Opel astra 1.4 140km

21 Lis 2020, 20:56

Auto Opel astra J hatchback 1.4 140 km
2015 r prod. Przebieg ok 75 tys od pierwszego wlasciciela z PL
Oglądałem jeden egzemplarz od osoby sprzedającej.
Powiem szczerze że auto mnie samo w sobie nie zachwyciło.
Jakoś słabo wygłuszone - na postoju ciche ale na wyzszych obrotach dość hałaśliwe
Niby 140 km i turbo ale jakoś słabo się zbierało. Bylo czuć ze turbina się załącza ale jakoś tak se ciągła.
Może to błąd że porównuje do mojego peugeota, bo mimo ze starszy o 7 lat to jednak cichszy i mimo ze 140 km i bez turbo to dużo lepiej przyspiesza i z dołu już ciągnie. A tu duszę ten ten pedał silnik zaczyna wyć i dopiero zaczyna się jakaś tam reakcja. No ale na papierze też francuz ma lepsze osiągi. No a wagę oba auta mają podobną. Jeszcze jak dorzucę do tego wora fiata bravo z 2012 r ktory ogladalem kiedyś tyle ze diesel 1.6 120 km to on też bez prownania lepiej się zbierał od tego opla...
Czy te ople faktycznie pomimo turbo takie mułowate czy trzeba je do czerwonego pola kręcić żeby jakoś szły ?
Odpowiadając na oytanie czemu ten watek umieszczam w skrzyniach biegów. Otóż pytanie o moc auta nie jest o tyle dla mnie istotna (choć miło by było gdyby ktoś się wypowiedział) co że wrzucając dwójkę podczas jazdy testowej to mi trochę delikatnie przyhaczała kilka razy podczas gsy pozostale biegi wchodzą jak w masło i raz nawet chyba bardzo delikatnie zgrzytnęła.
Toteż spowodowało że dlugo nim nie pojezdzilem i powiedzialem ze dam znac czy się decydujemy na zakup (bedac osobiscie raczej na nie). Jednak kilka osob mi mówi że może w oplach tak jest z ta skrzynią i ze moze zbyt pochopnie odpuściłem. Takie info tez znajduje na jakichś forach. Pytanie co o tym myślicie?
Kordyt
Początkujący
 
Posty: 196
Zdjęcia: 12
Auto: Brak

21 Lis 2020, 22:07

Kordyt napisał(a):Czy te ople faktycznie pomimo turbo takie mułowate czy trzeba je do czerwonego pola kręcić żeby jakoś szły ?
no niestety pomimo turbo demonami predkości auta z tym sinikiem nie są, co do skrzyni to normalne to to nie jest więc raczej bym odpuścił temat
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16107
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować samochód do jazdy podczas zimy?
    W zimie przygotowanie samochodu do jazdy ma szczególne znaczenie, dlatego tak ważne jest przeznaczenie na to odpowiedniej ilości czasu. Trzeba pamiętać o konieczności oczyszczenia samochodu ze śniegu i lodu, a także ...
    Silnik 1LR-GUE
    Silnik 1LR-GUE to prawdziwy klejnot w koronie Lexusa. Japońska marka stworzyła ten motor wyłącznie na potrzeby jednego modelu – supersamochodu LFA. W rezultacie wolnossąca jednostka trafiła pod maski zaledwie 500 samochodów. ...