Opel Astra III

27 Lut 2014, 11:12

Witam,
co myślicie o samochodzie: Opel Astra III - instalacja gazowa, od razu kupić w gazie, czy lepiej znaleźć dobry samochód w benzynie i samemu zagazować i wiedzieć czego można się spodziewać.
Jak czytałem to wiem, że silniki Astry dobrze tolerują gaz i głowica nie siada.

Przedział cenowy do 25 tysięcy,
Samochód przeznaczony do jazdy po mieście ok. 50km dziennie, wyjazdy raz na tydzień w trasę.
Może macie jakieś inne propozycje samochodów w tym przedziale cenowym, ważna jest ekonomiczność, jazda raczej spokojna ;)

Rozglądałem się za Astrą III, ale ocenie też Wasze propozycje samochodów.
Patrzyłem też za Mazdą 6, ale to już trochę wyższa półka, a przy silniku 2.3L nie ma co się spodziewać niskiego spalania, tam to 13 - 15l gazu to norma i w dodatku w mieście ;)
Seat Leon, ale trzeba znaleźć dobry okaz
Wszystkie te samochody są sprowadzane, więc nie wiadomo jak z ich przebiegami, bo po 200 tys. mają na pewno ;)

Chce kupić auto na kilka lat, by dobrze służyło do miasta oraz na trasie by nie wracać na lawecie ;)
Woj. Świętokrzyskie oraz Małopolskie.

Wpadł mi w oko taki pojazd z Krakowa:
[link do oferty na Allegro wygasł] - jak myślicie, co to warte?
[link do Tablica wygasł] - coś za mały przebieg, 5 lat i tylko 80 tysięcy, a do tego silnik 1.4.
[link do Tablica wygasł]

Patrząc na deskę rozdzielczą Astry, to nie ma wskaźnika temperatury silnika, a szkoda ! :)
Ostatnio edytowany przez eMrH, 27 Lut 2014, 15:31, edytowano w sumie 1 raz
eMrH
Początkujący
 
Posty: 104
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
1

27 Lut 2014, 12:18

Mazda 6 nienadaje sie do gazu (tzn wiadomo mozna ale niewskazane)
Leon ciezko zadbanego znalezc (archaiczny wyglad, a na polifta niestraczy)

Astra H, jak najbardziej polecam, sam mam w Gtc, jezeli chcesz gaz to polecane sa silniki 1.4 (90km) oraz 1.8 (125km) osobiscie mam ten pierwszy ale w czystej benzynie i ejstem zadowolony, jezeli chcesz zakladac gaz i zalezy Ci przy tym na osiagach, bierz ten mocniejszy;)
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
1

27 Lut 2014, 12:23

Rozglądałem się za silnikiem 1.6, 105KM, spalanie podobne do 1.4, a jednak trochę więcej mocy.
Jak wyglądają koszty eksploatacji tego samochodu z Twoim silnikiem? Są jakieś problemy?

robiłeś już w samochodzie rozrząd, oraz wymianę filtrów? Jakiego rzędu to są koszty? :) jak wygląda spalanie w Twoim przypadku na benzynie oraz ile robisz miesięcznie kilometrów?
Mazda 6 to taki luksus, na który mnie jednak nie stać :)

patrzyłem też na: Hyundai i30 oczywiście w gazie, jak myślicie, dobry wybór ? :)
oraz czy lepszy od Astry ? :)
eMrH
Początkujący
 
Posty: 104
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
1

27 Lut 2014, 12:34

Mazda 6 przedewszystkim gnije (nadkola szczególnie) i jest skomplikowana jezeli chodzi o gaz, sam kiedys bylem nia zainteresowany.

co do mojej astry, rozrzad jest na łańcuchu ( w 1.4) w 1.6 juz nie, i ogolnie 1.6 zbiera srednie opinie. Ja wolno nie jezdze wg kompa z ostatnich 5 tys km spalanie wynosi 8.3L, na autostradzie jak bym jechal kolo 100 to spalanie 5L, ale z reguly jade 160-180 wiec spalanie kolo 10.

astre mam poltora roku, zrobilem 20tys km i poza płynami ekspoatacyjnymi mialem jedna naprawe i byl to czujnik cisnienia oleju (koszt czesci nowej 30 zł) jednakze trzeba przyznac z ema jeden mankament, trzeba miedzy okresami wyminay Oleju dolewac go, nieznacznie ale bierze.
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

27 Lut 2014, 12:39

Jak już będę ogladał, to wlasnie zobaczę jakie sa osiągi tych dwóch jednostek 1.4, a 1.6, jeśli rozrząd na łańcuszku to bezobsługowy, to można trzaskać kilometry.

Jak widze na aukcjach to same niemieckie okazy, więc sie trochę obawiam, że jakiś szmelc się trafi z 250 tysięcy przejechane i później wszystko padnie ;)

Jak ty kupowałeś, to ile miałeś przejechane oraz jeśli można wiedzieć, za ile wynegocjowałes ? :)
oraz jaki rocznik tego samochodu ;)

Patrzyłem jeszcze na: Hyundai i30
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
eMrH
Początkujący
 
Posty: 104
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
1

27 Lut 2014, 12:48

Taka Mazda dobrze znosi gaz, Astra też ale dużo aut po flocie, nawet te benzynowe, i30 dobry i dobrze znosi gaz. Zobacz jeszcze na Cee'd
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Black Panther
    Na potrzeby filmu "Czarna Pantera" Lexus stworzył też jedną sztukę modelu LC w specjalnej wersji Black Panther. Filmowy pojazd wyróżnia się niebieskim malowaniem z grafiką przedstawiającą wizerunek głównego ...

27 Lut 2014, 12:55

Mazda 6 ładna, lubi rdzewieć, a do tego silnik 2.3L lubi dużo gazu, w mieście tragedia 13 - 15L,
Oglądam się za Astra III, tylko jak mówisz, dużo bitych i po flotach, coś trzeba będzie wybrać, jak mówił przedmówca w silniku 1.4 na łańcuchu, przede wszystkim jazda po mieście, więc większy silnik nie potrzebny.
Hyundai i30 - ładnie wygląda, dobrze znosi gaz, lecz wszystko niemieckie, więc liczniki z 2010 roku po 150 tysięcy maja, więc też trochę słabo :)
eMrH
Początkujący
 
Posty: 104
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
2

27 Lut 2014, 12:57

Przebiegiem się nie jeździ, liczy się stan.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

27 Lut 2014, 13:01

Rozumiem, ale raczej samochodem z 400 tysięcy byś nie jeździł ? :)

Co powiecie na taką Mazdę 6:
[link do Tablica wygasł]
Warte uwagi, czy raczej nie ? :)
eMrH
Początkujący
 
Posty: 104
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
1

27 Lut 2014, 13:07

Jeżeli byłby w dobrym stanie to bym jeździł :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

27 Lut 2014, 13:09

ja za swoj zaplacilem ze wszystkim wtedy 24tys, przebieg mial 104tys, 2006rok

znajomy sprowadzil mi z Belgii, generalnie srodek pachnie nowoscia jeszcze:)

nie wiem jakiej wersji nadwozia szukasz ja mam ta gtc, ona jest troszke drozsza od kombi i 5d.

w Oplu dzwoniac na infolinie GM, mas zmozliwosc sprawdzenia po VIN kiedy auto meldowalo sie na jakies naprawy w aso, w Mazdzie nie dowiesz sie nic, poniewaz dopiero od 2006 roku maja utworzona jakas tam baze.

jezeli potrzebujesz auto do miasta to 1.4 styknie, ma fajny moment obrotowy, na autostrade w miare sprawnie rozpedza sie do tych 180kmh i mozna z ta predkoscia spokojnie ejchac;)

wiecej info na temat astry znajdziesz na astraklubpolska
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
1

27 Lut 2014, 13:28

Na naszych drogach dużo się nie wyciągnie w trasie, więc przeciętnie i tak się jedzie 90km/h więc nie ma co się śpieszyć ;)

Myślę, że 1.4 silnik będzie pasował, znalazłem takie coś:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Myślę, że bujnąć też się można ;)
eMrH
Początkujący
 
Posty: 104
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
0

27 Lut 2014, 13:31

ładna, poliftowa:)
popros o VIN, rozkoduj sobie na forum astry i zobacz czy sie mneij wiecej zgadza, zadzwon na ta centrale GM, i podpytaj najlepiej jeszcze chlopakow w dziale kupujemy samochodu nahttp://astraklubpolska.pl i bd madrzejszy o to;) ceny czesci sa male a benzyniak nie ma co sie psuc:)
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
2

27 Lut 2014, 13:48

Dziwi mnie troche fakt, że szukasz auta z lpg , bo w koncu nikt tego nie zakladal aby zrobic pare tysiecy km i sprzedac.Co do 1.6 to chyba nie jest najlepszy wybór pod lpg, i faktycznie 1.4, 1.8, ale tu pomocne sa fora tematyczne :yes:
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg
0

27 Lut 2014, 13:53

tak jak stwierdzil przedmowca uwazam ze lepiej kupic zadbana aśke ze zdrowym motorem, sprobowac na bence(jezeli zdecydujesz sie na 1.4) i jezeli to bd za drogo to wtedy zalozyc porzadnie samemu gaz;) auto z gazem oplaca sie kupic jak kupuje sie jakiegos szrota za grosze lub od kogos znajomego a nie za takie pieniadze;) nawet jezeli mialoby byc troszke drozej w sposob o jakim mowie:) a i bez lpg wiekszy wybor masz
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0