Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+

Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+

14 Gru 2015, 14:11

Nowa Toyota RAV4, która zadebiutuje w Polsce w pierwszym kwartale 2016 roku, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle wymagającym teście zderzenia jedną czwartą szerokości przodu auta (small overlap front).

ImageWyróżnienie Top Safety Pick+ przyznawane jest modelom, które są wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego i przeszły pomyślnie wszystkie testy zderzeniowe oraz badania wytrzymałości elementów wnętrza. Badane samochody muszą się wykazać najwyższą odpornością na zderzenie dużą powierzchnią przodu auta, uderzenie w bok auta i obciążenie dachu. Pod uwagę brane są także: poziom bezpieczeństwa konstrukcji fotela i ochrona głowy. Najważniejszym punktem programu badań IIHS, który przyciąga uwagę świata motoryzacji, jest bardzo restrykcyjny test zderzeniowy jedną czwartą szerokości przodu auta, w którym pojazd musi uzyskać jedną z dwóch najwyższych ocen. Ten wymagający sprawdzian wyróżnia IIHS pod względem surowości kryteriów na tle innych ośrodków testujących bezpieczeństwo samochodów, takich jak Euro NCAP.

ImageToyota RAV4 2016 uzyskała najwyższe oceny we wszystkich testach IIHS, łącznie ze small overlap front. Ponadto nowy SUV Toyoty jest wyposażony w dodatkowe elementy pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Jego działanie jest oparte na współpracy kamery i radaru, który wykazuje się większą czułością i zasięgiem w porównaniu z używanym obecnie w wybranych modelach czujnikiem laserowym. Umożliwiło to udoskonalenie dotychczasowych układów oraz wprowadzenie dodatkowych funkcji – aktywnego tempomatu i układu zapobiegania zderzeniom z pieszymi. Tym samym poziom bezpieczeństwa RAV4 przekracza wymagania amerykańskiego instytutu.
Image
Toyota okazała się liderem tej edycji testów IIHS. Wśród wszystkich modeli, które otrzymały tytuł Top Safety Pick+, aż 9 należy do japońskiego producenta. Żaden inny producent nie uzyskał tak dobrego wyniku.

źródło: Toyota, TMPL
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2367
Zdjęcia: 8441
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Hyundai podejmuje współpracę z 4mobility - carsharing Hyundai podejmuje współpracę z 4mobility - carsharing
  Hyundai przekazał flotę samochodów i30 nowej generacji, w ramach kontraktu z firmą 4Mobility, oferującą usługi wynajmu samochodów w systemie carsharing. Rozbudowanie floty o samochody marki Hyundai wpisuje się ...
  Samodzielna wymiana oleju silnikowego Samodzielna wymiana oleju silnikowego
  Dla osób lubiących samodzielnie naprawiać samochody, wymiana oleju silnikowego nie jest żadnym problemem. Jednak coraz więcej osób wybiera profesjonalne warsztaty takie jak Euromaster. Nic dziwnego, standardy ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Renault Alpine A110-50
   Moto Piknik Olsztyn 2012
   Targi AutoSalon i AutoSerwis
   BMW i3 Concept Coupe, wnętrze, przednie fotele