Radio głośniki - różnice 1DIN vs 2DIN

12 Maj 2020, 17:23

Witam :)
Mam pytanie czy radio 1din gra lepiej niz 2din?
I czym sie rozni radio i co mi da majac 4x45w A 4x55w?

Drugie pytanie jakie glosniki na tył tak zeby db graly basem i pasowaly pod moc do radia sony dsx-a410bt (na tył dwudrożne sa tak, czyli takie) bez drzwi mam golf 5 1.9tdi hatchback 3 drzwiowy. prosilbym nawet o linki do głośników zeby odrazu zakupic bo nie wiem jaki rozmiar i wgl. I tak zeby byl. Komplet do montażu.
Strzałka
Nowicjusz
 
Posty: 37

13 Maj 2020, 16:01

Strzałka napisał(a):Mam pytanie czy radio 1din gra lepiej niz 2din?
Wielkość nie ma tu znaczenia a podzespoły z jakich zostało dane radio zbudowane i jego moc wyjściowa.
Strzałka napisał(a):I czym sie rozni radio i co mi da majac 4x45w A 4x55w?
Masz większą moc na wyjściu czyli radio ma lepszy wzmacniacz i można podłączyć do niego głośniki o większej mocy.
Strzałka napisał(a):Drugie pytanie jakie glosniki na tył tak zeby db graly basem
Do dobrego basu potrzebny będzie wzmacniacz bo radio nie da rady.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Maj 2020, 17:08

Ok a jakie glosniki na tyl pewnie beda dwudrożne mam golf 5 hatchback czyli 3 drzwiowy. Prosilbym o linki do kupna. A ile W ma standsrdowy glosnik w golf 5 na tyl? Jak mam radio sony 4x55w 1din jakie glosniki na tyl pod te radio
Strzałka
Nowicjusz
 
Posty: 37

14 Maj 2020, 11:28

Wydaje mi się że tam powinny pasować głośniki o średnicy 16,5 cm. Chodzi o miejsce montażu w tylnych boczkach.
Co do samych głośników to żeby w miarę dobrze wszystko grało trzeba zwrócić uwagę żeby impedancja głośników (Ω) powinna być równa lub wyższa od impedancji wzmacniacza. Przypuszczam, że radio ma 4Ω.

Jeżeli chcesz toś taniego na tył co powinno w miarę nieźle grać (stosunek jakości do ceny) to proponuję coś takiego jak głośniki firmy VOICE KRAFT np. te [link do oferty na Allegro wygasł]
Jak być chciał coś lepszego to Pioneer TS-G1710F, a jeszcze lepsze będą JBL CS762 :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

14 Maj 2020, 19:47

Dzieki za pomoc! :)
Strzałka
Nowicjusz
 
Posty: 37