Ocena ogłoszenia - Ford Focus MK2

08 Wrz 2015, 21:19

Witam,

Obecnie jestem w trakcie poszukiwań Forda Focusa 1.4 lub 1.6. Auto ma służyć do miasta na zakupy no i do pracy, raz na rok nad morze nic więcej. Roczny przebieg ok. 10 tysięcy km no może 15 ale to MAX !

oglądałem już parę egzemplarzy ale były w dosyć marnym stanie, ale dzisiaj ogladałem ten oto egzemplarz:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mierzyłem go miernikiem, jest wszystko fabrycznie oprócz okolicy wlewu do paliwa, tam jest ok. 500-600 nm. Czyli lekka spachelka jest ;). Jest też lekkie ognisko rdzy przy tylniej szybie, ale jest to wielkości paznokcia od małego palca.

Wszyskie szyby org, pasy też, Do kupienia jest nowy akumulator bo ten siada, nowe opony i letnie i zimowe, no i olej do wymiany. Rozrząd był robiony 10 tysięcy temu, jest udokumentowane to, zarówno jak i reszta napraw poprzez książeczkę i wydruk z ASO.

Auto jest flotowe z tego co widziałem i udało się uzyskać od właściciela ;), ale stan jest ok.

Prośba o wasze opinie, jak byście postąpili dalej ?
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

08 Wrz 2015, 21:24

Przód był raczej robiony, patrząc na kierę przebieg można sobie wsadzić do kieszeni a 1.4 to beznadziejny wybór nawet do miasta :roll: szybko pożałujesz, że nie kupiłeś chociażby tego 1.6
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Wrz 2015, 22:04

Czy ja wiem czy przód robiony ? Miernik wskazywał 150-180 na masce i lewym i prawym skrzydle.

Lampy oryginalne, rocznik ten sam.

No chciałbym 1.6 ale nie ma żadnego w tej chwili, Oglądałem już 3 egzemplarze z jednostką 1.6 i były beznadziejne.

Co do przebiegu, umówmy się do którego auta można mieć pewność co do przebiegu ;), łatwiej patrzeć na stan.
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

08 Wrz 2015, 22:19

Jeśli już to prośba o pomoc w znalezieniu jakiegoś fajnego ogłoszenia / ogłoszeń woj. mazowieckie i okolice.

Najlepiej silnik 1.6 może być zarówno ten 100 KM i 115 KM. Ostatecznie 1.4, dzisiaj jechałem nim i szczerze nie jest tak źle jak wszyscy piszą !. Daje radę.
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

08 Wrz 2015, 22:24

Kacpero223 napisał(a):Czy ja wiem czy przód robiony ?
Spójrz na 1 foto (trzy odcienie przodu) i na 4 (nic nie pasuje jeśli chodzi o szczeliny)
Kacpero223 napisał(a):Lampy oryginalne, rocznik ten sam.
Zawsze mogli kupić używane z tego samego rocznika :wink:
Kacpero223 napisał(a):Oglądałem już 3 egzemplarze z jednostką 1.6 i były beznadziejne.
Chodzi o samą jednostkę czy egzemplarze, które oglądałeś?
Seryjnie, zmęczysz się w takim 1.4 :mrgreen:
EDIT tu moje propozycje
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] błąd w mocy
[link do oferty na Olx wygasł]malowany zderzak przód
To tak na szybko
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Wrz 2015, 22:39

Nie chodzi mi o jednostkę że beznadziejna tylko egzemplarze. Albo karoseria była jak zniszczona że ktoś nią po lesie jeździł lub było ewidentnie widoczne że belka jest przesunięta.

Nie wiem na żywo nie widziałem większych różnić w szczelinach szczerze. No ale może moje oko jest mniej "doświadczone" ;). To będzie moje drugie autko, ma być jako "nowe" auto małżeńskie :), Ma służyć i dla mnie i dla żony, na zakupy i do pracy no i na wypady poza miasto od czasu do czasu.

Chciałem ewentualnie tak jutro jechać i podjechać do warsztatu który sobie wypatrzyłem trochę dalej od gościa, żeby wszystko sprawdzić, zamieszenie, klocki, pod kompa itp. itd.
Myślicie że nie warto ?

Może jakieś egzemplarze macie na oku ? To rzucajcie linka, byle by nie diesel, bo interesują mnie tylko niezawodne jednostki benzynowe, auta w miarę świeże z ciekawym wnętrzem i jakimś ciekawszym wyposażeniem a nie "standard". Najlepiej właśnie Focus II 1.6, patrzyłem jeszcze Astrę III z 1.4 i 1.6 ale już ciężko coś konkretnego złapać za 15,000 PLN.

Pomożecie ? Chcemy z żoną samochód na parę ładnych lat co będzie nam służyło wiernie :).


EDIT:
Tą na Praga-Południe już oglądałem, odpada ;), głośno chodzi i nierówno silnik, facet niby od 6 lat wł, ale nie wie kiedy był rozrząd robiony, karoseria jakby gościu po lesie i wszystkich gałęziach jeździł :D, Kierownica zajechana jak na 133 tysiące to nie jest realne,

Ta czerwona fajna ale za 18,000 ! ? :D, Trochę za dużo chce. To nie jest w moim limicie (15,000)
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

09 Wrz 2015, 10:04

Wczoraj też się pojawił taki Focus:

[link do oferty na Olx wygasł]

Dzwoniłem, do wł. młodsza kobieta, rozrząd był wymieniony, ale minus że szyba była wymieniona a babka nie wie dlaczego.

Warto w ogóle ją oglądać ? Co prawda mam już dość tych srebrnych aut, bo jest ich od chole** i człowiek nie wyróżnia się w ogóle.
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

09 Wrz 2015, 10:17

Ten Focus to po konkretnym dzwonie musi być.
Zobacz 3 i 6 zdjęcie - przód ciemniejszy a tył jaśniejszy od tylnych drzwi, i tylna klapa ciemniejsza.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

09 Wrz 2015, 10:26

W tym budżecie nie dostaniesz niczego bez poprawek. To takie minimum na focusa. A takie 1.4 to ani nie jedzie ani mało nie pali a potem nie sprzedasz tego.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Wrz 2015, 10:41

Kacpero223 napisał(a):mam już dość tych srebrnych aut, bo jest ich od chole** i człowiek nie wyróżnia się w ogóle
generalnie ciężko jest się wyróżnić w Focusie, chyba że ST electric orange :mrgreen:
Nie podałeś budżetu, a więc razem tego za 18 :wink: wg mnie jednak warto chociażby przędzalnia i obejrzeć. W razie czego są przecież negocjacje
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Wrz 2015, 10:53

To tzn, którego warto obejrzeć ? Tego czerwonego za 18 k ?

No z tym srebrnym tam myślałem że coś nie halo bo szyba była wymieniania a babka nie wie dlaczego ? Domyślam się że ideału nie znajdę za tyle ale w miarę dobrym stanie :), nie oczekuje "salonu" :P.

\
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

09 Wrz 2015, 11:06

Tak, miałem na myśli tego czerwonego
Wymiana szyby to jeszcze nie tragedia, może po prostu od odprysku :wink: a wszyscy wiemy jakie są kobiety
-czy był wymieniany olej
-a to w moim aucie jest olej??? :shock: nie wiedziałam...
Chociaż są wyjątki :mrgreen: moja koleżanka wiedziała jaki ma rozstaw śrub w kołach swojego auta a to nie zdarza się często :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Wrz 2015, 11:20

No ale z 18 do 15 to raczej ciężko będzie z zejściem :D. No i ta srebrna odpada wg poprzedników :P.

Chociaż jej na żywo nie widziałem a jest w miarę blisko mnie. Tą białą to chyba sobie odpuszczę ze względu na silnik i to że nie mogę obejrzeć w serwisie bo to jakaś wieś i tam tylko do 17 czynne są stacje diagnostyczne.

No nic szukam dalej, na tą chwilę nie ma żadnego ciekawego focusa w moim budżecie, Astry H też nie widzę żadnej ciekawej.

Coś jeszcze zaproponujecie :( ? Jestem w czarnej d**ie ogólnie.
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

09 Wrz 2015, 11:30

Przejdź się może do salonu Forda albo pojeździj po komisach.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

09 Wrz 2015, 11:59

Myślałem nad salonem Forda - ale te oferty na ich stronie "używanie jak nowe" to samochody paru letnie i do minimum 20 tysięcy, Nie stać mnie na to :P

Co do komisów to równie to w nich bywa, raz jakiś walony a raz jakiś spoko egzemplarz.
Kacpero223
Początkujący
 
Posty: 128
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 0- 5-2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Focus MK2
Silnik: 2.0 Duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005