Nissan Patrol GR Y61 a tankowanie paliwa zielonego (żeglugowego)

17 Sty 2018, 12:14

Witam wszystkich forumowiczów . Mam pytanie...mam dostęp do oleju napędowego (zielonego-żeglugowego) czy mogę go lać do Nissana Patrola gr y61 ? Silnik 3.0 tdi automat 2003r. Paliwko mam po bardzo dobre cenie ...wiem,że wtryski itp przez to mogą dostawać po du... :D nie chodzi mi o to żeby zalewać od razu full baniak zielonym paliwem ,ale chociaż nalać 20 litrów tego paliwa ,a resztę do fulla nalać normalnej ropy z cpnu. Paliwo żeglugowe jest stosowane na statkach rybackich ,i silniki na tych statkach normalnie spalają te paliwko (silniki od jelcza np.) Wiadomo,że znacznie częściej wymieniałbym filtry paliwowe w Nissanie dla dobra silnika.
Pozdrawiam
maniek55
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nissan Patrol GR Y61
Silnik: 3.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 12:50

To jest zwykły ON, tylko specjalnie barwiony, ze względów podatkowych. Więc technicznie nic Ci raczej nie grozi. Ale karnie już tak, to oszustwo podatkowe. Normalnie raczej nikt tego nie sprawdza, ale w rejonach przygranicznych czasami kontroluje się co masz w zbiorniku i wtedy może być kicha.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sty 2018, 14:21

yeti65 napisał(a):ale w rejonach przygranicznych czasami kontroluje się co masz w zbiorniku i wtedy może być kicha.
pierwsze słyszę a pochodzę z rejonów przygranicznych Białoruś-Ukraina

Co do tematu do tego silnika możesz i lać wszystko.
Rzepak
Opał
Itd.
Stara technika przepali wszystko i konsekwencji raczej nie doświadczysz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16223
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Sty 2018, 14:42

Kao napisał(a):pierwsze słyszę a pochodzę z rejonów przygranicznych Białoruś-Ukraina

Ja sam z centralnej Polski pochodzę, ale kończyłem A4 (Korczowa) i co prawda mnie to nie spotkało, ale plotki krążyły :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sty 2018, 16:51

Dzieki Panowi za tak szybką odpowiedź :) Pytanie czy np. nie będę się rzucał za bardzo w oczy ..tzn. wiadomo patrolek bedzie mocniej kopcił ...tylko czy nie będzie przesady z tym kopceniem??? Tak jak pisałem...bede chciał mieszac te paliwko z normalną ropą dostepną na stacji paliw np. 50 l normalnej ropy + 20 l zielonej ropy ...Jeżdzę codziennie 30 km do pracy i raczej nigdy nie było na mojej drodzę celników . Czy moze odradzacie pomysł z tą zieloną ropą? Czy silnik 3.0 tdi jest skonny do przepalenia tej ropy?? to zwykła ropa ...tylko dodano barwnik ,ponieważ jest bez akcyzy:P
maniek55
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nissan Patrol GR Y61
Silnik: 3.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 18:19

Lej śmiało nawet 100% dla pewności możesz dodać uszlachetniacz do Diesla. Będziesz miał rezerwe wlej 20 litrów i sam ocenisz czy zauważysz różnice w pracy silnika jak i w tłumiku :wink: .
Napisz później o wrażeniach bo sam jestem ciekawy czy różnica będzie zauważalna.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16223
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    3 miliony silników EA211
    19 czerwca 2020 w fabryce Mladá Boleslav został wyprodukowany trzymilionowy silnik EA211 dla samochodów ŠKODA i innych marek z Grupy Volkswagen. Pierwszy egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej w 2012 ...

17 Sty 2018, 18:44

Ok :) dzieki bardzo za odpowiedź. zrobię tak jak mówisz ...poczekam na stan rezerwy paliwa,naleje zielonej i zobaczymy :) troszke się obawiam ...ale zobaczymy co będzie..przecież to zwykła ropa ,tylko z barwnikiem :)na pewno dam znać
maniek55
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nissan Patrol GR Y61
Silnik: 3.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Sty 2018, 21:09

Ja do Jeepa też się cykałem lać E85 (etanol) a teraz pompuje cały zbiornik i jeżdzę troszkę tylko spirytusem śmierdzi a tak to wszystko cyka.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16223
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2018, 05:17

maniek55 napisał(a):na pewno dam znać

No to jak tam maniek ? Silnik wytrzymał ? :wink:
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący
 
Posty: 68
Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia