Nie zarejestrowanie skutera i niewykupienie ubezpieczenia

11 Kwi 2011, 19:44

Witam. Ponad rok temu kupiłem skuter (50 ccm). Poprzedni właściciel zgłosił w urzędzie że mi go sprzedał. Ja go nie zarejestrowałem ani nie ubezpieczyłem. Teraz chce go sprzedać. Czy dałoby się to jakoś rozwiązać, abym na tym żle nie wyszedł? I ile bym zapłacił kary gdybym go teraz chciał zarejestrować??
adigog
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

11 Kwi 2011, 21:21

adigog napisał(a):I ile bym zapłacił kary gdybym go teraz chciał zarejestrować??

Za sama rejestrację nie zapłacisz zadnej kary.Jaka kwota była wpisana na umowie k/s... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Kwi 2011, 09:15

Co do rejestracji, to tak jak kolega wyżej. Ale co do ubezpieczenia, to już sprawa nieciekawa - tu kara za to, że go nie ubezpieczyłeś jest dość wysoka... Ubezpiecz jak najprędzej, a może się nikt nie przyczepi.
Ale tak czy inaczej, sprzedający powinien dać ci kwitek z ubezpiecznia. No chyba, że nia mial ubezpiecznia, to wtedy ty powinieneś w dniu zakupu ubezpieczyć, a sprzedający powinien się modlić, żeby go kara nie dosięgła, bo to dośc duża strata z budżetu domowego :sad:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2011, 09:31

O tak, jeżeli nie posiadasz ubezpieczenia i coś stanie się na drodze... nie będzie ciekawie.
griff
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 109
Miejscowość: Warszawa

12 Kwi 2011, 20:26

Kwota na umowie jest 500 zł. Czy muszę go koniecznie rejestrować?? Zależy mi teraz na tym żeby go sprzedać. Dodam że sprzedający od którego kupiłem to znajomy więc może istniałby jakiś sposób żeby to rozwiązać?? A gdybym go teraz zarejestrował i ubezpieczył i przyuważyliby że go wcześniej nie ubezpieczyłem to jakiej mniej więcej kwoty się spodziewać, bo czytałem że za nieubezpieczenie auta jest kara do 500 euro??
Griff: Nie martw się, nie jeżdżę tym skuterem po drogach tylko stoi w garażu.
adigog
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Łódź

12 Kwi 2011, 21:23

adigog napisał(a):Kwota na umowie jest 500 zł. Czy muszę go koniecznie rejestrować??

Nie musisz odwiedzać US ani tez WK w celu rejestracji...
adigog napisał(a):?? Zależy mi teraz na tym żeby go sprzedać.

Mozesz go sprzedac tak jak stoi pod warunkiem ze nowemu nabywcy dasz orginał umowy k/s pomiędzy tobą a poprzednim wlascicielem...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Twizy w Łazienkach Królewskich
    Renault Twizy zostało zaprezentowane przy hipodromie w Łazienkach Królewskich, w czasie finałów zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Twizy daje początek nowej epoce pojazdów elektrycznych, ...