Nowy duży problem Opla ...?

25 Kwi 2014, 14:56

Szarpanie automatycznej skrzyni biegów
Witam szanownych użytkowników forum .
Jestem użytkownikiem Opla Insigni od listopada 2012 roku i po mimo problemu z którym się tu znalazłem szczerze mogę napisać że jestem zadowolonym użytkownikiem
tegoż auta bo zawsze z zazdrością spoglądałem na to auto mijając je na drodze , dlatego też postanowiłem sobie za cel aby też wejść w posiadanie Insigni ...
Cel osiągnąłem pod koniec 2012 roku i od tamtej pory cieszyłem się każdym kilometrem przejechanym tym autem :)
Jako że jestem przedsiębiorcą i prowadzę firmę opartą na handlu i kontakcie z klientem , kontrahentem ectr. auto jest przeznaczone do celów służbowych i w takiej
formie zostało też nabyte czyli leasing , na dzień dzisiejszy to jest 04.0214 rok auto ma przebiegu 140 tyś km z czego 70 % tego przebiegu było zrobione do około 09.2013 czyli wcześniej dużo jeździłem tym autem ... teraz się po porostu o nie boje i jak tylko mogę to staram się je nie używać co znaczni ogranicza moje możliwości mobilne .... !!!!

A problem polega na tym że około września 2013 roku pojawiły się szarpania automatycznej skrzyni biegów ... i tu moja radość się kończy ... :(
Problem pojawia się podczas ruszania samochód zachowuje się jakby ktoś mnie z tyłu "puknął" zamiast ruszać płynnie po prostu jest takie szarpnięcie że za którymś razem oparzyłem się kawą która mi z ręki wyleciała ... :(
Wszystko było by ok gdybym zgłosił problem i ten problem by był usunięty niestety nie stało się to za żadnym razem jak to zgłaszałem !!
Auto jest serwisowane tylko i wyłącznie w jednym serwisie (nie wiem czy na tym etapie pisać u którego )
Wizyt serwisowych w tym zakresie było już kilka i za każdym razem kończyły się niepowodzeniem dla auta i dla mnie ...
za pierwszym razem zaczęło się standardowo wymianą oleju skrzyni ... nic nie pomagało
za trzecim razem razem była nawet wersja że to półosie szarpią bo były poluzowane de facto od tego szarpania na to wyszło ...
po kolejnej nie udanej próbie wyeliminowania tego szarpania już zrezygnowano z szukania inny przyczyn i skupiono się tylko na samej skrzyni ..
został nawet wymieniony cały korpus skrzyni biegów i to była najpoważniejsza rzecz jak dotąd w tym aucie zrobiona ...
Oczywiście jak już się można domyślać nic to nie zmieniło ... na kolejnej mojej wizycie dowiedziałem się prawdy :( że wina jest po stronie programu sterującego skrzynią biegów .. i on odpowiada za te szarpania i znów powracam do tego że wszystko było by ok gdybym oddał auto żeby wgrali poprawioną wersje programu i problem z głowy ... problem polega na tym że poprawionej wersji tego programu nie ma ja od pół roku słyszę że za chwilę będzie nowy program ....
Moja cierpliwość też ma granicę biorąc pod uwagę że auto cały czas ma wadę która jest dla mnie w tym momencie nie do zniesienia jak i fakt że szarpanie ma wpływ na cały układ jezdny postanowiłem szukać wsparcia gdyż sytuacja jest dla mnie delikatnie mówiąc niekomfortowa ... :(

Na dzień dzisiejszy po wizycie w Państwowym Związku Motorowym oraz wydaniu opinii przez ich rzeczoznawcę ( Pan który oglądał auto jak usłyszał moją chistori to po prostu załamał ręce ) sytuacja trafiła do adwokata , mam dość bycia tak traktowanym począwszy od serwisu skończywszy na GM Polska jako klienta ...
Domagam się wymiany auta na nowe gdyż nie spełnia warunków gwarancji i serwis od pół roku nie potrafi usunąć usterki mimo tego że znają przyczynę tak przynajmniej mówią

Czy jest może ktoś w podobnej sytuacji ??????????????

Czy ktoś może mi pomóc jakoś ... :(

Mój kontakt to : [email widoczny po zalogowaniu] bądź ten szybszy bo zawsze pod ręką [email widoczny po zalogowaniu]

Zapomniałem dodać że w trakcie tych moich odwiedzin serwisu dowiedziałem się że jestem jednym z kilku takich przypadków w Polsce i kilkudziesięciu w Europie ....

a to film przedstawiający problem ...

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

EXPENT
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 24 10 1980
Auto: OPEL Insignia 2.0
Silnik: Diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Maj 2014, 16:19

Qrde faktycznie to wygląda tak jakby samochód startował z drugiego biegu.Samemu i tak nic nie zrobisz -po prostu zmień mechanika. Dobry mechanik odchodzi z serwisu na swoje a na jego miejsce przyjmują nowego który szkoli się na Twoim samochodzie a jak się "naumie" to ...itd. Jeśli masz gwarancję to zostaje Ci Sąd . Znam przypadek z procesowaniem się z producentem. Trwało dwa lata lecz Sąd kazał zwrócić samochód oddać kasę wraz z odsetkami. Trochę tego było.Jak spotkałem gościa to powiedział że wystarczyło na niezłą furkę. Producent - Daewoo samochód chyba Nubira. Było to 10 lat temu .Powodzenia i cierpliwości
mirek
mirwu
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: łódź