Niemieckie auta i ich popularność

30 Lip 2014, 23:37

Witam :)

Uważam, że ten temat powinien znaleźć się w dziale off topic, ponieważ jest to bardzo luźna dyskusja. Mieszkam w małym mieście i od jakiegoś czasu zauważyłem, że po ulicach porusza się dużo nowych Mercedesów, BMW i Audi, a za ich kierownicami siedzą młodzi ludzie. Co ciekawe marek takich jak Volvo, Saab, Lexus można ze świecą szukać. Zastanawia mnie to dlaczego tyle osób wybiera auta tych marek. Ceny nowych Volvo, Saabów i nawet Lexusów (pomijając LS i konkurencyjną S klasę Mercedesa) nie odbiegają zbytnio od tych niemieckich. Czy jest to kwestia większej niezawodności, czy auta niemieckie uchodzą za bardziej prestiżowe? Zapraszam do dyskusji :D
vett20
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Mazda 323f BJ

31 Lip 2014, 07:30

Volvo, czy Saab to żadna konkurencja dla BMW/MB, ew. dla Audi fwd, ale tutaj Audi jest raczej ciekawsze. Dużą rolę gra tradycja, od zawsze dostęp do aut z de był dla nas dobry, do części też. Nie da się ukryć, że Niemcy od czasów odbudowy po 2 WŚ robili i robią najlepsze auta patrząc globalnie.

Co do LEXUSA to jednak nie jest to marka z tradycjami, a nadal o mały krok ustępuje MB/BMW, więc popularność u nas ciężko mu zbudować. Tym bardziej, że ceny części itd. zawsze będą lepsze u sąsiadów zza odry.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

31 Lip 2014, 10:21

To już chyba taka tradycja, tak się przyjęło. Chociaż ja osobiście wolę Volvo od Audi
bartosz443
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 22 10 1979
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Citroen C4
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

03 Sie 2014, 13:54

vett20 napisał(a):Uważam, że ten temat powinien znaleźć się w dziale off topic, ponieważ jest to bardzo luźna dyskusja. Mieszkam w małym mieście i od jakiegoś czasu zauważyłem, że po ulicach porusza się dużo nowych Mercedesów, BMW i Audi, a za ich kierownicami siedzą młodzi ludzie. Co ciekawe marek takich jak Volvo, Saab, Lexus można ze świecą szukać. Zastanawia mnie to dlaczego tyle osób wybiera auta tych marek. Ceny nowych Volvo, Saabów i nawet Lexusów (pomijając LS i konkurencyjną S klasę Mercedesa) nie odbiegają zbytnio od tych niemieckich. Czy jest to kwestia większej niezawodności, czy auta niemieckie uchodzą za bardziej prestiżowe? Zapraszam do dyskusji
Przez głupi stereotyp :yes: Gdy na polskich ulicach królowały Fiaty 125/126p, Polonezy, Łady i inne wynalazki bloku socjalistycznego, ktoś, kto przywiózł z Zachodu VW i to z dieslem był panem i władcą na drodze. Wtedy te auta wyprzedzały swoją konstrukcją o lata świetlne w.w auta z bloku socjal. W tamtych czasach te auta były (w Polsce) prestiżowe. Z biegiem lat... No cóż :roll: Legenda marki pozostała, i Polacy nadal wielbią VW/Audi za "prestiż", "bezawaryjność", "pancerną konstrukcję". Swoje dokładają też rówieśnicy potencjalnych właścicieli tych aut. " Bo kumpel jeździ VW, to ja nie mogę być gorszy a poza tym to dobre auto bo kumpel nie narzeka". A że są lepsze auta na rynku i to za lepszą kase to już dla nich bullshit, obraza majestatu i powód do zmieszania Cię z błotem. Takie auta kupują ludzie bez wyobraźni i własnego zdania
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Sie 2014, 07:46

Merca i BMW jeszcze rozumiem, bo tył napęd, BMW ma w sobie trochę wspólnego ze sportem, szybką jazdą, a Mercedes jest związany z luksusem bardziej ale Audi to przereklamowany Wieśwagen z innym znaczkiem, nie warty nic. Brak silników godnych polecenia, kieoskie właściwości jezdne, marne wykończenie wnętrza. Duzo lepiej wypada tu Volvo (choć ludzie tu się zrazili że Chinczyki to klepią) i Saab który "pojawia się i znika" więc też ludzie się zrazili.
A co do Lexa, ta marka jest uważana bardzo drogą w utrzymaniu i tylko dla bogaczy a prawda jest taka że pod względem komfortu itd może konurować z Mercem i BMW ale głownie z Mercem.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Sie 2014, 11:34

Ogólnie się zgadzam, że Audi to inna liga niż BMW/MB. Jednak jest to mimo wszystko dość solidna marka, chociażby za najlepsze blachy ze wszystkich marek należy się jej duży plus. Wnętrze też jest wyraźnie lepsze niż w VW. Ogólnie ja bym był bardzo ostrożny z gnojeniem Audi przynajmniej na tle Volvo/Saab.

Co do Lexusa to zgadzam się, że jest w jednej lidze z BMW/MB, ale mimo wszystko tyci kroczek za nimi.

1. BMW/MB.
2. Lexus

3. Audi
4. Volvo/Saab, a w sumie Volvo, bo Saab ma problemy z egzystencją.

Przerwa między 2, 3 celowo zrobiona. ;)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Wrz 2014, 06:23

Audi najlepsze:)
62miko
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: peugeot

05 Wrz 2014, 11:29

BMW też są niczego sobie :)
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

05 Wrz 2014, 12:22

jiGsaw napisał(a):1. BMW/MB.
2. Lexus

3. Audi
4. Volvo/Saab, a w sumie Volvo, bo Saab ma problemy z egzystencją.


Zgadzam się kolejnością jednak MB umieścił bym tyci za BMW. Nowe Merce nie powalają jakością, BMW też z niej zeszło ale nie aż tak. Dodam też że MB i BMW to trochę inne samochody. Nie uderzają w dokładnie to samo.

Koniu napisał(a):Merca i BMW jeszcze rozumiem, bo tył napęd, BMW ma w sobie trochę wspólnego ze sportem, szybką jazdą, a Mercedes jest związany z luksusem


Tak jak napisał Koniu... To wbrew pozorom jest troskę inna grupa odbiorców.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

21 Wrz 2014, 17:01

Dziadek jeździł sprowadzonym za twardą walutę Audi 80, tatuś posuwał nieśmiganą nówką od VW, odwiniętą z przystanku co to po niej Niemiec płakał jak sprzedawał to i synuś wybiera wytwory niemieckiej motoryzacji. Rodzinna tradycja.

Ja tam prawdę mówiąc jestem zdziwiony, że nie przyjęły się u nas amerykańskie samochody przy całym zapatrzeniu Polaków na USA. Tradycja że jak samochód to niemiecki (ew. Toyota jak ktoś chce być hipsterem) to jednak silna rzecz :D
zarathos
Nowicjusz
 
Posty: 10
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 JTD 8v
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001