Rejestrator w lusterku Smartcams HSJ-223D problem

08 Maj 2024, 18:08

Mam od lat kilku rejestrator w lusterku samochodowym o nazwie Smartcam HSJ-223D.
Ostatnio mu coś odwaliło.
Zawsze po uruchomieniu auta z automatu włączał się na kilkanaście sekund po czym ekran w lusterku się wyłączał. Obecnie się nie wyłącza. Sprawdziłem czy wogóle nagrywa i okazało się że od dawna nie co stwierdziłem po datach plików. Gdy wciśnie się przycisk menu nie wyskakują opcje - ekran tylko mignie i tyle.Po użyciu przycisku reset następuje restart urządzenia ale nic to nie zmienia bo nie przywraca menu i innych funkcji.
Możliwe że dało by się go jakoś przywrócić do życia np przez aktualizację softu lub jego wgranie od nowa z tym że nie posiadam firmware.
Firma która to sprzedała Smartcams istnieje jako sklep internetowy i sprzedaje te urządzenia lecz kontakt z nią na dzień dzisiejszy ( a próbuję od tygodnia) jest niemożliwy- nikt nie odbiera jednego z podanych numerów telefonu a drugi numer jest nieosiągalny.Chciałem ich zapytać o ten problem lub o oprogramowanie ale się nie da.
Po zakupie gdy jeszcze był z tą firmą kontakt mówili że udostępniają soft.
Tu załączę filmik gdzie widać jak ten sprzęt się zachowuje

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Mam też adres Chińskiego producenta ale w ofercie nie ma tych rejestratorów na chińskiej stronie i nie odpowiadają na maila w tej kwestii.
Otwarłem je by zajrzeć do środka czy tam wizualnie jest ok i wygląda ok. Przy okazji procek który jest na płytce to Allwiner tech A20 dual-core T .
Może ktoś wie jak to urządzenie przywrócić do życia albo ma firmware i może udostępnić?

Pozdrawiam
Slawinek
Obserwowany
 
Posty: 2

13 Maj 2024, 15:27

Próbowałeś zrobić mu twardy reset i na nowo wszystko ustawić?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Maj 2024, 19:13

Tam od spodu jest reset wyzwalany przez przyciśnięcie szpilką. Tak można sobie tak resetować całe życie. Wciskasz reset mignie ekran ,po czym urządzenie niby normalnie startuje czyli najpierw logo Smarcams potem malodyjka i gdy wyświetli obraz z kamery to dalej bez zmian. Nadal po wciśnięciu przycisku menu ekran mignie i tyle.
Potrzeba by mu wgrać od nowa firmware z karty pamięci pewno. Tylko trzeba mieć ten firmware. Tymczasem ten co to sprzedał jest kompletnie nieosiągalny bo nie odbiera tel ani nie odpowiada na maile - nic- zero- a firma która to wyprodukowała czyli Winplus Technology Co LTD też jest nie osiągalna- ich strona nie działa ( http://www.winplustech.com) .... Pewno zbańczyła albo zlikwidowana.
Lipa taka.

A co masz na myśli pod pojęciem twardy reset? W jaki sposób go wykonać?
Slawinek
Obserwowany
 
Posty: 2