Nismo - ekskluzywna marka, wyczynowe pojazdy Nissana

14 Cze 2012, 01:16

Nismo jest ekskluzywną marką związaną z wyczynowymi pojazdami Nissana. Nazwa marki wywodzi się od założonej w 1984 roku Nissan Motorsports International Co. Ltd (Nismo) odpowiedzialnej za aktywność Nissana w sferze sportów samochodowych.

Również i dziś Nismo oferuje kierowcom unikatowe połączenie osiągów i technicznych innowacji. Każdy może poczuć przyjemność z jazdy samochodem poddanym tuningowi Nismo z wykorzystaniem rozwiązań sprawdzonych na torze wyścigowym.

Nismo uczestniczy w największych wyścigach samochodów turystycznych i sportowych, w tym w japońskiej serii SUPER GT oraz w Wytrzymałościowych Mistrzostwach Świata (WEC), 24-godzinnych wyścigach Le Mans oraz seriach Le Mans w Europie i USA.

W 2011 roku przygotowane przez Nismo wyścigowe Nissany GT-R pozwoliły wywalczyć tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców i zespołów SUPER GT oraz tytuł mistrza w klasyfikacji kierowców Mistrzostw Świata FIA GT1, natomiast silniki Nismo wygrały klasę LMP2 24-godzinnego wyścigu Le Mans oraz umożliwiły użytkującym je zespołom zwycięstwo w kategorii LMP2 Międzykontynentalnego Pucharu Le Mans (ILMC) i serii Le Mans. W 2012 roku Nissan dostarczył 14 silników zespołom rywalizującym w klasie LMP2. Nismo ma na koncie także tytuły w klasyfikacji kierowców i zespołów w Mistrzostwach Japonii w Formule 3.

Nismo oferuje samochód Nissan GT-R Nismo GT3 dopuszczony do wyścigów w szeregu mistrzostw na całym świecie.

Nismo opracował także niezwykły i przełomowy model LEAF Nismo RC - pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód wyścigowy, który publiczność mogła zobaczyć na torze przy okazji ubiegłorocznego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Pojawienie się tego pojazdu zwiastuje początek nowej ery technicznie zaawansowanego sportu samochodowego o poszerzonych horyzontach możliwości.

Nismo utrzymuje kontakt z kibicami za pośrednictwem niezwykle popularnego Festiwalu Nismo w Japonii, gromadzącego co roku ponad 30 000 gości. Festiwal to prezentacja "Wyścigowego DNA Nissana" oraz samochodów i gwiazd ze sportowej przyszłości i teraźniejszości firmy.

źródło: Nissan
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4836
Zdjęcia: 11311
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Silnik F140 - Ferrari
  Wszyscy fani sportowych aut kochają silniki V12, a jednym z najsłynniejszych producentów motorów tego typu jest Ferrari. W swojej bogatej historii włoska marka stworzyła wiele jednostek o takim układzie i naprawdę ...
  Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
  Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...

 •  
  • Warto przeczytać