Nawigacja mobilna na smartfon - Waze vs NaviExpert.

01 Lis 2017, 22:03

Cześć :)

W ramach umowy OC dostałem rok abonamentu na NaviExperta. Oczywiście sam będę go testował i porównywał do mojej obecnej wiodącej nawigacji - Waze, ale chciałbym zapytać o opinie i spostrzeżenia osób, które miały więcej doświadczenia z NaviExpertem i mogą parę słów o nim powiedzieć :)
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

11 Lis 2017, 21:02

Waze jest fajne ale za oceanem. NaviExpert ma najlepszy traffic w Polsce i do tego pożera znacznie mniej danych niż google maps. obecnie najlepsza opcja do nawigacji po naszym pięknym kraju
midas
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Audi A4 B7

17 Lis 2017, 13:29

midas napisał(a):NaviExpert ma najlepszy traffic w Polsce i do tego pożera znacznie mniej danych niż google maps
Czy ma najlepszy traffic tu bym polemizował. Google maps faktycznie potrafi sporo danych "pożreć" dobry by był Android Auto jeżeli już mówimy o smartfonach ale on normalnie nie jest dostępny jeszcze w naszym kraju i trzeba by go instalować z pliku APK bez wsparcia ;/

Rozumiem, że tu w grę wchodzą tylko aplikacje nawigacyjne na smartfona z androidem?

Porównując "Waze vs NaviExpert" dla mnie ta druga wygrywa.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Lis 2017, 20:12

Kacper napisał(a):Rozumiem, że tu w grę wchodzą tylko aplikacje nawigacyjne na smartfona z androidem?
Tak. A poza Androidem jest poleciłbyś coś innego?

Porównując "Waze vs NaviExpert" dla mnie ta druga wygrywa.
Dlaczego?

A może jeszcze jest jakaś navi na Androida, którą uważacie za lepszą niż Waze czy Naviexpert? Poza google maps, dla mnie sporo gorsza niż Waze.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna

19 Lis 2017, 19:10

Mnie osobiście nie odpowiada ten wygląd i sama mapa jakoś patrząc na to co wyświetla się podczas nawigacji.
Jeżeli chodzi o samo wyznaczenie trasy to tu nie miałem większych zastrzeżeń i obie z wymienionych radziły sobie nieźle.
Z omijaniem korków już nie jest tak dobrze ani w jednej ani w drugiej. Fakt można je ominąć ale rzadko zdarzało mi się żeby to była najlepsza trasa która by pozwoliła uniknąć postoju.

Ja często używam jeszcze Auto Mapy pod Win CE. Na androidzie działa podobnie nie wiem tylko jak tu z omijaniem korków bo na urządzeniu które mam nie chce mi działać poprawnie bluetooth dune dzięki któremu można by przesyłać dane o trafficu.

Jest jeszcze Yanosik darmowy ale tam już pojawiły się reklamy i to moim zdaniem go dyskwalifikuje.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Lis 2017, 22:18

Dzięki

Kacper napisał(a):Jest jeszcze Yanosik darmowy ale tam już pojawiły się reklamy i to moim zdaniem go dyskwalifikuje.
Janosik sprawdza się jako ostrzegacz na pływaku (choć wolałem Ryśka), ale nawigacja pozostawia wiele do życzenia.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Essex Super Six 1927 rok
    Samochód jest klasycznym amerykańskim pojazdem z lat 20-tych. Koła z drewnianymi szprychami i duży 6-cylindrowy silnik. Essexy były najpopularniejszymi samochodami w Warszawie w branży taksówkarskiej! Pojazd ...

08 Cze 2019, 13:30

trzeba być mną...Yetiway, ostrzega tak samo jak Yanosik a nie ma reklam :D
berni87
Nowicjusz
 
Posty: 16

08 Sie 2019, 12:56

Panowie, ostrzeganie pojawiło się niedawno w mapach googla, możesz zgłaszać korki, zatory, kontrole więc myślę że to całkiem fajnie już niedługo zacznie się sprawdzać. Ostatnio jechałem i moim zdaniem za darmo to jedna z najlepszych map która również proponuje objazdy na podstawie natężenia ruchu.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999