Nowe do 100 tys Brutto, kombi, benzyna, Optima?

14 Lut 2018, 09:31

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Biorę tez pod uwagę wyprzedaż rocznika 2017.
Koniecznie kombi, raczej benzyna (dopuszczam klekota ale w ostateczności).
Rocznie około 20 tysięcy przebiegu planuję robić i jest to górna granica. Teraz jeżdżę Kia Ceed II kombi, benzyna 1.6 135KM, mam ją 3 lata i 57 tysięcy najechane. Oczywiście bezawaryjnie
koszt 100 tys Brutto jest ostateczny i nie ma możliwości przekroczenia.
Mam oferty na Mazde 6 i Mondeo MK5 ale niestety przekraczają budżet - do tego Ford z silnikiem 1.5...
Sensowną ofertę dostałem od Kia na model Optima, 2.0 163KM, wersja M rozszerzona o czujniki tył przód. W standardzie navi TomTom z akt na 7 lat.
Za nówkę 2018 po rabacie za 88 tysięcy Brutto
Generalnie samochód dobrze wyposażony w standardzie (Mazda i Ford golasy) tylko... nie wim czy mi się podoba... Za taką kasę chciałbym mieć to coś a wg mnie ma to właśnie Mazda 6. Do tego biała... Dla mnie super.
Opinie o Optimie macie?
Może polecacie coś innego? Może uzywane ale tu z bardzo małym przebiegiem i najlepiej od salonu odkupić
Pozdrawiam
MTomalak
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 15 11 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Ceed II
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

14 Lut 2018, 19:21

Jeśli masz zamiar znów wymieniać auto po 3 latach to bierz co Ci się podoba, nie przejmuj się pierdołami, masz gwarancję

Akurat EB od forda zbierają bardzo dobre opinie na tle innych downsizingowych konstrukcji.
Optima spoko, bardzo fajna opcja, mazda zresztą też.

Wyrwiesz Astrę, pod górną granica budżetu Insignię z wyprzedaży, Leona. 100k wystarczy na aurisa hybrid w full opcji albo fajnie wyposażonego avensisa.

Ogólnie to zależy gdzie/w jaki sposób jeździsz, bez sensu pchać się do zakorkowanego miasta autem wielkości optimy/mondeo itd.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Lut 2018, 21:38

Dzięki za opinię.
Dzisiaj dostałem ofertę Insignie 2017 za 103 tyś. Pani przedstawiająca zasugerowała możliwość negocjacji by zmieścić się w budżecie.
I wszystko ok bo buda opla jest dla mnie kosmiczna, podoba mi się najbardziej. Tylko to 1.5 silnik... Jakość nie mogę się przemóc do tych małych pojemności.
Rozum podpowiada Optima, tym bardziej że zostaje trochę pieniędzy na ewentualne ulepszenia do wersji L.
Avensis odpuszczam, nie ten design. Zostaje Mondeo i też mam nową ofertę za 96 Brutto, kombi ale diesel. W sumie racja że przecież będzie na gwarancji więc klekota nie ma comsie bać.
Trudny wybór
MTomalak
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 15 11 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Ceed II
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

15 Lut 2018, 10:50

Jeśli podoba Ci się Mazda to bierz ją, skoro auto na 3 lata to bym się nie przejmował. Osobiście wolałbym wziąć do miasta hybrydę - Aurisa kombi, ale to Twój wybór. Optima pod względem technicznym jest ok, jedyne co to spalanie w tym silniku będzie wyższe niż u konkurencji. Gdybyś rozważył segment C, to tam też dostaniesz pakowne kombi i bogate wyposażenie. Popatrz na Golfa 1.5 TSI, Leona 1.8, Astrę 1.6.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lut 2018, 10:54

Sęk w tym, że uparłem się na duży gabaryt.
Mocno rozważałem Mazdę 6 ale po obejrzeniu wielu testów wszyscy jednogłośnie wskazują słabe wyciszenie. Za taką kase trochę słabo.
Póki co w grze Optima i Insignia 2017 ze wskazaniem na opcję drugą
MTomalak
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 15 11 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Ceed II
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

15 Lut 2018, 11:29

W Maździe 6 po lifcie jest już trochę lepiej z wyciszeniem.

Tutaj masz test diesli i okazuje się, że nowa Insignia jest gorzej wyciszona przy 130km/h:
http://www.auto-swiat.pl/testy/nowy-ope ... pla/xd6xeh

Dla poprawy wyciszenia można pokusić się o wyciszenie nadkoli. Sprawdź też na jakich oponach wyjeżdża auto z salonu, bo kiedyś w Maździe dawali jakieś eko-opony, które zmniejszały zużycie paliwa, ale wydłużały drogę hamowania.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Lut 2018, 15:00

Zawsze jest jeszcze opcja czekania pół roku na nowego ceeda, którym moim zdaniem prezentuje się nieźle :D Tyle, że Ty chyba potrzebujesz większego auta. W takim wypadku bierz Optime. Nie ma co przepłacać np za Mazdę, bo mimo, że prezentuje się mega to jest droga i też ma słabe strony - blacha, lakier, wyciszenie(w najnowszych egzemplarzach podobno poprawione). Koreańce prezentują ostatnio bardzo dobry poziom w przeciwieństwie do europejskich odpowiedników.
Najlepiej po prostu przejechać się tymi samochodami, bo to zawsze daje większe rozeznanie. Poza tym myślę, że obojętnie co wybierzesz to będziesz zadowolony :)
kogi
Początkujący
 
Posty: 84
Prawo jazdy: 7- 0- 0
Auto: KIA SPORTAGE
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

17 Lut 2018, 15:06

Doszły dwa Passaty do wyboru. Oba 2017, przebieg po 20 tys mają. Super wyposażone i około 90 tys Brutto.
Przyszły tydzień przejadę się każdym z branych pod uwagę samochodów.
Passaty sa sedany ale jestem w stanie przymknąć oko. Silniki w obu to 1.8 TSI 180KM.
MTomalak
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 15 11 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Ceed II
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

17 Lut 2018, 15:18

Tu na forum lepiej obecnie nie pisać o vw i silnikach TSI :D
Oczywiście na testy i raporty robione przez niemieckie firmy (np autoswiat.pl) patrz z dużym przymróżeniem oka, bo tam praktycznie zawsze wygrywa któraś z marek vw, a golf to niezmiennie "krul kompaktów". Poza tym to auto (passat) w porównaniu do pozostałych modeli jest mega nudne jak cała oferta vw.
kogi
Początkujący
 
Posty: 84
Prawo jazdy: 7- 0- 0
Auto: KIA SPORTAGE
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

17 Lut 2018, 16:19

Jeśli przejedziesz się Passatem to pewnie do Koreańczyków pewnie już nie wrócisz. Jakość wykończenia w nowych VW jest na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o trwałość mechaniczną to jest przeciętny poziom i daleko do VW sprzed 20-30 lat. Ten 1.8 TSI powinien być już ok. Ja mimo wszystko wolałbym nowe auto na gwarancji za te pieniądze. O rdzy w najnowszej 6-tce nie słyszałem, cienki lakier jest we wszystkich nowych autach (ekologia).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Lut 2018, 17:35

Po przeanalizowaniu wszystkich wymienionych marek, postawiłem na Optime.
Za nieco ponad 90 tys mam nowe auto wyposażone jak VW za 130.
Postawiłem na starej konstrukcji silnik wolnossący, wtrysk pośredni, powinien przeżyć niejedno auto.
Dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam
MTomalak
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 15 11 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Kia Ceed II
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015