Opinie Jaguar f-pace

17 Gru 2020, 21:48

Czy ktoś słyszał o silniku diesla 2.0 180KM? Nigdzie nie można znaleźć info. Pochodzenie tego silnika to....?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

18 Gru 2020, 12:14

O tym modelu mało jest opinii nawet na zagranicznych stronach. Jakiś czas temu sam szukałem. To co się dowiedziałem to silnik którym jesteś zainteresowany to 180-konny 2,0-litrowy, turbodoładowany, 4-cylindrowy Diesel osiągający moment obrotowy 430Nm. Połączony on jest z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. W silniku wykorzystana jest technologia zmiennych faz rozrządu (VVT). Inne ciekawe rozwiązania to sterowana komputerowo wydajność pompy oleju, pompa wody jest również sterowana i ma zmienną wydajność, a sam układ chłodzenia został podzielony w swoim obiegu w sposób umożliwiający szybkie nagrzewanie i z tego co doczytałem również jest to sterowane elektronicznie.

Silnik pochodzi z rodziny "Ingenium" i ma oznaczenie AJ200D. Te silniki pochodzą ze stajni firmy Jaguar Land Rover i są produkowane od końca 2015 roku. Zastąpiły one silniki pochodzące od Forda.

Jeżeli chodzi o samą jazdę to raz miałem możliwość przejechania się tym autem tyle że z silnikiem benzynowym i powiem szczerze że zrobił on na mnie dobre wrażenie.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

18 Gru 2020, 12:46

Info dostępne to ja znam, pytanie o czymś więcej. Sprawdziłem sobie kod silnika i jest to 204DTD ale dalej nic mi to nie mówi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Citroen C5 III x7 opinie, problemy, usterki, wady, zalety
    Opinia na podstawie własnego auta i własnych doświadczeń z nim związanych Citroen C5 2016 wersja Exclusive sport w wersji nadwozia Tourer napędzany silnikiem 2.0 BlueHDI 180 KM i automatyczną skrzynią biegów o przebiegu ...
    Unikalny system składania tylnych siedzeń – 1999 rok
    W jaki sposób w samochodzie typu minivan szybko uzyskać płaską podłogę? Przez lata odpowiedź brzmiała zwykle – wymontować tylne siedzenia. Toyota była prekursorem licznych i popularnych dziś rozwiązań typu „smart ...

•