Młody kompakt / D, benzyna za 50-70tys

26 Sty 2023, 14:00

Witam. Szukam auta kompaktowego lub w segmencie D, o prostej i niezawodnej konstrukcji benzynowej w mlodym roczniku.
Cos w zakresie cen 50-70tys. Wiecej sie chyba nie oplaca, bo zahaczamy o pierwsze nowe auta.

Najwazniejsze kryterium to kupic cos mlodego i w miare niezawodnego, przy czym przez najblizsze 2-3 lata bedzie do roboty glownie eksploatacja. Jezdze miasto/trasa 50/50. Co do osiagow to zeby jakos jechalo ponizej 10s do setki i wystarczy.

Teraz mam Citroena C5 2.0 HDI 2009r 286tys przebiegu i niestety przestal juz byc niezawodny. Caly czas tylko cos wymieniam w tym aucie a to moje jedyne auto. Jestem nim sam za granica i serwisy to dla mnie duzy problem - mieszkam na zadupiu i bez auta jest po mnie. 2 serwisy na rok ok, ogarne, ale nie 10....

Wiem ze wolnossaki benzynowe nie pojada tak jak ten citroen, ale jestem w stanie im to wybaczyc, bo przynajmniej pojada na wlasnych kolach...

To na co patrze z mojej okolicy:

1. Honda Civic 9, 1.8 iVtec- sedan lub hatchback, moge kupic z koncowki 2016 roku z przebiegami do 50tys km.
2. Subaru Impreza 2.0 boxer z 2019 roku, przebieg 60 tys - ciut ponad budzet, ale moze bylbym sklonny dolozyc jesli warto
3. Honda Accord 2.0 Vtec z konca 2014r, 110tys przebiegu - kolega hondziarz odradza mowiac ze to juz melodia przeszlosci i lepiej mlodszego civica jak chce miec spokoj. Tak go tu dopisalem. bo to marzenie moje z dawnych lat ehh.....

Prosze o propozycje na co jeszcze zwrocic uwage :)
Matteo
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Rybnik

26 Sty 2023, 14:14

Matteo napisał(a):1. Honda Civic 9, 1.8 iVtec- sedan lub hatchback, moge kupic z koncowki 2016 roku z przebiegami do 50tys km.
Dobry samochód i na pewno nie będzie drenował portfela tak jak obecny diesel. Na trasie daje radę a do tego jak na benzynę ma umiarkowany apetyt na paliwo.

Matteo napisał(a):2. Subaru Impreza 2.0 boxer z 2019 roku, przebieg 60 tys - ciut ponad budzet, ale moze bylbym sklonny dolozyc jesli warto
Ty bym odpuścił bo subaru potrafi dać w kość.

Matteo napisał(a):3. Honda Accord 2.0 Vtec z konca 2014r, 110tys przebiegu - kolega hondziarz odradza mowiac ze to juz melodia przeszlosci i lepiej mlodszego civica jak chce miec spokoj. Tak go tu dopisalem. bo to marzenie moje z dawnych lat ehh....
No generalnie chyba bym się posłuchał kolegi :wink:

Moim zdaniem z podanych tu trzech samochodów bezapelacyjnie wygrywa Civic.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

26 Sty 2023, 16:48

No wyglada najrozsadniej ta Honda. Co ewentualnie jeszcze bym mogl dopisac do listy? Dolozyc do Corolli/Avensisa? Nie wiem czy by mi to cos dalo, moze procz wielkosci ? Na dniach jade zobaczyc 2 Civiki - sedana i hatcha porownac
Matteo
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Rybnik

26 Sty 2023, 17:22

Ja bym tam się skupił na maździe 3.
A jeśli ci w niej coś nie pasuje to i tak pozostałbym na dalekim wschodzie ale raczej w korei. Bierzesz sobie i30/ceeda czy nawet optimę i masz fajne auto za dobrą kasę
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Sty 2023, 17:26

Matteo napisał(a):Prosze o propozycje na co jeszcze zwrocic uwage :)


Masz dobre typy. Nudne ale max stabilne nawet przy możliwych usterkach/awariach.
Rokiko napisał(a):Ty bym odpuścił bo subaru potrafi dać w kość.

Pomyliłeś z 2,0diesel boxer. Benzyna jak najbardziej godna polecenia.

Matteo napisał(a):Co ewentualnie jeszcze bym mogl dopisac do listy? Dolozyc do Corolli/Avensisa?


Przy benzynach jest ok. Czyli jest jedna droga wada ale mechanicy lubią ja naprawiać czyli valvematic w opcjach przed liftem dla konkretnych modeli.

No i ewentualnie Auris 2 FL hybryda.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lut 2023, 18:43

Witam ponownie, jestem na ostatniej prostej do civica w sedanie z 2016 roku 1.8 Vtec z symbolicznym przebiegiem.

Jeszcze tylko sie zastanawiam czy nie warto by doplacic do Mazdy 6 z 2.5 benzyniakiem, tylko ona jest z sierpnia 2014 i ma 82 tys przebiegu. Nie wiem czy jeszcze bedzie spelniala kryteria auta bezproblemowego - choc sprzedaje ja diler mazdy w de. Wiem ze to segment wyzej, trzeba tez dac wiecej o jakies 4 tys euro i nie wiem czy to nie bedzie juz przerost formy nad trescia....poprostu te mazdy zawsze mi sie podobaly. Co myslicie?
Moje podstawowe kryterium to w miare bezproblemowosc
Matteo
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Rybnik

05 Lut 2023, 19:17

"Bezproblemowość" na podobnym poziomie

Mazda ma o wiele większy moment obrotowy dostępny w wyraźnie niższym zakresie obrotów więc codzienna jazda będzie o wiele przyjemniejsza
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Lut 2023, 17:18

Na placu boju zostaly 3 samochody:
1. Honda Civic 1,8 Vtec, 2016 rok, przebieg 40tys, cena ok 53tys
2. Honda Accord 2.0 Vtec, z konca 2015 roku, przebieg 77tys, cena ok 68tys
3. Mazda 6 2.0 Skyactiv, kilka sztuk z roku 2015, przebiegi okolo 80-90tys, cena ok 73tys

Wszystkie stoja u dealerow w DE z 1 roczna gwarancja, stad ceny dosc wysokie.

Najblizej mi do Civica, jade na ogledziny czy mi wystarczy wielkosciowo, bo sie przesiadam z segmentu D. Jesli nie, to Accord albo Mazda 6.

Czy dobrze kombinuje, nie za stare te samochody by byly w miare bezproblemowe przez pierwsze powiedzmy 2 lata?
Matteo
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Rybnik