Opel Astra h 1.6 opinia

17 Cze 2020, 11:50

Witam. Chciałbym się was zapytać się o opinię na temat opla astry h 1.6 105km. Czytałem że ma wadliwy silnik ale nie wiem czy to prawda. Interesuje się tym ogłoszeniem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Cena będzie inna niż w ogłoszeniu.
Sanir
Nowicjusz
 
Posty: 37
Auto: Toyota Celica

18 Cze 2020, 09:09

Nie słyszałem o większych problemach które by dotyczyły tego silnika. Czy miały jakieś wady być może tu chodzi o jakieś jednoski. Moim zdaniem najlepiej jest sprawdzić jak pracuje, przejechać się ogólnie posłuchać i zapytać właściciela o to jak często zmienia olej będzie widać jak dba o auto.

Kiedyś czytałem o jakiś sporadycznych problemach ale to były tylko jednostki więc nie można ich uznać za jakieś strasznie wadliwe chyba że o czymś nie wiem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Cze 2020, 09:50

Sanir napisał(a): Interesuje się tym ogłoszeniem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... llery-grid
W ogłoszeniu jak i na zdjęciu widać że to 115 KM. Tutaj to już zmienne fazy rozrządu. Chłodnica oleju z której zazwyczaj cieknie olej. Zawór odmy w pokrywie w którym wcześniej czy póżniej pęknie przepona. Regulacja luzów zaworowych poprzez dobór wysokości popychaczy .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

31 Lip 2020, 06:50

No i cholerne klapki Twinport w kolektorze dolotowym - w dużej ilosci egzemplarzy już po 150kkm potrafiły się poluzować, nawet urwać. Często też samo sterowanie zawodzi (mechanizm uchylania klapek). Naprawa to tylko nowy, dolny kolektor lub chałupnicze drutowanie.
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007