Opel Corsa - korozja tarcz hamulcowych?

12 Kwi 2015, 11:01

Witam,

Przymierzam sie do zakupu samochodu uzywanego. Przy ogladaniu auta moja uwage zwrocila korozja tarcz hamulcowych:
https://drive.google.com/file/d/1Ac0Zs4 ... K3W6Q/view
Czy taki stopien uzycia jest typowy czy moze nalezaloby wymienic tarcze?

Samochod to Opel Corsa ze stycznia 2010r. Prawdopodobnie stoi w komisie ok. 2 miesiace.

Bede wdzieczna za pomoc.
moniuszkooo
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

12 Kwi 2015, 12:16

Jak auto stoi tyle czasu, to możliwa jest taka korozja. Tarcze można przeczyścić szczotką drucianą, ale nie jest konieczne - jak zaczniesz jeździć, to slady rdzy same znikną po kilku hamowaniach. Taka korozja moze się pojawić nawet w kilka dni jak auto postoi w taką pogodę jak obecnie mamy, czyli wilgotną. Nie jest to nic strasznego, a raczej normalne. Oczywiście pozostaje pytanie jaka jest grubość tych tarcz. Bo jak są za cienkie, to trzeba wymienić. Ale sama taka korozja to nic strasznego.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Kwi 2015, 08:43

Gdyby to były tarcze to taka korozja dyskwalifikuje je z dalszej eksploatacji. Patrząc na zdjęcie wydaje mi się że to są jednak bębny i widać powierzchowną rdzę.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Akcesoria zimowe – wyposaż swoje auto!
    Mróz potrafi naprawdę narobić sporo szkód, jeżeli chodzi o wygodę i komfort jazdy zimą. Na pewno nieraz musiałeś rano wstawać wcześniej tylko po to, by odpowiednio przygotować Twoje auto do jazdy. Na szczęście ...