Następca Focus-a MK1 Hatchback w budżecie 25-55 tys.

03 Lis 2019, 04:05

Witam!

Szukam następcy mojej Foki MK1 1.8 TDCi Hatchback 3D i nie mam pojęcia na co się zdecydować... Do tej pory autko służyło mi bardzo dzielnie, ale z uwagi, iż niedawno stało się pełnoletnie - wiek pomału daje się mu we znaki ;). Poszukuję z pewnością auta dość małego, zbliżonego wielkościowo do obecnego, w 95% przypadkach podróżuję sam lub w 2 osoby. W tygodniu głównie jest to jazda tylko po mieście do pracy, na krótkich dystansach ok. 5-10 km, ale co weekend mam do przejechania ok. 500 km trasy. Roczny przebieg w okolicach 30 tys. km - stąd myślałem albo o dieslu lub najlepiej LPG z uwagi na krótkie dystanse podczas dojazdu do pracy.

Co dla mnie najważniejsze do lekkie sportowe zacięcie auta - w obecnej chwili po małym chipie mam do dyspozycji 135 KM mocy, ale docelowo miło byłoby widzieć coś w okolicy 200 KM lub więcej - moim celem nie jest strzelanie ze sprzęgła na światłach - zawsze dbam o auto jak tylko potrafię - a komfortowe wyprzedzanie na trasie. Druga najważniejsza kwestia to możliwie niskie koszty utrzymania i niezawodność - chciałbym, aby auto posłużyło co najmniej klika lat, a nie wymagało serwisu co miesiąc - i to w zasadzie tyle - nie mam poza tym żadnych wymagań - no może poza klimatyzacją :lol: . Budżet dość szeroki - dla mnie zasada jest prosta - im taniej tym lepiej - choć jeśli naprawdę warto gdzieś dołożyć - wolę to zrobić raz, niż ciągle siedzieć w serwisie i zastanawiać się czy czasem w połowie trasy nie zatrzymam się w lesie ;) .

Zastanawiałem się na Renault Megane III GT220/RS z LPG, ale szukam dla niego jakiś alternatyw i zastanawiam się jak ten model zniesie próbę czasu. Z góry dzięki za pomoc!
sealRS
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Lis 2019, 09:08

miedzy 25 a 55tys jest duza rozbieznosc, jesli ma byc lekko sportowo to:
Civic XI 1.8
Leon 2 FR 2.0TDI
A3 8P 3.2 VR6

wraz ze wzrostem mocy wzrasta tez naturalnie koszt utrzymania i poziom skomplikowania co za tym idzie i szansa na awarie wieksza
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego Polacy kochają miejskie hybrydy?
    W samochodach do miasta najbardziej cenimy niskie spalanie i wysoki moment obrotowy pozwalający na szybsze włączanie się do ruchu, dostępny w możliwie najniższym zakresie obrotów. Jeszcze do niedawna warunki te spełniały ...