Opel Vectra C - odnośnie samochodu sprowadzonego z Irlandii

Opel Vectra C - odnośnie samochodu sprowadzonego z Irlandii

11 Lut 2013, 21:50

Witam,
Mam pytanie odnośnie samochodu sprowadzonego z Irlandii.
Zakupiłem samochód Opel Vectra C w Polsce, lecz na Irlandzkich rejestracjach- czyli niezarejestrowany; problem polega na:
- samochód został kupiony przez Polaka zamieszkującego w Irlandii, lecz ma dowód osobisty Polski, a zagranicą prawdopodobnie czasowe zameldowanie- lecz użytkowany przez jego znajomego, który na ten samochód pieniądze wyłożył- kolega użytkował samochód, wrócił do Polski, przerobił kierownicę z prawej na lewą stronę- Ubezpieczenie i Przegląd jest na kolegi (tego co nie jest właścicielem samochodu, tylko go użytkuje i jednym słowem go kupił)- samochód jeździ w PL od zeszłego roku (lato 2012); [w skrócie wyjaśniłem sytuację]
Teraz problem polega na:
umowa kupna- sprzedaży tego samochodu:
- na umowie kupna sprzedaży musi być prawny właściciel (czyli osoba która zamieszkuje w Irlandii), jaki ma być WPISANY ADRES SPRZEDAJĄCEGO? POLSKI CZY IRLANDZKI?
Pośrednik (osoba która widnieje na OC i przeglądzie i użytkuje jego samochód) posiada ksero dowodu osobistego Polskiego;
- Na umowie kupna-sprzedaży pośrednik zalecił wpisanie zagranicznego (Irlandzkiego) miasta, a nie Polskiego- czyli rzeczywistego, dlaczego?
- Na dowodzie rejestracyjnym Irlandzkim widnieje adres Irlandzki rzeczywistego właściciela; lecz nie posiadamy jego dowodu osobistego zagranicznego, tylko Polski; mogą konfigurować dwa adresy? Zagraniczny (zgodny z dowodem rejestracyjnym) i Polski (zgodny z dowodem osobistym)?
- Dokumenty posiadane: Dowód rejestracyjny Irlandzki, Tłumaczenie, Ważny przegląd, Ubezpieczenie; umowa kupno-sprzedaży- czy coś jeszcze jest wymagane do wszystkich urzędów? (u. celny, u.skarbowy,u.miasta) ?

PROSZĘ O PILNĄ PORADĘ PONIEWAŻ ZALEŻY MI NA CZASIE, Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ
Szymon855
Obserwowany

Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Opel Vectra
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kia Sorento po zmianach Kia Sorento po zmianach
    Odświeżona linia i zmodernizowana konstrukcja skorupy nadwozia, nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o niższym zużyciu paliwa i emisji spalin, wyższy komfort podróżowania i lepsze własności jezdne – to tylko niektóre ...
    Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI