Nowe radio zamiast fabrycznego Opel Astra H

Nowe radio zamiast fabrycznego Opel Astra H

29 Sty 2014, 11:12

Cześć ! , jestem posiadaczem Opla Astry H Kombi 2010r 111 Lat opla , posiadam w nim radio cd30 z mp3 i mam zamiar je wymienić na coś lepszego (1 krok do wymiany całego nagłośnienia w tym samochodzie) Prosiłbym o radę na co seryjne radio wymienić , dodatkowo jakieś rady , czy udać się z tym do jakiegoś warsztatu czy można to zrobić samemu(Jestem z Gliwic) ( nie znam się kompletnie na takich rzeczach więc nie wiem czy jestem w stanie takie coś sam zrobić) zależy mi bardziej na tym żeby nowe radio nie było zwykłym radyjkiem tylko fizycznie był to cały zamiennik dla oryginału. Na allegro znalazlem takie coś : [link wygasł] ... 27278.html prosiłbym o pomoc i z góry dzięki ! (zdjęcia mojego radia mogę wstawić jutro (panel w mojej astrze jest czarny a nie srebrny jak w przypadku zwykłych wersji dlatego chciałbym żeby te radio jako tako komponowało mi się z moją deską rozdzielczą) oczywiście nie chcę jakiegoś taniego zamiennika tylko coś co działało by lata i miało takie właściwości żeby można było by sterować nim z kierownicy
ocyp
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2012
Auto: Opel Astra H 111 Lat Opla
Silnik: 1,7 CDTI 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Nowe radio zamiast fabrycznego Opel Astra H

01 Lut 2014, 01:42

Witam

Teraz to co mogę pomóc. Jestem z Gliwic,mam 2 Astry H i wydaje mi się, że spore doświadczenie w tym temacie.

Sprawdziłem sobie te aukcje na allegro. Pioneer daje gwarancje tego, że będzie naprawdę 4x50W, wzmacniacz ok. miałem coś podobnego w moim poprzednim aucie. Nie wiem czy wiesz, że twoje auto odsługuje w wersji z CD30MP3 5+1 głośników, czyli Pioneer nie obsłuży ci tego środkowego głośnika :(( wyjście na subwoofer jest tylko na wzmacniacz przez RCA, na tej aukcji nie ma modułu CANBUS, jest on niezbędny aby po pierwsze chodziło sterowanie z kierownicy. Poza tym radio nie obsługuje BC czyli komputera pokładowego. W przypadku braku BC, nie będzie możliwe ustawienie godziny w wyświetlaczu głównym, oraz korzystanie z komputera bez can bus, no chyba, że nie masz w swoim aucie komputera, oraz masz wyświetlacz 2-linijkowy TID wtedy to nie będzie miało znaczenia, ale jeśli to wersja z 2010 roku i jeszcze limitowana to zapewne nie.

Teraz info dla ciebie jeśli chcesz wymienić sobie to radiem sam to w tym wypadku wystarczy wyciągnąć stare i włożyć nowe, nie powinno być problemu.
Nie wiem jaki masz typ wyświetlacza w aucie TID BID GID CID?

Jeśli chodzi o wymianę na fabryczne żeby lepiej grało to tylko CD40 OPERA tylko musi być wylogowane i jeszcze dostępne. Jeśli chcesz z navi to najlepiej DV90 NAVI tylko trzeba mieć GID lub CID, wiec albo w parze z wyświetlaczem lub wylogowane - i tak trzeba programować Techem 2.

Ja osobiście wymieniłem w jednym aucie z wyświetlaczem kolorowym CID + CD70NAVI, natomiast w drugim na CID+ stacje multimedialną z wbudowanym wzmacniaczem mosfeet
z tym .ze ta stacja ma wbudowane dodatkowo na plus od tego pioneera nawigacje, DVD, tuner TV, i oczywiście odtwarzanie filmów i koncertow w divix i hd, microSD i oczywiście obsługę CANBUS - BC, obsługę kamerki cofania, dodatkowo 7 calowy dotykowy kolorowy LCD.
Osobiście rozważał bym zakup czegoś takiego :))
http://www.audiopro.com.pl/index.php?p7 ... opel-astra

Z tego co pamiętam to wszystko powinno działać.
Jedynie jak byś wymieniał na fabryczne to potrzebne będzie wylogowanie techem 2.

pozdrawiam
przemoco
przemoco
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 08 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: OPEL ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Rok produkcji: 2008

20 Sty 2016, 16:28

Odpisuję na post sprzed roku :)

To ja mam takie pytanie - chcę zamienić radio CD 30 na radio niefabryczne 1-DIN. Mam używane od znajomego, wiem, że będzie potrzebna specjalna ramka, ale nie wiem, czy do tego potrzeba specjalnej przejściówki pod przewody z Astry? I czy jest potrzebna przejściówka antenowa?
melekhov
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 11 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.7 CDTI 100 KM
Rok produkcji: 2006

21 Cze 2016, 15:11

Kupiłem radio na avans.pl takie zwykłe ale chciałbym by mi odbierał połączenia z telefonu,w sensie muzykę jak go przerobić czy co mam zrobić by odbierał go jak dysk przenośny.
AutoMan
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 05 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Skoda Octawia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci
    Dzięki funkcjom systemu BMW i ConnectedDrive model BMW i3 Concept Coupe ma nieograniczony dostęp do sieci. Przy w pełni naładowanych akumulatorach układ napędowy BMW eDrive, w który wyposażono BMW i3 Concept Coupe, ...

•