Oc a współwłaściciel w dowodzie rejestracyjnym.

16 Sty 2014, 13:16

Witam :)
Mam pytanie odnoście ubezpieczenia OC. Zacznę może od tego, że w dowodzie rejestracyjnym jest wpisanych dwóch właścicieli auta: ja i mój tata, który ma zniżki, w przeciwieństwie do mnie. Dlatego kwota za obecne ubezpieczenie była niższa. Pytanie jest takie: Czy jeśli nie chcąc już korzystać, że zniżek ojca, pójdę do ubezpieczalni i wyliczą mi kwotę za oc jak na mnie( czyli dużo więcej)a podam w formularzu dane współwłaściciela( bo przecież faktycznie on jest i o to pytają) to w przypadku ewentualnej kolizji z mojej winy składki ojca też się obniżą z racji tego, że jest on współwłaścicielem?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
paulagda
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Seat

16 Sty 2014, 18:54

paulagda napisał(a):nie chcąc już korzystać, że zniżek ojca

Pierwszy raz chyba ktoś chce więcej płacic, skoro nie musi.. :shock: :shock:
paulagda napisał(a):w przypadku ewentualnej kolizji z mojej winy składki ojca też się obniżą

Jesli już to się zwiększą :!: :!:
paulagda napisał(a):w dowodzie rejestracyjnym jest wpisanych dwóch właścicieli auta: ja i mój tata

Jak długo jesteście "razem" w DR ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

17 Sty 2014, 11:58

silvo44 napisał(a):Pierwszy raz chyba ktoś chce więcej płacic, skoro nie musi.. :shock: :shock:


Wiedziałam, że może to być dziwne :wink: , ale tak jest- nie chcę, żeby przez moje ewentualne kolizje, ojciec płacił więcej..

silvo44 napisał(a):Jesli już to się zwiększą :!: :!:


Racja, mój błąd :)

silvo44 napisał(a):Jak długo jesteście "razem" w DR ??


od 2011 roku, czyli od początku posiadania tego samochodu.
paulagda
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Seat

17 Sty 2014, 16:18

Skoro już ponad dwa lata jesteś wpisana w DR to idź do agenta i powinien doradzic Ci co dokładnie zrobić.. Powinnaś mieć już "po tacie" znizki uznane, czyli maksymalne sądzę..
Szczegółowo na forum ciężko określić co masz zrobić - kazde TU ma swoje podejście do tego..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

02 Lut 2014, 14:49

Jeśli są jakiekolwiek zmiany w dowodzie rejestracyjnym to powinniśmy o nich poinformować też ubezpieczyciela. Inaczej TU może robić problemy z wypłatą odszkodowania. Jeśli np. pozbywamy się współwłaściciela który zwiększał nam zniżki to nie znaczy od razu że będziemy musieli dopłacać. Często jest tak, że dokońca obowiązującej polisy składka się nie zmienia. Dopieo przy wykupowaniu nowej polisy lub przedłużeniu tracimy zniżki, które były przy współwłaścicielu.
SeenCar
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Citroen C4

24 Mar 2014, 15:37

W przypadku szkody "obciążeni" historią o niej będą wszyscy współwłaściciele. Jeśli nie chcesz, żeby ojciec stracił zniżki, to powienieneś go wykreślić z dowodu. Po szkodzie dane są raportowane do UFG, do którego dostęp mają wszystkie towarzystwa.

Oczywiście to, jak szkoda będzie potraktowana przez ubezpieczyciela w przypadku przedłużenia polisy albo zawarcia nowej, to indywidualna sprawa każdej firmy, ale mało które towarzystwo zignoruje "świeżą szkodę" i nie podwyższy taryfy :)
krzych87
Nowicjusz
 
Posty: 27
Prawo jazdy: 18 01 1987
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hamujesz awaryjnie? Rób to na maksa!
    Instalowane w samochodach systemy typu ABS, ESC czy ASR podnoszą bezpieczeństwo jazdy pod warunkiem, że kierowca wie, jak działają i jak z nich korzystać. Szczególnie dotyczy to przeciwblokującego układu hamulcowego ...