Ford S-Max Samochodem Roku 2007!

22 Lis 2006, 17:14

Konkurs Car of the Year 2007 rozstrzygnięty. Przez najbliższy rok tym najbardziej prestiżowym tytułem na europejskim rynku motoryzacyjnym będzie mógł się szczycić Ford S-Max.

58 jurorów z 22 krajów europejskich przyznało łącznie 235 punktów Fordowi. Tylko 2 punkty mniej i drugie miejsce zdobył Opel Corsa, zaś na trzeciej pozycji z 222 punktami uplasował się Citroen C4 Picasso.

Poniżej finałowa ósemka:
1. Ford S-MAX - 235 pkt
2. Opel Corsa - 233 pkt
3. Citroën C4 Picasso - 222 pkt
4. Skoda Roomster - 189 pkt
5. Honda Civic - 148 pkt
6. Peugeot 207 - 144 pkt
7. Volvo C30 - 141 pkt
8. Fiat Grande Punto - 138 pkt

:shock: Tego to się nie spodziewałem... :D
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

22 Lis 2006, 19:46

Najbradziej mnie zaskoczylo zwyciestwo Forda S-Maxa i slabe miejsce Volvo C30 , wolalbym zeby wygral opel corsa bo zasluguje na to miano
Nowe Porsche Carrera 911. Szybko zabija owady...
Wiesiek Grzybiaż
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów

22 Lis 2006, 23:35

Ja byłem za Volvo ale tak słabej pozycji C30 się nie spodziewałem :?
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

23 Lis 2006, 12:42

Słabo wypadła również Honda Civic i Fiat Punto... :?
Pozdrawiam
de la Cruz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 280
Miejscowość: łódzkie

05 Sty 2007, 10:06

S-MAX górą , model ten bardzo mi się podoba , choć nie lubie aut typu van.
Myśle że zwycięstwo jest zasłużone , bądź co bądź s-max wykreował nowy segment
M.F.G.
Ryba
v-ride
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29

05 Sty 2007, 10:45

Witam,

Moim zdaniem Ford S- Max nie zasłużył na miano zwycięzcy tego konkursu ponieważ jest on za duży i nie poręczny w wielu sytuacjach.

Powinien wygrać Volvo C-30 ponieważ ta marka ma to coś w sobie dba o bezpieczeństwo , wygląd , osiągi , i wiele wiele innych rzeczy :P
speedfor
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Koszalin \ Polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tablica rejestracyjna przypisana do samochodu
    Na początku roku czyli dokładnie 31 stycznia 2022 zaczęły obowiązywać przepisy pozwalające na pozostawienie aktualnych tablic rejestracyjnych samochodu przy zmianie właściciela i niezależnie od regionu polski. Aktualnie kupując ...

05 Sty 2007, 13:27

Moim zdaniem Ford S- Max nie zasłużył na miano zwycięzcy tego konkursu ponieważ jest on za duży i nie poręczny w wielu sytuacjach.

bez sensu auto roku nie ma być poręczne w każdej sytuacji , tak samo moge napisać że volvo nie może wygrać bo jest nie poręczne w dziedzine przewozu osób lub towarów.
nie o to w tym chodzi.

P.S.poza tym wybieramy samochód roku a nie markę roku , no i jeszcze nie wiem czy wiesz ale volvo wchodzi w skład koncernu forda i poltyka marketingowa i wizerunku marki volvo jest kierowana odgórnie.
M.F.G.
Ryba
v-ride
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29

06 Sty 2007, 17:24

I stała się światłość...

Naprawde swietny wybor.
Pozdrawiam,
Hammond
Hammond
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 75

08 Sty 2007, 10:45

witam
akurat w tą sobotę jeździłem s-maxem 2,0 TDCi (140PS).
wrażenia były jak najbardziej pozytywne , silnik o wiele ciszej i kulturalniej rozwija swoją moc ( w porównaniu do mondeo ).
skrzynia (6-biegowa) pracuje celująco.
auto było w wyposażeniu gold x i kosztowało ok. 115 tyś zł. , w tym wypasie miał takie rzeczy jak 8 airbagów , czujniki (cofania , deszczu , świateł) klimatronic , radio cd + zmien. na 6 cd , no i ten piękny ręczny,itd.
zwieszenie bardzo dobrze sprzwdza się na naszych drogach (jazda po płytach betonowych) , środek bardzo obszerny (bez ostatniego rzędu siedzeń) , jedyna rzecz która przeszkadza to pojedyńcze siedzenia w drugim rzędzie.
niestety nie można domówić relingów (moim zdaniem auto lepiej się prezentuje)
auto jak dla mnie super , lecz wole poczekać na nowe mondeo które wychodzi w ok. czerwcu.
pozdrawiam
M.F.G.
Ryba
v-ride
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 29