Opel Meriva A 1.7 CDTI - silnik gasi się na niskich obrotach.

Opel Meriva A 1.7 CDTI - silnik gasi się na niskich obrotach.

25 Wrz 2018, 21:16

Witam. Od pewnego czasu w mojej Merivie gasi mi się silnik przy niskich obrotach/redukcji na zimnym silniku. Po około 10minutach jazdy zazwyczaj problem ustępuje. Do tego silnik "pulsuje" i obroty lekko skaczą (po około 100) na biegu jałowym. Co może być tego powodem? Czy jako, że mam jeszcze gwarancje na wady ukryte, czy problem mógł być zatajony przez sprzedawce czy po prostu mogło coś się zepsuć podczas eksploatacji? Samochód mam od pół roku. Silnik zawsze mocno klekotał podczas jazdy na zimnym, ale to chyba normalne w dieslach. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
fnk
Obserwowany

Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - silnik gasi się na niskich obrotach.

06 Paź 2018, 16:17

fnk napisał(a):Silnik zawsze mocno klekotał podczas jazdy na zimnym, ale to chyba normalne w dieslach
Nie normalne ale ten silnik niestety ma pewne problemy z pracą silnika. Też mam taką merivę jak Ty. Miałem podobny problem do Twojego, to masz temat meriva-1-7-cdti-2004-rok-dziwna-praca-silnika-vt99407.htm?hilit=dziwna%20praca%20silnika%20meriva
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Opel Meriva A 1.7 CDTI - silnik gasi się na niskich obrotach.

07 Paź 2018, 17:54

Byłem już w ASO Opla i naprawili to gaśnięcie, powodem były wtryski. Ale nadal faluje, w takim razie trzeba będzie sprawdzić ten zawór ciśnienia paliwa. Dzięki za pomoc.
fnk
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

KONKURS - zaproszenia na Motor Show 2019 KONKURS - zaproszenia na Motor Show 2019
    Rozpoczął się właśnie konkurs dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 25 marca włącznie). Tym razem mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na "Vip Day" i cztery podwójne zaproszenia na ...
    Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...

•