Montaż podświetlanych kratek nawiewu - Seat Toledo II

23 Sty 2020, 10:54

Montował ktoś z was kratki nawiewu z audi a3 podświetlane? Gdzie trzeba je podłączyć żeby świeciły ? Seat toledo 2
Gość100482
 

23 Sty 2020, 11:49

Chcesz zamontować kratki nawiewu podświetlane z Audi A3 do Seata Toledo II? Dobrze zrozumiałem?

Jeżeli pasują to podłączenie powinieneś zrobić wpinając się w wiązkę od podświetlenia środkowej konsoli.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

23 Sty 2020, 23:20

Tak do seata toledo 2
Gość100482
 

24 Sty 2020, 10:41

Tu masz opis który przetłumaczyłem. Znaleziony na jednym z zagranicznych for. Mam nadzieję że się przyda :) Pamiętaj że robisz wszystkie przeróbki na własne ryzyko więc trzeba myśleć nawet jeżeli mamy jakiś opis.

Etap 1
Wyjmujemy seryjne kratki z deski rozdzielczej. W tym celu potrzebujemy twardego drutu. Na jego końcu robimy mały haczyk. Tak przygotowane haczki wkładamy do kratki i zaczepiamy o krawędzie i wyszarpujemy. Musimy w to włożyć sporo siły, bo naprawdę mocno siedzą.

Etap 2
Zabieramy się za demontaż części kokpitu. Zacznijmy od strony pasażera. Zdejmujemy osłonę. Odkręcamy śruby zaznaczone na czerwono oraz odpinamy kostkę.

Etap 3
Pod schowkiem, z lewej strony jest jedna śruba, którą należy odkręcić. Otwieramy schowek. U góry odkręcamy 4 śruby. Cały schowek powinien wyjść do dołu.

Etap 4
Teraz strona kierowcy. Postępujemy analogicznie jak w kroku drugim. Zdejmujemy osłonę bezpieczników, odkręcamy wszystkie śruby (2 nad pedałami, 1 w małym schowku nad lewym kolanem). Całą osłonę wyszarpujemy z zaczepów i mamy ją już w rękach.

Etap 5
Przygotowujemy otwory na przewody. Ja posłużyłem się lutownicą. Przeciągamy przewody i podłączamy do kratki.

Etap 6
Tak samo robimy ze środkową oraz lewą boczną kratką. Przewody przeciągamy w okolicę włącznika świateł i regulacji intensywności podświetlenia. Zanim zaciśniemy kratki w deskę rozdzielczą warto sprawdzić czy świecą. Najprościej wyjąć lampkę z oświetlenia drzwi tzn odpiąć kostkę i przyłożyć kabelki. Jeśli wszystko jest w porządku, jedziemy dalej.

Etap 7
Przewody łączymy tak: pod przewód szaro-niebieski (drugi od góry w tej kostce zaznaczonej na czerwono) podpinamy Plus (przewód czerwony od kratek). Natomiast czarny przewód od kratek łączymy z masą, co również zaznaczyłem na zdjęciu.

Teraz pozostaje nam skręcić wszystko i cieszyć się świecącymi kratkami :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

24 Sty 2020, 17:01

Dzięki :ok:
Gość100482
 

26 Sty 2020, 19:47

[link do oferty na Allegro wygasł] macie w swoich samochodach takie coś jeżeli tak to jak to zamontowaliscie ?
Gość100482
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy wciąż opłaca się sprowadzać auta z zagranicy?
    Wraz ze spadkiem dostępności i wzrostem cen samochodów, zarówno nowych, jak i używanych, wielu kierowców szuka możliwości sprowadzenia wymarzonego auta z zagranicy. Na drodze do udanego zakupu mogą stanąć ...
    Renault Alpine A110-50 - samochód koncepcyjny
    Aby uczcić 50-lecie ikony, jaką jest model Berlinette, Yann Jarsalle (projektant) i Axel Breun (dyrektor samochodów koncepcyjnych i wystawowych w Renault Design) poddali reinterpretacji pierwotne zasady stylistyczne ...

27 Sty 2020, 10:41

Ten światłowód masz od razu z inwerterem na 12V więc wystarczy wpiąć się w odpowiednie miejsce w instalacji samochodu. Tu masz zresztą przykłady opisane z aukcji którą podałeś:
"Proponujemy zainstalować inverter ze światłowodem w taki sposób, żeby dostał prąd po odblokowaniu samochodu. Na przykład:
- z przewodów zasilających gniazdo zapalniczki
- ze sterownika otwierania szyb
- ze stacyjki - w tym wypadku światłowód uruchomi się po przekręceniu kluczyka w stacyjce
- ze skrzynki z bezpiecznikami w kabinie samochodu, za bezpiecznikiem któregokolwiek z wymienionych wyżej modułów.
"

Najpierw trzeba sprawdzić czy uda ci się go zamontować i dopiero później myśleć o podłączeniu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Sty 2020, 14:51

Była by taka możliwość żeby podłączac go do zapalniczki i kiedy bym chciał to bym sobie włączal?
Gość100482
 

28 Sty 2020, 10:03

Dawid1919 napisał(a):Była by taka możliwość żeby podłączac go do zapalniczki i kiedy bym chciał to bym sobie włączal?

Oczywiście - pod warunkiem, że w zapalniczce będzie napięcie. Do tego musisz oczywiście dokupić sobie wtyk zapalniczki i przełącznik.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Sty 2020, 12:09

Co myślicie żeby przyciemnić żółtą folią halogeny ładnie to będzie wyglądać ?
Gość100482