Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+

Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+

14 Gru 2015, 14:11

Nowa Toyota RAV4, która zadebiutuje w Polsce w pierwszym kwartale 2016 roku, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle wymagającym teście zderzenia jedną czwartą szerokości przodu auta (small overlap front).

ImageWyróżnienie Top Safety Pick+ przyznawane jest modelom, które są wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego i przeszły pomyślnie wszystkie testy zderzeniowe oraz badania wytrzymałości elementów wnętrza. Badane samochody muszą się wykazać najwyższą odpornością na zderzenie dużą powierzchnią przodu auta, uderzenie w bok auta i obciążenie dachu. Pod uwagę brane są także: poziom bezpieczeństwa konstrukcji fotela i ochrona głowy. Najważniejszym punktem programu badań IIHS, który przyciąga uwagę świata motoryzacji, jest bardzo restrykcyjny test zderzeniowy jedną czwartą szerokości przodu auta, w którym pojazd musi uzyskać jedną z dwóch najwyższych ocen. Ten wymagający sprawdzian wyróżnia IIHS pod względem surowości kryteriów na tle innych ośrodków testujących bezpieczeństwo samochodów, takich jak Euro NCAP.

ImageToyota RAV4 2016 uzyskała najwyższe oceny we wszystkich testach IIHS, łącznie ze small overlap front. Ponadto nowy SUV Toyoty jest wyposażony w dodatkowe elementy pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Jego działanie jest oparte na współpracy kamery i radaru, który wykazuje się większą czułością i zasięgiem w porównaniu z używanym obecnie w wybranych modelach czujnikiem laserowym. Umożliwiło to udoskonalenie dotychczasowych układów oraz wprowadzenie dodatkowych funkcji – aktywnego tempomatu i układu zapobiegania zderzeniom z pieszymi. Tym samym poziom bezpieczeństwa RAV4 przekracza wymagania amerykańskiego instytutu.
Image
Toyota okazała się liderem tej edycji testów IIHS. Wśród wszystkich modeli, które otrzymały tytuł Top Safety Pick+, aż 9 należy do japońskiego producenta. Żaden inny producent nie uzyskał tak dobrego wyniku.

źródło: Toyota, TMPL
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2286
Zdjęcia: 8318
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
  Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Alfa Romeo Stelvio
   Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
   Nissan 350Z
   Volkswagen Passat, zabudowa bagażnika CarAudio