Nowe radio 1din do 250-300 zł

22 Lis 2017, 20:03

Witam! Pierwszy post na forum :-)

Szukam radia do 250 zł, w porywach do 300 zł - standardowe, 1din na ISO. Jednak mam zamiar głównie go używać do słuchania własnej muzyki z telefonu. Póki co radziłem sobie poprzez transmiter FM z Bluetooth, jednak jakość dźwięku była...przeciętna. ;) Skoro wymieniam radio, to chciałbym pozbyć się tej zabawki z zapalniczki także potrzebuję albo złącza mini-jack na front, albo zintegrowanego odbiornika Bluetooth. USB mnie nie satysfakcjonuje, ponieważ używam Spotify więc telefon musi być odtwarzaczem - radio po prostu przekazywać dźwięk na głośniki samochodu.

Bluetooth wiadomo jest wygodniejszy od kabli. Dodatkowo, mógłbym prowadzić rozmowy przez z reguły wbudowany mikrofon w radio. Fajnym dodatkiem byłaby możliwość ładowania poprzez port USB w radiu (ale to chyba już obecnie wszystkie mają?).
I w tej cenie znalazłem właściwie tylko jedno sensownie wyglądające - Blaupunkt Brighton 170BT. Co wy na to? Czy lepiej przeboleć brak BT, zadowolić się samym AUX-minijack i wziąć coś innego? Bez BT są inne JVC, Pioneera, Sony czy Kenwooda.
chomik325
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 12 2011
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1.4 i-DSi 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Lis 2017, 20:38

Każda marka która wymieniłeś jest spoko i tak naprawdę jak nie jesteś wymagający nie masz specjalnie tworzonego caraudio to różnicy w dźwięku nie wychwycisz także weź sobie takie jak Ci pasuje. Masz możliwość albo aux albo By z tym że BT dużo szybciej będzie Ci baterie zjadać. Gadać też możesz przez aux bez problemu. USB teraz w standardzie działa jako ładowarka tak jak podejrzewałeś. Ja bym chyba zdecydował się na BT, nie ciagasz się z kablami, nic nie wystaje z radia, jedyny minus to bateria. Ale zawsze masz ładowarkę :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Lis 2017, 20:40

BT ma jednak zdecydowaną wygodę w mieście, po którym jednak głównie się poruszam. ;) Wsiadam, wysiadam, znów wsiadam - i radio będzie samo się łączyć z telefonem. Kwestia nacisnąć Play na radiu. :) Z AUX już nie tak miło...

Czyli rozumiem, że ten Blaupunkt Brighton będzie w porządku? Nie patrzeć na gigantów typu JVC czy Pioneer? ;)
chomik325
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 12 2011
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1.4 i-DSi 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Lis 2017, 20:47

Brighton spełni Twoje oczekiwania, Kenwood też jest ok więc możesz coś wybrać. Rynek audio jest tak syty że tylko przebierać i wybierać
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Lis 2017, 08:28

No własnie w budżecie 250-300 zł i z odbiornikiem BT - już nie jest tak syty. ;) Chyba, że miałbym wybierać z producentów typu Manta, Blow czy jakieś chińczyki. ;)
chomik325
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 12 2011
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1.4 i-DSi 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Lis 2017, 13:37

Od tego to trzymaj się z daleka lepiej :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Lis 2017, 14:57

chomik325 napisał(a):I w tej cenie znalazłem właściwie tylko jedno sensownie wyglądające - Blaupunkt Brighton 170BT. Co wy na to?
Nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie. Ten Brighton powinien spełnić twoje oczekiwania.
chomik325 napisał(a):Chyba, że miałbym wybierać z producentów typu Manta, Blow czy jakieś chińczyki
Oj lepiej nie one często nie trzymają parametrów i jakość muzyki pozostawia wiele do życzenia.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Lis 2017, 23:16

Dziękuję za wszelką pomoc. ;) Jednak okazało się, że udało się naprawić moje fabryczne radio w Jazzie także póki co odkładam zakup radia...a chyba pomyślę o głośnikach. Ale to w innym wątku. ;)
chomik325
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 12 2011
Auto: Honda Jazz
Silnik: 1.4 i-DSi 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003