Opel Zafira (A) - Montaż maty głuszącej maski a zapach z nawiewów.

17 Lip 2015, 07:28

Hej! Może to moje wrażenie ale czy montaż maty tłumiącej pod maskę (2 warstwy 1 StP i Silver mata wygłuszająca butylowa alubutyl, później 2 warstwa: GMS-011A Pianka mata
wygłuszająca 10 mm do maski komory silnika) wpływa na to, że po włączeniu ogrzewania hmm czuć trochę zapach taki, że po 5 minutach gardło boli i jakby oczy bolały ? Czy przypadek?
Dodam, że auto miało niedawno odgrzybioną klimę , wymieniony filtr kabinowy, ja dodatkowo zastosowałem taki "granat" do odgrzybiania wnętrza i podszybie wyczyściłem od środka środkiem antybakteryjnym do chirurgicznej dezynfekcji narzędzi... ?
To powietrze gorące jest zasysane z komory silnika? Może otworzyć maskę i sprawdzić czy będzie to samo przy otwartej masce? :-) To sam sobie odpowiem na to pytanie...
Z 2 strony wydaje mi się, że od czegoś jest ta nagrzewnica, gorące powietrze nie jest pobierane bezpośrednio z pod maski (tak było w silnikach chłodzonych powietrzem, bez nagrzewnicy)...
Googlowałem ale nikt nie ma takiego problemu.... Tym bardziej, że mata jest dostosowana do wysokich temperatur i nie jest to jakaś tania mata bitumiczna... :shock:
LOSMARCELOS
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: 127.0.0.1

29 Gru 2015, 18:53

LOSMARCELOS napisał(a):To sam sobie odpowiem na to pytanie...

I jak udało ci się ustalić skąd ten zapach?

Może to któryś ze środków które używałeś do odgrzybiania klimatyzacji? Raczej nie będzie to wina tej maty wygłuszającej maskę silnika.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999