Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

21 Lut 2013, 17:03

Volkswagen Golf zdobył pierwsze, a Passat drugie miejsce w kategorii samochodów używanych rankingu serwisu motoryzacyjnego otoMoto.pl, w którym wybrany został "Internetowy Samochód Roku 2012". Model Golf zwyciężył także w nowej kategorii "Internetowy Samochód Roku 2012 użytkowników urządzeń mobilnych". O przyznanych tytułach decydowały statystyki serwisu otoMoto.pl.

Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

Ranking, który prezentowany jest od ośmiu lat przedstawia najbardziej poszukiwane przez internautów modele samochodów. Analizowane są wszystkie zapytania pojawiające się w serwisie. Badaniu temu zostało poddanych ponad ćwierć miliarda zapytań, a także parametry ponad 9 milionów ogłoszeń, zamieszczonych w otoMoto.pl w 2012 roku. Odnotowano w nim ponad 3,5 mln zapytań o Volkswagena Golfa i prawie 3,5 miliona o Passata. Sama marka Volkswagen zdecydowanie prowadzi w rankingu najczęściej wyszukiwanych marek w serwisie otoMoto.pl. Golf był także najczęściej poszukiwanym autem przez użytkowników urządzeń mobilnych (ponad 200 tyś zapytań w 2012 roku)

POLECAMY Golf był i jest najczęściej kupowanym samochodem w Europie

"Bez wątpienia Golf i Passat to najpopularniejsze modele na polskich drogach. Cieszy także zwycięstwo w nowej kategorii użytkowników urządzeń mobilnych, co świadczy o tym, że także wśród tej grupy kierowców marka cieszy się popularnością. Wyróżnienia i wyniki statystyk są dowodem, że polscy kierowcy darzą markę Volkswagen dużym zaufaniem, a jej produkty cechują się niezawodnością i solidnością." - powiedział odbierający nagrody Paweł Murszewski, przedstawiciel marki Volkswagen.

Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

Wśród dziesięciu najczęściej wyszukiwanych modeli w serwisie otoMoto.pl, osiem to produkty niemieckie z czego pięć należy do koncernu Volkswagena. Ponad 22 miliony zapytań użytkowników otoMoto.pl w 2012 roku dotyczyło marki Volkswagen. Najpopularniejszym modelem, poszukiwanym przez internautów jest Golf Hatchback z silnikiem 1.9 TDI.

źródło: Volkswagen
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2940
Zdjęcia: 11222
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

28 Lut 2013, 21:38

To faktycznie lekka dominacja. 5 na 10. Widać to na ulicach, ale również druga najchętniej kupowana marka w Polsce.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
Rejestracja: 03 Lut 2009, 01:46
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy opłaca się kupować opony używane? Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...
    Pracownik w samochodzie Pracownik w samochodzie
    Eksperci szacują, że nawet 40% ofiar wypadków drogowych w Unii Europejskiej to osoby, które zginęły w zdarzeniach związanych z pracą(1). Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko kierowcy zawodowi, lecz także ...

  •