Nismo - ekskluzywna marka, wyczynowe pojazdy Nissana

14 Cze 2012, 01:16

Nismo jest ekskluzywną marką związaną z wyczynowymi pojazdami Nissana. Nazwa marki wywodzi się od założonej w 1984 roku Nissan Motorsports International Co. Ltd (Nismo) odpowiedzialnej za aktywność Nissana w sferze sportów samochodowych.

Również i dziś Nismo oferuje kierowcom unikatowe połączenie osiągów i technicznych innowacji. Każdy może poczuć przyjemność z jazdy samochodem poddanym tuningowi Nismo z wykorzystaniem rozwiązań sprawdzonych na torze wyścigowym.

Nismo uczestniczy w największych wyścigach samochodów turystycznych i sportowych, w tym w japońskiej serii SUPER GT oraz w Wytrzymałościowych Mistrzostwach Świata (WEC), 24-godzinnych wyścigach Le Mans oraz seriach Le Mans w Europie i USA.

W 2011 roku przygotowane przez Nismo wyścigowe Nissany GT-R pozwoliły wywalczyć tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców i zespołów SUPER GT oraz tytuł mistrza w klasyfikacji kierowców Mistrzostw Świata FIA GT1, natomiast silniki Nismo wygrały klasę LMP2 24-godzinnego wyścigu Le Mans oraz umożliwiły użytkującym je zespołom zwycięstwo w kategorii LMP2 Międzykontynentalnego Pucharu Le Mans (ILMC) i serii Le Mans. W 2012 roku Nissan dostarczył 14 silników zespołom rywalizującym w klasie LMP2. Nismo ma na koncie także tytuły w klasyfikacji kierowców i zespołów w Mistrzostwach Japonii w Formule 3.

Nismo oferuje samochód Nissan GT-R Nismo GT3 dopuszczony do wyścigów w szeregu mistrzostw na całym świecie.

Nismo opracował także niezwykły i przełomowy model LEAF Nismo RC - pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód wyścigowy, który publiczność mogła zobaczyć na torze przy okazji ubiegłorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Pojawienie się tego pojazdu zwiastuje początek nowej ery technicznie zaawansowanego sportu samochodowego o poszerzonych horyzontach możliwości.

Nismo utrzymuje kontakt z kibicami za pośrednictwem niezwykle popularnego Festiwalu Nismo w Japonii, gromadzącego co roku ponad 30 000 gości. Festiwal to prezentacja "Wyścigowego DNA Nissana" oraz samochodów i gwiazd ze sportowej przyszłości i teraźniejszości firmy.

źródło: Nissan
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4884
Zdjęcia: 11335
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3 VVTi
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...

  •