporą część i takie same auto w konfiguracji pięcioosobowej będzie miało większy bagażnik :wink:

ncrs napisał(a):Fajnym rozwiązaniem jest Dodge Caravan - ale dla mnie posiada niefortunny układ foteli.
Tu niestety nie da się nic zrobić z fotelami w drugim rzędzie. Jednak większego i chyba bardziej komfotrowego auta w tym budżecie nie znajdziesz. Tu silniki 3.6 też są warte uwagi i można spokojnie pomyśleć o LPG.

Jak już chcesz benzynę to celowałbym raczej w Zafirę tylko ona chyba nie ma z tyłu na środku Isofixa. Silnik to raczej 1.4.

Drugim autem będzie Ford S-Max z silnikiem 2.0 Duratec.

Jest jeszcze jedno auto ale nie wiem czy tu bagażnik nie będzie za mały jednak chyba najbardziej warte polecenia jeżeli chodzi o silnik, spalanie no i z tego co pamiętam ma chyba z tyłu 3 x Isofix. Jest to Toyota Verso z silnikiem 1.6 lub 1.8 Valvematic oba silniki są dobre choć lepiej tu celować w ten większy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

06 Paź 2021, 11:01

Rokiko napisał(a):Tak naprawdę to po co ci są potrzebne trzy osobne fotele? Często jak ich nie ma też masz mocowania w Vanach na 3x isofix z tyłu.

Bo to gwarancja, że osoba siedząca między fotelikami, będziemi mieć zachowany komfort. W innym przypadku obawiam, się, że miejsca będzie po prostu zbyt mało by wygodnie podróżować.
Rokiko napisał(a):Jak już chcesz benzynę to celowałbym raczej w Zafirę tylko ona chyba nie ma z tyłu na środku Isofixa. Silnik to raczej 1.4.

Trzeciego Opla z rzędu nie chcę, ileż można :no: ponadto po roczarowaniu obecnym - szybko o tej marcie nie pomyślę :)

Toyotę sprawdzę! Dzięki.
ncrs
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 09 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel Insignia A
Silnik: 2.0 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Paź 2021, 16:14

Verso spoko. Rozważyłbym Kia carens. 100% racji jeśli chodzi o 2 foteliki i dodatkowa osoba z tyłu. Tylko osobne fotele.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

06 Paź 2021, 16:58

Ford S-Max nie występował więcej w silniku, o którym wspominasz, 2015 roku... Jak wspomniałeś, minivany padły ofiarą downsizingu a wręcz przestały być oferowane prze większość producentów (przynajmniej w eu).

Jeśli akceptujesz design i ergonomię z Francji to poszukaj Renault Grand Espace IV czy po prostu nazywany Espace. Szukaj 2.0 TCe 170KM w zesatawieniu z automatem. Bardzo rzadki samochód ale warto poobserwować, poszukać. Tylko rocznik obniżyć trzeba. 2010 w dobrym stanie to 7k euro. Zatem można zaoszczędzić i resztę przeznaczyć na np bagażnik rowerowy lub rowery.

Jeśli to ma być świeże auto to BMW ma minivana Seria 2 SportTourer jakoś tak ale nie wiem nic o gamie silnikowej. Benzyna raczej rzadka. Natomiast słaba opinia jeśli chodzi o koszty serwisowania.

Z doświadczenia to najlepsze rozwiązania są w Fordzie S-Maxie i Galaxy. 2.0 Duratec (Flexifuel) z manualną skrzynią (trzymaj się z dala od wyeksploatowanych ecoboostów + skrzynia powershift). Jeśli coś adekwatnego to jeszcze zostaje ten Renault Espace.
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

07 Paź 2021, 10:46

lasagne napisał(a):BMW ma minivana Seria 2 SportTourer
No ale to nie ten budżet poza tym chyba to najmniejsze auto ze wszystkich tu przedstawionych i z tyłu na pewno nie ma trzech mocowań na IsoFix.
lasagne napisał(a):Renault Grand Espace IV czy po prostu nazywany Espace. Szukaj 2.0 TCe 170KM w zesatawieniu z automatem.
Ciekawa propozycja i dużo miejsca w środku np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tu do rozważenie będzie jeszcze Grand Scenic bo on ma z tyłu trzy fotele np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

08 Paź 2021, 14:19

Renault Scenic niestety kawał kartona, jeździłem tą generacją. 1.6 bena i 1.5 dci fatalna kultura pracy, wyciszenie mierne.

Rozmiar i ładowność też nie ta.
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138