Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu

Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu

03 Sie 2012, 22:00

Mazda Motor Corporation oficjalnie uruchomiła produkcję najnowszej Mazdy6. Uroczystość odbyła się w Zakładzie nr 2 w Hofu, w prefekturze Yamaguchi. W uroczystości wzięło udział około 500 osób, w tym Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Mazdy - Takashi Yamanouchi, kadra zarządzająca, pracownicy i przedstawiciele Związku Pracowników Mazdy. Pierwszym egzemplarzem, który zjechał z linii, była Mazda6 Sport Kombi w specyfikacji europejskiej, wyposażona w silnik benzynowy SKYACTIV-G 2.0.

Image

Podczas swojego przemówienia Takashi Yamanouchi powiedział: "Jestem głęboko wzruszony tym, że produkcja Mazdy6 trzeciej generacji, flagowego modelu gamy Mazdy nowej generacji, rusza w tak ważnym dla nas roku. Mija 30. rocznica uruchomienia fabryki w Hofu, w dystrykcie Nishinoura, oraz 10. rocznica rozpoczęcia produkcji Mazdy6 pierwszej generacji w 2002 r. Pierwsza Mazda6 wprowadziła w pełni filozofię Zoom-Zoom, a jej sukces znacząco wpłynął na poprawę wizerunku naszej marki. Nowa Mazda6 została wyposażona w rozwiązania techniczne SKYACTIV i zaprojektowana zgodnie z koncepcją KODO – Dusza Ruchu. W modelu zainstalowano także unikalne rozwiązanie Mazdy - nowoczesny system odzyskiwania energii podczas hamowania i-ELOOP. Projektując ten model, daliśmy wyraz naszym możliwościom w zakresie inżynierii oraz naszej bezkompromisowej dbałości o szczegóły. Postarajmy się, aby dzięki naszej współpracy nowa Mazda6 zyskała uznanie klientów na całym świecie i pomogła naszej marce wkroczyć na nowy, jeszcze wyższy poziom".

Przedstawiciel pracowników Zakładu w Hofu, Masatsugu Ohgi z Zespołu nr 2 ds. wyposażenia i finalnego montażu w Dziale Produkcji nr 4 powiedział: "Byliśmy zdeterminowani, aby wykorzystać wszystko, czego nauczyliśmy się w Hofu przez ponad 30 lat podczas produkcji dziewięciu milionów samochodów i stworzyć Mazdę6 nowej generacji, która będzie pod każdym względem lepsza od poprzedniego modelu i wzbudzi emocje klientów na całym świecie".

Image

Nowa Mazda6 jest jako pierwsza wyposażona w unikalny system odzyskiwania energii podczas hamowania i-ELOOP. Twórcy modelu starali się zaszczepić w nim istotę marki Mazda: radość prowadzenia zwrotnego samochodu, który z precyzją reaguje na polecenia kierowcy, oferując jednocześnie klasę, styl, wysoką jakość i komfort, których konsumenci oczekują od samochodu z segmentu C/D.

Nowa Mazda6 zadebiutuje w Europie i Japonii przed końcem 2012 r., a następnie zostanie wprowadzona na inne rynki, poczynając od USA na początku 2013 r. Mazda zamierza produkować w fabryce w Hofu około 120.000 egzemplarzy Mazdy6 rocznie.

Premiera nowej Mazdy6 sedan w rosyjskiej specyfikacji odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2012 w Moskwie, który rozpocznie się 29 sierpnia 2012 r.

źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2286
Zdjęcia: 8318
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  [VAN-B] C3 Picasso 1,4/Jazz III 1,2/Venga 1,4/Note I 1,4/Meriva B 1,4 [VAN-B] C3 Picasso 1,4/Jazz III 1,2/Venga 1,4/Note I 1,4/Meriva B 1,4
  Podstawowe kryteria zestawienia: - van segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C3 Picasso 1,4 - 95KM - Honda ...
  Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym Transport chłodniczy i zarządzanie łańcuchem chłodniczym
  Udział produktów świeżych i zamrożonych w transporcie żywności stale rośnie. Towarzyszy temu rozwój produkcji zaplecza logistycznego i nowoczesnych środków transportu chłodniczego. Żywność w dzisiejszych ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Alfa Romeo Stelvio
   Helikopter - loty wycieczkowe
   Nissan 350Z
   Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7