Najlepszy samochód rodzinny do 20 tys.

28 Sty 2023, 12:40

Dzień dobry
Poszukuję auta dla rodziny (trójka dzieci jeszcze foteliki/podkładki) możliwie bezawaryjnego, ewentualnie aby części były tanie i łatwo dostępne. Niestety sama nie znam się na samochodach, poza tym co wyczytałam na tym forum i nie mam za bardzo kogo się poradzić. Do tej pory jeździłam Renault Espace z komisu, który jednak więcej czasu był popsuty niż sprawny. (Ale miał jeden mega duży plus - wszystko w nim było widać, poważnie, siedziałam w kilku różnych autach i zawsze problem z wychylaniem się na skrzyżowaniu, bo nie widać czy coś nie jedzie, przeszkadzają te słupki między szybą przednią a boczną, a w Espace nie było tego problemu.)
Auto ma być na codzienne dojazdy do pracy i zawożenie dzieci na zajęcia, czyli jakieś 50 - 100 km dziennie. Trasa to w większości zwyczajna szosa do miasta, trochę w mieście i 2 km drogi polnej. Zwykle jest w porządku, ale w zimie bywa problem ze śniegiem lub błotem, więc dobrze by było by auto sobie poradziło :)
Szukam czegoś z benzyną i gazem, w cenie do 20 000 zł, chociaż najlepiej jakby kosztowało 15 tys., ale przede wszystkim ma być sprawne i jeszcze raz sprawne, by po prostu wsiąść i jechać, a nie co chwila naprawiać. Mieszkam pod Lublinem i z tego co się orientowałam to raczej nie ma zbyt dużego wyboru, ale nie mam możliwości pojechać po auto na drugi koniec Polski. (A tak na marginesie, czy komisy oferujące dostawę auta pod dom, warto brać pod uwagę?)
Bardzo proszę o jakieś sugestie i propozycje aut, które warto kupić, o ile to możliwe, by za taką cenę znaleźć coś sprawnego, co pojeździ jeszcze kilka lat bez generalnych remontów.
Pozdrawiam serdecznie
Iwona
Iwa1978
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Sty 2023, 15:55

Iwa1978 napisał(a): (A tak na marginesie, czy komisy oferujące dostawę auta pod dom, warto brać pod uwagę?)


A czym komis na drugim końcu polski różni się od tego za rogiem? Zresztą za darmo nikt ci nic nie przywiezie. Auto trzeba obejrzeć i zweryfikować jego stan, inaczej skończysz z podpicowanym trupem.

Ogólnie z tego co piszesz zainteresowałbym się oplem zafirą. Auto pojemne a w miarę proste konstrukcyjnie + tanie części.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Sty 2023, 19:57

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Znalazłam takie auta w okolicy
..
[link do oferty na Olx wygasł]


[link do oferty na Olx wygasł]


[link do oferty na Olx wygasł]


[link do oferty na Olx wygasł]

Czy którymś z nich warto się zainteresować?
Iwa1978
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Sty 2023, 10:27

Do listy warto dorzucić Forda C-maxa. Dodam ze nie warto oceniać aut po zdjęciach, przy takich wiekowych autach trzeba oglądać osobiście z osobą która się coś tam zna
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Sty 2023, 11:13

Dziękuję za kolejną propozycję.

Osobę, która się zna równie trudno znaleźć jak i dobre auto :)

A może warto również wziąć pod uwagę jakiś samochód kombi?
Iwa1978
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Sty 2023, 11:25

To już od ciebie zależy, w kombiaku ta kwestia odejdzie w zapomnienie
(Ale miał jeden mega duży plus - wszystko w nim było widać, poważnie, siedziałam w kilku różnych autach i zawsze problem z wychylaniem się na skrzyżowaniu, bo nie widać czy coś nie jedzie, przeszkadzają te słupki między szybą przednią a boczną, a w Espace nie było tego problemu.)

franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2023, 11:31

A nie przeszkadza Ci styl dostawczaka? Coś typu Kangoo?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Sty 2023, 11:58

Tak naprawdę chcę znaleźć wreszcie SPRAWNE auto, które kilka lat pojeździ bez napraw, cała reszta jest drugorzędna.

Szukam już kilka tygodni, czytam różne opinie i wcale mnie to nie przybliża do celu. Wiem tylko czego nie kupować.

Czy znalazł by się ktoś znający się na rzeczy kto po prostu by powiedział/napisał "kupuj to auto"? ;)
Iwa1978
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Sty 2023, 12:12

Iwa1978 napisał(a):Czy znalazł by się ktoś znający się na rzeczy kto po prostu by powiedział/napisał "kupuj to auto"? ;)


jasnowidz
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Sty 2023, 12:12

Iwa1978 napisał(a):Wiem tylko czego nie kupować.
to juz połowa sukcesu.
Auta do wyboru
Kangoo/Berlingo
Może udało by się upolowało Dacia Lodgy
Zafira
C-max
Touran
Lub kombinacja z mierzeniem fotelików i dopieranie zwykłej większej osobówki do fotelików.

Niestety co byś nie kupiła nikt w nastoletnim aucie nie zagwarantuje Ci bezawaryjności, może tak być ale wcale nie musi.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Sty 2023, 12:32

A jeżeli chodzi o rok produkcji, to jest jakaś "granica" poniżej której raczej nie kupywać?
I na co zwracać największą uwagę, o co przede wszystkim pytać?

(Fotelik i dwie podkładki mieszczą się w większości aut)
Iwa1978
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Sty 2023, 12:54

Nie ma granic dla roku produkcji, czasami 10 lat starsze może być w lepszy stanie.
Na co warto zwrócić uwagę?
-Co działa co nie działa
- historie serwisową
-czy są wycieki
-stan/rocznik opon
-Na ew rdzę
-stanem zawieszenia
Na pewno nie warto interesować się grubością lakieru i tego typu pierdołami.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Sty 2023, 13:47

Wiem, że proszę o wiele, ale czy mógłby ktoś rzucić okiem na ogłoszenia w Lublinie i okolicach i sprawdzić czy z Waszego doświadczenia jest tam coś na co warto zwrócić uwagę, pojechać i obejrzeć? Może jakiś typ z Zafiry i C-Max?
Iwa1978
Nowicjusz
 
Posty: 6