Najnowsze mapy do Opla w sklepie internetowym

Najnowsze mapy do Opla w sklepie internetowym

22 Lut 2012, 01:11

Rüsselsheim. Opel uruchomił nowy sklep internetowy, który umożliwia właścicielom Opli ze zintegrowanym systemem nawigacji pobieranie najnowszych wersji elektronicznych map. Firma NAVTEQ weszła w spółkę z Oplem i oferuje mapy dla poszczególnych państw lub grup ponad 30 krajów Europy. Ceny zaczynają się od 99 euro (w całej Europie obejmują podatek VAT).

Wystarczy, że użytkownik wpisze model samochodu, rok produkcji i typ systemu nawigacji, jaki posiada, a następnie zostanie przekierowany do odpowiedniej aktualizacji. Klienci mogą zamawiać aktualizacje na karcie SD do systemu informacyjno-rozrywkowego NAVI 600 oraz odpowiednika NAVI 900 Europe. Można również zamówić nowe mapy na CD i DVD do systemu CD 500, DVD 800, DVD 90, DVD 100, CD60-CD80 oraz NCDR/NCDC.

Najnowsze mapy do Opla w sklepie internetowym

Sklep dostępny jest w sześciu językach (niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim). Klienci Opla mogą robić zakupy płacąc w czterech walutach (euro, funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich i szwedzkich koronach). Na stronie dostępne są mapy do zintegrowanych systemów nawigacji stosowanych w Antarze, Astrze, Combo, Corsie, Fronterze, Insigni, Merivie, Omedze, Signum, Tigrze Twintop, Vectrze, Vivaro, Zafirze i Zafirze Tourer.

Nowe mapy do samochodów wyposażonych w system nawigacji Touch & Connect z dotykowym ekranem (Antara, Corsa, Zafira) dostępne są jako akcesoria bezpośrednio u partnerów Opla.

Podróż z systemem nawigacji: komfortowa i oszczędna jazda
Przeprowadzone niedawno przez partnera Opla, firmę NAVTEQ, badanie pokazało, że prowadzenie przez system nawigacji zapewnia nie tylko komfort. Pozwala również do 12% ograniczyć zużycie paliwa i obniżyć poziom emisji CO2, ponieważ wynajdywane są mniej zatłoczone i szybsze trasy. Eksperci radzą użytkownikom, aby co roku aktualizowali swoje oprogramowanie i mogli w ten sposób w jak największym stopniu wykorzystywać system nawigacji. Na przykład w Niemczech około 16 000 ograniczeń prędkości na drogach o łącznej długości miliona kilometrów może ulec zmianie w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. W tym samym okresie czasu tworzy się lub ulega zmianie 18 300 nazw ulic. Pojawia się również około 1 000 nowych ulic jednokierunkowych i 90 nowych przedłużeń autostrad.

Nowa generacja systemów informacyjno-rozrywkowych i nawigacji Opla
Nowe systemy informacyjno-rozrywkowe Opla, Navi 600 i Navi 900 Europe, działają zdecydowanie lepiej niż ich poprzednie wersje oparte na CD i DVD. Wszystkie mapy przechowywane są na karcie SD. Już przy pierwszym zakupie mapy zawierają sporo punktów POI (punktów zainteresowania). Oczywiście istnieje możliwość pobrania kolejnych punktów POI i wgrania ich do systemu. Oprócz najkrótszych i najszybszych tras użytkownik ma również możliwość wyboru najbardziej wydajnej pod względem zużycia paliwa drogi. Dodatkowo system Navi 900 Europe daje kierowcy możliwość oddzielenia podróży prywatnych od służbowych i oferuje funkcję rozpoznawania głosu i tworzenia dziennika podróży. Dodatkowa funkcja POI za pomocą komunikatów głosowych, tekstowych i pojawiających się okienek informuje kierowcę o interesujących miejscach znajdujących się w pobliżu. Takie i inne funkcje dostępne są w zintegrowanym systemie Merian Scout Travel Guide.

Klienci mogą wejść na stronę pod adresem http://www.navigation.com/opel.

POLECAMY SUV Mokka i Astra OPC - premiery Opla w Genewie 2012

źródło: Opel
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 11299
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa
    Świat motoryzacji jest barwny i interesujący. Ale nie byłby taki, gdyby nie producenci prezentujący zupełnie inne podejście do tworzenia samochodów. W tym roku mija dokładnie 30. lat, odkąd kolorów motoryzacyjnemu ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

  •