Nie działa klakson

20 Sty 2010, 21:06

Witajcie.


Od momentu w którym popełniłem największy błąd mojego życia i kupiłem freelandera :cry: nie działa mi klakson. Tzn połowicznie nie działa. Nie działa jak naciskam przyciski w kierownicy ale wydaje dźwięk jak chcę pilotem zamknąć samochód a mam niedomknięte drzwi lub szybę.

Moje pytanie, czy są gdzieś bezpieczniki od sygnału dźwiękowego? W skrzynce z bezpiecznikami czy może gdzieś pod maską.
Czy może muszę rozbierać kierownicę, gdyż może tam się kabelki odlutowały? Ale mam poduszkę powietrzną więc czy mogę tak sobie rozebrać kierownicę?

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki, bo to strasznie denerwujące jak ktoś wymusi a ja nie mogę na niego zatrąbić.

Przy okazji, czy można jak się nie da tego klaksonu naprawić podłączyć inny klakson (w innym miejscu) Marzy mi się taki od pociągu :) ale chyba trzeba mieć jakiś zasilacz czy coś w tym stylu :)

Pozdrawiam
ostrobrody
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Miejscowość: Północ

20 Sty 2010, 22:54

skoro działa przy alarmie, to niestety wyłączniki przy kierownicy fiksują
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Sty 2010, 09:52

musial bys sprawdzic czy masz dobtrze podlaczone czy moze podczas przekladki bodomyslam sie ze jest to przekladaka, nie pociagneli zle kabli albo wogule nie wpieli musisz niestety rozebrac troche autka.
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

21 Sty 2010, 15:16

odepnij akumulator, odkręć airbaga z kierownicy (2 śruby) odepnij na kostce przewód od airbaga odkręć kierownice i dostaniesz się do przycisków, może Ci styczniki zaśniedziały i nie stykają albo coś je przyblokowało.
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

21 Sty 2010, 17:32

kolega legion1349 dobrze pisze a co do innego klaksonu to na allegro można kupić zestawy z trąbkami bo do tego nie tyle jest zasilacz potrzebny co ciśnienie powietrza :mrgreen:
ale nie wiem jak to jest w naszym prawie zapisane czy nie będzie problemu na przeglądzie :twisted:
Wojtek P
Początkujący
 
Posty: 81
Miejscowość: Podkarpacie

17 Lut 2010, 19:57

Zrobiłem dokładnie tak jak napisał kolega Legion i okazuje się że wszystko jest w kierownicy OK. Przeczyściłem styki, dokładnie podłączyłem, wszystko jest OK a klakson dalej nie działa. Macie jakieś propozycje co dalej??

Czy można zrobić jakieś "obejście" - zamontować drugi klakson i podłączyć go osobnym kablem do przycisków w kierownicy?

Bo kurcze jak nie mam klaksonu to zawsze ktoś drogę zajedzie albo wyskoczy na drogę i nie mam jak ostrzec i raz było niebezpiecznie.
ostrobrody
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Miejscowość: Północ

17 Lut 2010, 23:06

"obejście" zawsze możesz zrobić, może jednak wcześniej schemat będzie ci pomocny :
http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-02/196f25e3.jpg
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

18 Lut 2010, 08:26

Witam,nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten schemat (nie jestem elektrykiem)ale według niego to są tam dwa sygnały, po jednym na każdy przycisk na kierownicy,czy dobrze przeczytałm ten schemat??? :???:
L.R freelander. Jak (gdzie) zdobyc instr.napraw w j.polskim???
Azymut
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Mazowsze

18 Lut 2010, 12:21

źle przeczytałeś. i klaksony i przyciski pracują równolegle, co oznacza że oba klaksony zadziałają przy jednym z przycisków. jeśli któryś z klaksonów jest uszkodzony to pozostaje drugi.
pozdr
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

18 Lut 2010, 18:18

friluś1 dzięki wielkie za ten schemacik. Tak szczerze to nic mi on nie mówi :roll: ale mam znajomego elektryka u którego będę to robił i jemu dam ten schemat.
Jeszcze raz dziękuje
ostrobrody
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Miejscowość: Północ