Nissan Pulsar

27 Lis 2017, 00:25

Witam,
co sądzicie o Nissanie Pulsar? benzyna 1.2 dig-t 115 km Tekna, skóra w środku, kamera 360.
Mam możliwość zakupu i tak się przedstawiają następujące dane:
Przejęcie leasingu. Data produkcji 2015, pierwsza rejestracja 2016.06. Przebieg: 18 000 km
Cena: odstępne 12 300 + raty + wykup. Razem 50 000 zł brutto wychodzi(gość za nowy dał 70 000 zł). Gwarancja 3 lata.

Z tego co widziałem takie Nissany w słabszej wersji chodzą za taką samą cenę. Mam też sporo wątpliwości i pytań.
Pytania:
1) Jak myślicie za ile takiego nissana będę mógł sprzedać za 2 lata?( W 2018 zostaje on wycofany z sprzedaży w Polsce więc boję się, że jego wartość znacząco jeszcze spadnie.
2) Umówiłem się dziś na oglądanie z gościem, on nie był, mogła być jego żona i dostałem informacje,że nie mogę się przejechać, bo jest zastawiony innym samochodem... odpaliłem niby chodził dobrze wszystko ok, ale zastanawiam się czy może coś tam być nie tak czego nie obejmuje gwarancja, bo dla mnie to mega dziwne, że gość mi mówi, że nie pomyślał, że będę chciał się przejechać...
3) Samochód jest obklejony cały folią, że obkleił w ciągu pierwszych dwóch tygodni dla zmiany koloru dla żony - gość mówi, że lakier jest w 100% ok pod, czy mogę się jakoś zabezpieczyć pod tym względem?
4) Lewe lusterko się zacinało po maksymalnym odchyleniu w lewo, żona zwalała na oklejenie samochodu, że pewnie wtedy coś zrobili(wcześniej mi nie wspomnieli że coś z nim miało by być nie tak). Czy jeśli jest coś nie tak z lusterkiem to jest opcja, że gwarancja nie obejmie czegoś przez oklejenie samochodu, bo zwalą że przy oklejaniu ktoś rozbierał lusterko i zniszczył? Czy w ogóle obklejenie samochodu może pod jakimś punktem wpłynąć negatywnie na gwarancje samochodu?

Tak podsumowując niby w miarę dobra oferta bo 50 000 już z kosztami leasingu jest ok chyba, ale z drugiej strony strasznie dużo niejasnych rzeczy z strony sprzedawcy...

Z góre dzięki za radę co zrobić - na razie chcę powiedzieć sprzedawcy, że musi do mnie podjechać(inne miasto) skoro ja już raz do niego zawalałem, żebym mógł się przejechać bo inaczej jak mogę być pewny, że wszystko jest ok. Szukałem po VIN i nic nie było, ale dziwne że gość postanowił zastawić samochód bo nie pomyślał, żeby nie mógł się przejechać na trasie.
dobrydriver
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 01 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

28 Lis 2017, 18:43

Hm, w salonie dostaniesz teraz Pulsara za 56 tysięcy (co prawda w biedniejszej wersji, ale auto będzie pewne):

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Tutaj trzeba dobrze się przyjrzeć czy aby na pewno auto jest bezwypadkowe. Ponadto w tym silniku zdarza się zwiększone zużycie oleju.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

28 Lis 2017, 19:38

Za dużo tych przypadków. Trzeba jechać na przegląd do ASO jeżeli Ci zależy na tej okazji, ale okazje często gęsto okazują się minami.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje gazowe V generacji
    Te instalacje LPG pozwalają na wtrysk gazu w fazie ciekłej do kolektora dolotowego (konieczność nawiercenia kolektora i montażu w nim wtryskiwaczy gazowych), bądź bezpośrednio do komór spalania za pośrednictwem wtryskiwaczy ...