Suzuki Switch z 2012 roku czy Volkswagen up z 2015r

14 Lis 2019, 11:46

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu szukam małego, miejskiego, ekonomicznego auta do 20tys.

Cały czas szukałam odpowiedniego volkswagena up, ale od kilku tygodniu moją uwagę przykuł Suzuki Swith. Miałam już kilka opcji zakupu suzuki jednak po sprawdzeniu nr VIN okazało się że auta były bite tak że szkoda przekraczała jego pierwotną wartość. Oczywiście po zdjęciu i zapewnieniach sprzedającego nic na to nie wskazywało.

Teraz znalazłam 2 auta : Suzuki Switch z 2012 roku i Volkswagen up z 2015r. Oba w podobnej cenie ok. 20 tys i podobnych parametrach. Bardziej wizualnie podoba mi się Suzuki, jednak jest starsze.
Może to głupie pytanie, ale które byście wybrali ?
Nie będę ukrywać nie znam się za bardzo na autach. Wszyscy w rodzinie mówią że VW jest lepszą opcją, ale z drugiej strony czytam opinie i wcale taki idealny nie jest.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
KKam
Obserwowany
 
Posty: 2
0

14 Lis 2019, 13:11

KKam napisał(a):moją uwagę przykuł Suzuki Swith
Raczej Swift :)
Jest sporo większy od Up!
Pytanie czy wielkość ma dla ciebie znaczenie?

KKam napisał(a):Od jakiegoś czasu szukam małego, miejskiego, ekonomicznego auta do 20tys.
Liczy się pewnie dla ciebie oszczędność w spalaniu, a chciałbyś trochę więcej miejsca tak jak oferuje Swift. tyle wywnioskowałem z tego co napisałeś. Zobacz sobie jeszcze Yariskę z silnikiem 1.0 wielkość Swifta spalanie małe i bezawaryjność lepsza niż w obu samochodach które podałeś.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
1

15 Lis 2019, 12:56

Swift jest autem o segment większy. Nie dziwię się, że ludzie mówią bierz VW... bo lecą stereotypami, a nie rozumem. Up! jest po prostu miejskim autem, w którym nawet na tle Suzuki widać wszechobecne oszczędzanie aby było tanio w cenniku.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

15 Lis 2019, 18:53

Wujkom januszom przy wyborze auta mówimy "nie potrzebuję pomocy"
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

15 Lis 2019, 19:59

Trzeba tylko pamiętać że taki Swift był wybierany przez panie do pracy, po dziecko do przedszkola, nierzadko jeździło na okrągło w korkach, przypalanie sprzęgła itd do tego zapewne 2x większy przebieg niż w Up!

Swoją drogą w Up! był montowany doładowany 1,0TSI, w mieście jak zbawienie z uwagi na spory moment z dołu, ale to nie jeszcze w 2015 roku tylko chyba nowsze roczniki
Najlepiej porównywać te same klasy aut czyli Swift i VW Polo.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
2

15 Lis 2019, 20:22

Pionek napisał(a):Trzeba tylko pamiętać że taki Swift był wybierany przez panie do pracy, po dziecko do przedszkola, nierzadko jeździło na okrągło w korkach, przypalanie sprzęgła itd do tego zapewne 2x większy przebieg niż w Up!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...

15 Lis 2019, 21:09

Pionek napisał(a):Trzeba tylko pamiętać że taki Swift był wybierany przez panie do pracy, po dziecko do przedszkola, nierzadko jeździło na okrągło w korkach, przypalanie sprzęgła itd do tego zapewne 2x większy przebieg niż w Up!

Dobre !
Myślałem że już nikt Ciebie nie przebije przy tym temacie o złomie diesla ale nie Ty sam siebie przebiłeś... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :happy:

Nie nie wierze w to co czytam :shock:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

15 Lis 2019, 21:33

Jestem ciekaw co Was tak śmieszy, to że raczej nikt nie kupuje UP! żeby robić 30 tys rocznie, więc 5 letnie auto seg. A mieć tyle co 8 letnie seg B nie bedzie, czy że Swifta raczej 20 latek jako 1 furę sobie nie kupuje żeby zaszaleć ani gość który się przesiadł ze starego BMW 5.

I proponuje na ochłodę jakieś ostrzeżenie dla panów, może wrócą do żywych i normalnych, zamiast błaznować na forum, rozkładając każdy niemal temat gdzie tylko VAG się pojawi przez KOMPLEKSY :roll:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

15 Lis 2019, 21:39

Gościu, napisałeś, że swift segmentu b jest używany do jazdy w mieście , stoi w korkach i ma przypalane sprzęgło a typowo miejski up! to co? Auto w trasę dla prezesa?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

15 Lis 2019, 21:43

A widzisz różnicę między 40 tys przebiegu a 140 tys? Czy uważasz ze to jest bez znaczenia?
Wejdź na otomoto i zobacz przebiegi w UP! z 2015 i Swift 2012. Niektóre Swifty to po 160 mają....

Ale może ktoś jest miłośnikiem aut po taksówkarzach, spoko opcja, fajne auto :yes:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

15 Lis 2019, 22:31

Widzę różnicę w przebiegu pomiędzy 40kk w najtańszym możliwym śmietniku a 140kkm w normalnym aucie.

Gość szuka auta do 20k a up! z 2015 i przebiegiem ok 40kkm kosztuje 25-30. Płacić za 4 letnie auto 30k kiedy nowe kosztuje 39?

Weź pod uwagę jaką jakością charakteryzuje się swift, który w sumie jest najpopularniejszym modelem danej marki a jakim up!, który rozpoczyna cennik.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

15 Lis 2019, 23:12

Dziękuje, za wszystkie odpowiedzi.
Chyba wygra Switch, Yariski 8 letnie, bezwypadkowe chodzą niestety w okolicy 30tys.
Brałam pod uwagę jeszcze T.Aygo ale mam wrażenie, że w środku są jeszcze mniejsze niż UP. :shock:
...ew Skoda fabia II ...tylko trochę za duża i z wyglądu nie ma porównania do Suzuki. :cry:

Eh... szukam auta już od 3 miesięcy i ciągle nie wiem co kupić.
KKam
Obserwowany
 
Posty: 2
0

15 Lis 2019, 23:15

Pionek napisał(a):Jestem ciekaw co Was tak śmieszy, to że raczej nikt nie kupuje UP! żeby robić 30 tys rocznie, więc 5 letnie auto seg. A mieć tyle co 8 letnie seg B nie bedzie, czy że Swifta raczej 20 latek jako 1 furę sobie nie kupuje żeby zaszaleć ani gość który się przesiadł ze starego BMW 5.


Pionuś
a więc wszedłem sobie na otomoto klepnąłem swifta powiększając obszar poszukiwań na 11r-13r benzyna (tak ogólnie) wyskoczyło 122 auta potem dołożyłem filtr do 100k.km. i wyskoczyło 59 aut po czym dołożyłem filtr od 100k.km. do 200k.km. i wyskoczyło 59 aut. Czyli połowa na połowę.

Teraz weźmiemy vw UP! i tak samo tylko damy rocznik 2012-2014r i dokładnie to samo do 100k.km. i od 100k.km.do 200k.km. wtedy wyskakuje nam ogólnie 82szt. po filtrze do 100k.km. 48szt a powyżej 100k.km. 30szt. Ciekawostką jest iż 5szt UP!ów jest powyżej 200k.km. z ogólnej ilości 82szt. i 5szt jest swiftów powyżej 200k.km. z ogólnej ilości 122szt.

Tak więc Twoje prawie pewne stwierdzenie które miało być jedyne o tych co dużo jeżdżą no nie jest takie oczywiste... już nie mówiąc że brałem UP!y młodsze bo zaczęto je produkować w 12r (chyba)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

15 Lis 2019, 23:19

Invi napisał(a):Płacić za 4 letnie auto 30k kiedy nowe kosztuje 39?

Pokaż takie nowe auto z salonu za 39 :roll:
Przypominam tylko że porównujemy ze Swiftem czyli raczej najtańszy bubel w 3 furtkach która nawet klimy nie ma raczej w grę nie wchodzi.

I na otomoto VW Up! za 24-25 tys z przebiegiem 40-50 tys km to ok 5 sztuk,
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

16 Lis 2019, 00:02

Pionek napisał(a):I na otomoto VW Up! za 24-25 tys z przebiegiem 40-50 tys km to ok 5 sztuk,

Ale chłopie chodzi o statystykę a nie o konkrety bo chyba Twoje twierdzenie (to śmieszne) nie dotyczyło tylko i wyłącznie auta za 24k.

Wszystkich swiftów używanych od 2012r jest 223szt. a do 100k.km. jest 176k.km. a używanych wv UP! jest 269szt. a do 100k.km.jest 213szt.

Czyli jak weźmiesz sobie wszystkie UP!y i Swifty od 12r benzynowe w PL to procentowo jest taki sam udział tych modeli do 100k.km. (około 80%)
Więc Twój pierwszy post jakże pocieszny tyczy się tak samo up-a jak i swifta.

A ciekawostką jest to że swiftów powyżej 150k.km. procentowo jest mniej niż up! to tyle :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0