Opinie odnośnie Mondeo MK5, 2015r+ - wady, zalety, eksploatacja?

21 Lip 2021, 18:52

Witam Wszystkich,
ostatnio pisałem o Audi, a zastanawiam się również nad zakupem Mondeo Mk5 w budżecie między 45-60tyś max. Chciałbym się Was poradzić w kilku kwestiach. Na tę chwilę wydaje mi się, że Mondeo mk5 jest najbliższy moim kryteriom. Otóż samochód do jazdy codziennej, po mieście (benzyna?), rozważam silnik 2.0 EB 240km (czy wystarczy zwykły 1.5 po mieście i w trasę?) i tu pierwszy dylemat w manualu, czy może jednak automat również jest dobrym, a może i lepszym rozwiązaniem? Jak tu mają się sprawy techniczne, tj. awaryjność, komfort (zakładam, że automat na plus, jednak przełożenia nie są opóźnione przez co nie psują ów komfortu prowadzenia?), jakiego przebiegu powinienem się obawiać (lub inaczej : jaki optymalny przebieg powinienem brać pod uwagę? oczywiście zdaję sobie sprawę, że zależy to głównie od poprzedniego właściciela, ale może są bolączki tego egzemplarza, które nasilają się zwłaszcza w okolicach jakiegoś przebiegu?), na co szczególnie zwrócić uwagę ? Ogólnie z tego co poczytałem samochód raczej ma więcej zalet niż wad, z serwisem chyba też nie najgorzej, za często go nie powinienem uświadczyć i ceny względne, solidne wnętrze, chyba nie ma się tu czego czepiać.. proszę jednak o Wasze zdanie, wszystko może się przydać przy wyborze.
Zachęcam do dyskusji i pozdrawiam !
kacek91
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Gru 2021, 16:39

kacek91 napisał(a):Mondeo mk5 jest najbliższy moim kryteriom. Otóż samochód do jazdy codziennej, po mieście (benzyna?), rozważam silnik 2.0 EB 240km (czy wystarczy zwykły 1.5 po mieście i w trasę?)
Oba sprawdzą się i tu i tu. Jeżeli masz ciężką nogę to lepiej wybrać mocniejszy żebyś się czasem nie męczył. Jakiś czas temu jechałem wersją z mniejszym silnikiem i moim zdaniem do normalnej jazdy nawet w trasie daje radę.
kacek91 napisał(a):Jak tu mają się sprawy techniczne, tj. awaryjność, komfort (zakładam, że automat na plus, jednak przełożenia nie są opóźnione przez co nie psują ów komfortu prowadzenia?)
Technicznie jest całkiem nieźle, a co do samego automatu to moim zdaniem opóźnień w codziennej jeździe nie odczujesz. To nie są stare automaty gdzie po wciśnięciu gazu była chwila zastanowienia się i dopiero jazda :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Gru 2021, 19:21

Przebieg im niższy tym lepiej, szczerze mówiąc to na coś pokroju 150+ nawet bym nie patrzył. Mimo, że auto świeże to nie licz na totalną bezawaryjność, tam jest się co zepsuć, zarówno skrzynia jak i silnik.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km