Oświetlenie led podwozia

05 Lut 2014, 00:35

Witam.
Szukam pomocy w związku z montażem podświetlenia podwozia taśmą led.

Chodzi mi o to aby w moim Peugeocie zamontować diody led z przody samochodu 1m, i po obu stronach 1,5m w sumie około 4m taśmy led np takiej:

[link do oferty na Allegro wygasł]

Te trzy częsci taśmy czyli lewa strona pojazdu + przód + prawa strona pojazdu połączyć takimi kabelbami:

[link do oferty na Allegro wygasł]

a na końcu pociągnąć ten kabelek to środka samochodu połączyć z takim przełącznikiem:

[link do oferty na Allegro wygasł]

a ten przełącznik złączyć kabelkami z taki wtykiem do zapalniczki samochodowej z bezpiecznikiem:

[link do oferty na Allegro wygasł]

a ten oto wtyk podłączyć do tego rozgałęźnika:

[link do oferty na Allegro wygasł]

który będzie podłączony do gniazda zapalniczki samochodowej.


Drugie moje pytanie czy jeżeli by się tak dało czy moge jednocześnie do tego rozgałęźnika podłączyć w powyżej wymieniony sposób ledy i np. do drugiego gniazda na rozgałęźniku jednocześnie z tym np. nawigacje gps??

Proszę o jak najszczególniejszą odpowiedź czy będzie to działać bez żadnych szkód a jak nie to w jaki bezpieczny sposób moge połączyć około 4m ledów, tak abym miał w środku samochodu przełącznik taki jaki podałem wyżej, oraz możliwość łatwego odłączenia całego obwodu (np. w moim rozwiązaniu byłoby to wyciągniecie wtyku z gniazda zapalniczki).

Proszę o konkretne odpowiedzi pozdrawiam.
alien9999
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
4

07 Lut 2014, 12:00

A sprawdziłeś czy wolno z takim "oświetleniem" jeździć po publicznych drogach ?? Chyba, ze tylko sobie w garażu poświecisz..
Osobiscie odradzam takie modyfikacje, wielu uzna to także za "wiejski tuning" - bez obrazy..
Kasę lepiej przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa - wymiana klocków, tarcz itp..
Ale to twój wybór..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
1

08 Lut 2014, 19:51

Znowu jakieś UFO chce po drogach jeździć.... :/
alien9999 - wybacz, ale na tym forum nie pomagamy i nie doradzamy jak łamać przepisy.
W tym temacie mogę napisać ci tylko jedno - coś takiego jest niedopuszczalne przez obowiązujące przepisy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
1