Nie odpala vw Sharan

13 Maj 2023, 22:38

Hej. Mam vw sharana 2010 TDI 2.0 automat. Od jakiegoś czasu zdarza się, ze nie odpala. Po przekręceniu kluczyka wyskakuje błąd ESP i miga P i kluczyk na zmianę. Nawet nie kręci wtedy. Będąc w środku kilka razy zamknę i otworze samochód pilotem i odpala. Czy to immobilizer? Akumulator jest nowy, byłam na komputerze, ale wtedy normalnie odpalał i nie wykryto żadnych błędów.
daria00040
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: nie mam
  • 17 Maj 2023, 10:53

    daria00040 napisał(a):Po przekręceniu kluczyka wyskakuje błąd ESP i miga P i kluczyk na zmianę.
    Błędów silnika tu może nie być i przy zwykłym komputerze nic nie wykaże. Tu masz migającą kontrolkę "P" przełożenia parkingowego i warto by było sprawdzić błędy w sterowniku automatycznej skrzyni biegów. Zdarza się że migające kontrolki w skrzyniach DSG bo z tego co wiem taka jest u ciebie oznaczają problem z mechatroniką skrzyni czyli modułem który jest odpowiedzialny za sterowanie skrzynią. Wymiana modułu nie będzie tania dlatego warto tu podjechać do serwisu który zajmuje się skrzyniami niech dokładnie ją sprawdzą i będziesz wiedziała czy to problem skrzyni.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34

    17 Maj 2023, 11:09

    Dziękuję! Na to żaden mechanik nie wpadł. Czyli to, ze się go kilka razy zamknie i otworzy i odpala to przypadek? Bo jeden z mechaników powiedział, ze to może być wina immobilizera
    daria00040
    Nowicjusz
     
    Posty: 19
    Auto: nie mam