Nowy samochód miejski w leasing

10 Kwi 2023, 07:28

Siemanko i Wesołych Świąt. Jak to jest teraz z nowymi autami? Słyszałem, że w czasie pandemii i post pandemii nowe auta upadły na jakości (świetny przykład Octavii), a ceny poszły w górę. Czeka się też długo, wiem.

Ja co prawda zamierzam brać leasing w kolejnym roku, ale chcę już powoli zacząć badać rynek. Stąd pytanie, co polecacie?

Zależy mi na automatycznej skrzynki biegów, moc min. 170km, jazda głównie po mieście, czasem trasa.
Jeśli chodzi o wersje nadwozia to nie ma to znaczenia. Podobają mi się KIA Proceed, Corolla (prosta, niezawodna), Toyota CH-R. Jestem otwarty na hybrydę z racji jazdy dużo w mieście. Zależy mi również na rozsądnych kosztach utrzymania i serwisu :roll:
Gregur
Nowicjusz
 
Posty: 4

10 Kwi 2023, 08:39

jeżeli benzyna plus elektryk i automat to w ceniku skody octawii 115900 za najtanszy i najsłabsz silnik, za mocniejszy silnik i lepszą wersję to już kwota około 142 000zł
NIe mówiac o mocnych dieslach i napędzie 4x4 gdzie może i taka skoda kosztować pod 180 000zł :lol:

Auta podrożały bo musiały podrożeć, uważam że dalej będą drożeć.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Wrz 2023, 14:46

Hej,. Zmieniam kryteria. Czy warto się interesować Peugeotem 208? Wpadł mi w oko ten egzemplarz.
Podoba mi się, najczęściej będę się poruszał w mieście, niestety, czytałem, że ten puretech jest straszny babol, z kruszącym się paskiem rozrządu, który potrafi zapychać silnik i uniemożliwiać docieranie oleju co grozi zatarciem.
Inni twierdzą, że pilnując interwałów wymiany oleju co 10k + paska co 40k nic złego się z tym autem jak i silnikiem dziać nie będzie. Macie jakieś doświadczenia?
Gregur
Nowicjusz
 
Posty: 4

28 Wrz 2023, 18:05

Gregur napisał(a):Macie jakieś doświadczenia?

nie . nie mam . i nie chce mieć . nigdy nie kupię tego badziewia.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Wrz 2023, 19:06

Uu..Czyli jest tak jak myślałem, niedobrze. Jestem w kropce, bo mój budżet oscylował do granicy 80k, ale miało to być nowe auto. Nie ma nic co mi się podoba w tych pieniądzach (nowe). W takiej sytuacji zaczynam rozważać auta używane i tańsze, nawet w innym segmencie. Może być sedan, hatchback, combi, byle nie SUV. Zawsze podobał mi się Lexus GS III, np.:

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/l ... FFylT.html

Z lektury forum wiem, że często polecacie Lexusa LS 430 III zdaje się, ale na otomoto jest...7 ogłoszeń, z czego najdroższy, bo 65k z mojego miasta Białegostoku.

Na początku pisałem o aucie miejskim, ale pozmieniało się :roll:
Gregur
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Wrz 2023, 08:50

Gregur napisał(a): lektury forum wiem, że często polecacie Lexusa LS 430 III zdaje się, ale na otomoto jest...7 ogłoszeń, z czego najdroższy, bo 65k z mojego miasta Białegostoku.

Jak będziesz zainteresowany to Pisz na PW będę miał fajnego ls430 MK3 fl. Eu z dobrym nalotem i bezwypadkowy. Good prajs :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...