Na kogo spisywać umowę kupna pojazdu?

13 Wrz 2012, 22:00

Witam.. Jako iż zamierzam kupić pierwsze auto, mam kilka pytań, jak to jest z umową kupna? Jeśli chcę aby auto było na współwłasność , wiadome taniej ubezpieczenie, to czy umowa kupna musi być na tego współwłaściciela który ma zniżki ? Czy mogę spisać na siebie ?
gruszon18
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 03 09 2012
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Golf 3
Silnik: 1.8 GT KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

13 Wrz 2012, 22:34

gruszon18 napisał(a): to czy umowa kupna musi być na tego współwłaściciela który ma zniżki ?

Tak...Włascicielem musi być osoba która ma znizki a Ty będziesz współwłascicielem...Bynajmniej ja tak miałem w swojej rodzinie...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Wrz 2012, 09:54

Jakbyś rodzica z -60% zniżkami wziął na właściciela bez współwłaścicieli to będzie zniżka -60%, ale jeśli siebie dasz jako współwłaściciela to będzie ~50% zniżek, bo jest mała zwyżka za wiek współwłaściciela, ale tobie za to z każdym rokiem idą zniżki. Chyba, że masz ~25 lat to zwyżka za wiek nie obowiązuje.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 643
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

14 Wrz 2012, 23:27

To zależy od kilku rzeczy. Po pierwsze pochodź po ubezpieczycielach i dowiedz się jak wyglądają poszczególne warianty - rodzic jako jedyny właściciel, rodzic + Ty jako współwłaściciel (i na odwrót) itd. Z tego, co kojarzę to Allianz Direct (nie wiem czy zwykły też) nie dolicza zwyżki za wiek współwłaściciela, ale jeśli w takiej opcji wyjdzie Ci powiedzmy 600 złotych, a gdzieś tam z rodzicem jako jedynym właścicielem coś ponad 300 złotych to jest się nad czym zastanawiać.

Z jednej strony fajnie jakbyś od początku zbierał zniżki, bo i po co kiedyś płacić kosmiczne pieniądze za coś z czego Ty sam w sobie i tak nigdy nie skorzystasz.

Jeżeli okaże się, że gdzieś tam z rodzicem jako właścicielem i Tobą jako współwłaścicielem wyjdzie najlepsza oferta to pisz umowę/fakturę od razu na dwie osoby, bo potem będzie najmniej kombinacji. Jak napiszesz na rodzica, a zapragniesz być współwłaścicielem to trzeba będzie robić darowizny, a wydaje mi się, że jak można coś na samym początku ominąć to należy to zrobić.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

15 Wrz 2012, 08:24

Też tak myślę że najprościej będzie w umowie kupna wpisać dane moje i ojca... Z ubezpieczalnią to nie wiem, pójdę tam gdzie najtaniej, ja nie będe dużo samochodem jeździć to raz, a dwa ja nie mam takiego charakteru żeby szybko jeździć. Chodzi mi o to aby jak najmniej wydać, przerejestrowanie, kasa na zakup auta, ubezpieczenie, ewentualny przegląd.. Wychodzi ok 3500 zakładając że auto kupię za ok 2000..
gruszon18
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 03 09 2012
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Golf 3
Silnik: 1.8 GT KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

20 Wrz 2012, 10:16

gruszon18 napisał(a): ja nie mam takiego charakteru żeby szybko jeździć.

Hehe jadąc pomału tez można spowodować kolizję:)
tkp
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 09 1997
Auto: Seicento 900

20 Wrz 2012, 20:06

gruszon18 napisał(a):Z ubezpieczalnią to nie wiem, pójdę tam gdzie najtaniej


OC i tak jest dla kogoś, więc oczywistym jest, że będzie się szukać tam gdzie najtaniej. Cena nie zawsze musi grać decydującą rolę w przypadku AC, ale OC bierz jak najtańsze, nie ważne czy robisz miesięcznie 300 km czy 3000 km.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel