OC - Czy musze odrazu ubezpieczac sprowadzone auto?

07 Sty 2008, 21:41

Witam, to moj pierwszy post na waszym forum. Nie wiedzialem gdzie moge sie skierowac z moim zapytaniem jedynie pomyslalem o was.

Wracjac do tematu, kupilem sobie autko jestem w trakcie rejestrowania. Moj problem polega na tym ze nie mam jeszcze prawa jazdy. Nie dlugo zdaje drugi raz egzamin mysle ze teraz zdam.
Chciabym sie dowiedziec czy po otrzymaniu dowodu (miekiego) musze odrazu wykupywac ubezpieczenie skoro nie bede jezdzile samochodem.
Jaki jest czas na ubezpieczenie auta od czasu zarejestrowania. Wiem ze nie dostane twardego dowodu nie majac ubezpieczenie. Sek w tym ze ubezpieczenie to dosc spory wydatek dla mlodego przyszlego kierowcy, nie odrazu na moja kieszen i nie wiem czy sie wyrobie na oplacenie ubezpieczenia.

Licze ze moze wiecie cos na ten temat.?
Czy znacie jakis tanich ubezpieczycieli OC ?
lub
ktorzy rozkladaja OC na wiecej niz 2 raty?

POZDRAWIAM I CZEKAM NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
chakney
Nowicjusz
 
Posty: 2

07 Sty 2008, 21:55

Przepis jest taki,że jak samochód zarejestrujeszmto musisz go w tym samym dniu ubezpieczyć.Kara za brak OC zarejestrowanego samochodu jest zalezna od ilości dni - za brak OC do trzech dni kara wynosi 360 zł;Jeżeli spóźnienie potrwa od 3 do 14 dni jest to już 900 zł;a powyżej 14 dni 1800 zł.
Co do ubezpieczalni - musisz pochodzić i popytać,ponieważ to zależy czego oczekujesz od ubezpieczyciela.Czasami warto zapłacić parę złotych więcej,ale mieć coś dodatkowo w pakiecie.A ubezpieczalnie różnie podchodzą do ceny ubezpieczenia.Czasami ważne nawet jest to,czy samochód parkujesz w garażu czy pod blokiem(nie mam pojęcia co do tego ma OC.AC to rozumiem).Ważny jest tez rejon w którym mieszkasz(statystyki wypadkowości,które i tak są oszukańcze).Za niedługo niektóre ubezpieczanie bedą pytać w jakim kolorze bielizny bedą jeździć kobiety w tym samochodzie...W łbach im się przewraca.Ale na szczęscie jest tych firm mnóstwo i mamy pole wyboru.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Sty 2008, 21:56

ale skoro nie zamierzam jeździć samochodem...??? to co w takim przypadku?
No kto wymierza tą kare??? Chyba nie zakład ubezpieczeniowy?
Jak jest w przypadku ubezpieczycieli internetowych?
chakney
Nowicjusz
 
Posty: 2

07 Sty 2008, 22:00

Nieistotne jest,czy tym samochodem jeździsz,czy stoi on w stodole pod sianem.Jak jest zarejestrowany,to musi być ubezpieczony.Ustawodawca wychodzi z założenia,że w każdej chwili możesz tym samochodem wyjechać na drogę i spowodować stłuczkę lub wypadek.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 niezwykłych aut przy współpracy Yamahy
    Dla wielu Yamaha to przede wszystkim słynne motocykle i świetny sprzęt grający. Ale fani sportowych samochodów wiedzą, że połączenie tej japońskiej marki z czterema kółkami daje ciekawe rezultaty. Dowodem tego ...

 
cron