Auto rodzinne do 30 tys

25 Wrz 2020, 17:20

Witam szukam auta rodzina 2+2.
Mam na to budżet 30k. W posiadaniu mam już Forda Focusa cmax mk1 2.0tdci i jestem mega zadowolony jeździ nim żona. Teraz szukam auta dla siebie.
Pod uwagę biorę
Forda smaxa
Forda Mondeo mk4
Opla insignia
Audi a4 b8
Audi a6 c6

Jakie wersję silnikowe są najlepsze w tych modelach? Raczej diesel ze względu na ilość km rocznie minimum 100k rocznie. Ewentualnie biorę pod uwagę Smaxa z gazem.
Liczy się komfort i moc. Może macie jakieś inne sugestie?
Dzisas
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 06 04 2012
Przebieg/rok: 37tys. km
Auto: Astra
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

25 Wrz 2020, 18:54

Najwygodniej i najdrożej w utrzymaniu wyjdzie c6.
Dobrym kompromisem jest mondeo/s-max (spalanie s-max będzie miał wyższe a na 100kkm zrobi się kilka tysięcy różnicy, wiem coś o tym)
Możesz zerknąć na C5 2.0hdi

A tak na serio kupowanie używanego auta i to jeszcze do 30k do robienia 100kkm+ rocznie to głupota. Biorąc pod uwagę ich realne przebiegi to możesz sobie od razu kupić dwa, które naprzemiennie będą stały w serwisie.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Szkło i stal – nowe alternatywy
    Branża motoryzacyjna nieustannie się zmienia. Kwestie związane z elektryfikacją układów napędowych, autonomiczną jazdą czy cyfryzacją produkcji stanowią z jednej strony poważne wyzwanie dla producentów, z drugiej ...
    Samochody Toyoty otrzymają karty SIM
    Japoński operator telekomunikacyjny KDDI będzie dostarczał karty SIM do połączonych w sieci samochodów Toyoty. Nowe karty umożliwią globalną komunikację i wymianę danych między autami. Do 2020 roku Toyota zamierza ...