Kompakt, automat do 120 - 130k - nówka bądź młody używany

24 Wrz 2020, 21:03

Szukam auta z segmentu C (ale nie większego, np. taka Octavia już raczej odpada). Zależy mi na automacie i niezłej dynamice (np. na pewno poniżej 9 do setki), dobrym wyposażeniu i świeżym wyglądzie.
Wstępnie myślałem o nowej BMW 1 - dają duże rabaty, ale słyszę bardzo mieszane opinie. Audi A3 będzie za drogie. Natomiast pewnie starczyłoby już na nowego Leona czy Golfa.
Mazda 3 też byłaby opcją, ale przerażają mnie te opinie o silnikach.
W kontekście właśnie Mazdy czy Mercedesa A klasy - można znaleźć sporo ciekawych dobrze wyposażonych używek, najczęściej jakieś demówki.
sandomingo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Renault Megane
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Wrz 2020, 09:38

sandomingo napisał(a):Zależy mi na automacie i niezłej dynamice (np. na pewno poniżej 9 do setki), dobrym wyposażeniu i świeżym wyglądzie.
W swoim budżecie jesteś w stanie kupić Kia ProCeed GT z silnikiem 1.6 204KM. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawe auto o nadwoziu 5 drzwiowym w którym moc pozwoli Ci na dynamiczną jazdę a sam wygląd będzie cieszył oko :) Wrzucam ci przykładowe zdjęcia.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



sandomingo napisał(a):Mazda 3 też byłaby opcją, ale przerażają mnie te opinie o silnikach.
A myślisz że w grupie VAG będzie lepiej? Tam dopiero jest jazda :) Mazda ogólnie nie ma złych silników patrząc na tle innych marek i modeli. Jeżeli miałbym celować w samochody które wymieniłeś to własnie Mazda 3 była by na pierwszym miejscu. Czy skrzynię automatyczną CVT bierzesz też pod uwagę?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

25 Wrz 2020, 16:49

Długość Proceeda trochę mnie przeraża. To niemal jak karawan.
Natomiast Ceed GT byłby tutaj bardziej pode mnie i w sumie mogłaby to być ciekawa opcja.
Mazdą muszę się przejechać i samemu ocenić. Jedni mówią, że ten 150KM jest ok, a inni, że nie jeździ. To samo się tyczy automatu w Mazdach. Dużo skrajnych opinii.
sandomingo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Renault Megane
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Wrz 2020, 17:17

sandomingo napisał(a):Długość Proceeda trochę mnie przeraża. To niemal jak karawan.
Haha :) bez przesady. Wygląd jednak moim zdaniem robi robotę.
sandomingo napisał(a):Natomiast Ceed GT byłby tutaj bardziej pode mnie i w sumie mogłaby to być ciekawa opcja.
Zobacz na żywo i przejedź się wtedy daj znać czy ci pasuje. Tu będziesz miał 3 drzwi i faktycznie krótsze nadwozie.
sandomingo napisał(a):Mazdą muszę się przejechać i samemu ocenić. Jedni mówią, że ten 150KM jest ok, a inni, że nie jeździ. To samo się tyczy automatu w Mazdach. Dużo skrajnych opinii.
Znasz już opinie z sieci teraz jak się przejedziesz to zobaczysz czy faktycznie pokrywają się. Moim zdaniem do Mazdy 3 150KM jest wystarczające przy normalnej jeździe.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

25 Wrz 2020, 18:58

sandomingo napisał(a):. Jedni mówią, że ten 150KM jest ok, a inni, że nie jeździ.


Te silniki są zbudowane do płynnej, względnie spokojnej jazdy. Mają w miarę płaski przebieg krzywej momentu więc przyspieszają tak samo praktycznie w każdym zakresie obrotów - stąd też brak ostrego "kopnięcia" jak w passacie tdi więc i pozornie słaba dynamika
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km