Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

21 Lut 2013, 17:03

Volkswagen Golf zdobył pierwsze, a Passat drugie miejsce w kategorii samochodów używanych rankingu serwisu motoryzacyjnego otoMoto.pl, w którym wybrany został "Internetowy Samochód Roku 2012". Model Golf zwyciężył także w nowej kategorii "Internetowy Samochód Roku 2012 użytkowników urządzeń mobilnych". O przyznanych tytułach decydowały statystyki serwisu otoMoto.pl.

Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

Ranking, który prezentowany jest od ośmiu lat przedstawia najbardziej poszukiwane przez internautów modele samochodów. Analizowane są wszystkie zapytania pojawiające się w serwisie. Badaniu temu zostało poddanych ponad ćwierć miliarda zapytań, a także parametry ponad 9 milionów ogłoszeń, zamieszczonych w otoMoto.pl w 2012 roku. Odnotowano w nim ponad 3,5 mln zapytań o Volkswagena Golfa i prawie 3,5 miliona o Passata. Sama marka Volkswagen zdecydowanie prowadzi w rankingu najczęściej wyszukiwanych marek w serwisie otoMoto.pl. Golf był także najczęściej poszukiwanym autem przez użytkowników urządzeń mobilnych (ponad 200 tyś zapytań w 2012 roku)

POLECAMY Golf był i jest najczęściej kupowanym samochodem w Europie

"Bez wątpienia Golf i Passat to najpopularniejsze modele na polskich drogach. Cieszy także zwycięstwo w nowej kategorii użytkowników urządzeń mobilnych, co świadczy o tym, że także wśród tej grupy kierowców marka cieszy się popularnością. Wyróżnienia i wyniki statystyk są dowodem, że polscy kierowcy darzą markę Volkswagen dużym zaufaniem, a jej produkty cechują się niezawodnością i solidnością." - powiedział odbierający nagrody Paweł Murszewski, przedstawiciel marki Volkswagen.

Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

Wśród dziesięciu najczęściej wyszukiwanych modeli w serwisie otoMoto.pl, osiem to produkty niemieckie z czego pięć należy do koncernu Volkswagena. Ponad 22 miliony zapytań użytkowników otoMoto.pl w 2012 roku dotyczyło marki Volkswagen. Najpopularniejszym modelem, poszukiwanym przez internautów jest Golf Hatchback z silnikiem 1.9 TDI.

źródło: Volkswagen
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3070
Zdjęcia: 11514
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Volkswagen Golf - Internetowym samochodem roku 2012

28 Lut 2013, 21:38

To faktycznie lekka dominacja. 5 na 10. Widać to na ulicach, ale również druga najchętniej kupowana marka w Polsce.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Toyota Century 1967 rok Toyota Century 1967 rok
    Pierwsza Toyota Century miała za zadanie zdobyć japoński rynek aut luksusowych. Auto powstało w setną rocznicę urodzin Sakichi Toyody, założyciela Toyota Industries, i temu zawdzięcza swoją nazwę. Samochód jest flagowym ...

  •