Passat b8 1.5 TSi - skrzynia DSG czy manual?

04 Maj 2021, 11:22

Witam. Zastanawiam się nad kupnem używanego passata b8 z silnikiem 1.5 tsi. Jaką skrzynię biegów polecacie? Manualną czy dsg? Ciekawi mnie jaka jest różnica w obrotach silnika przy 140km/h na najwyższym biegu. Czy w przypadku dsg przy 140km/h na 7 biegu jest zauważalnie ciszej, niż na 6 w manualu?
Wojciech27
Obserwowany

Wczoraj, 10:45

Mając skrzynię DSG masz przy 140km/h jakieś 2,5 tyś. obr., a przy skrzyni manualnej będzie prawie 3 tyś. obr. Rożnica jest spora. Moim zdaniem większą frajdę z jazdy daje tu skrzynia automatyczna DSG która na pewno pozwoli w trasie na mniejsze spalanie, a w mieście nie będziesz musiał martwić się o zmiany biegów i wciskanie sprzęgła. Tu jednak warto przy zakupie używanego samochodu dobrze sprawdzić taką skrzynię żeby uniknąć ewentualnych problemów.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11

Wczoraj, 14:40

Ja bym brał DSG, 1,5 TSI w Passacie B8 1,5 TSI jest od 2,5 roku i takie auto ma może z 40 tys przebiegu, także nie jest to 15 latek z nalotem 300 tys więc skrzynia pochodzi, a samo DSG usprawnia jazdę, nie obciąża napędu tak mocno, a przy ewentualnym sprincie sa lepsze osiągi.
Będzie też ciszej bo są inne przełożenia. Czyli ogółem DSG na plus.
demirbiras
Zaawansowany

Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Baterie ze stałym elektrolitem Toyoty – co wiadomo do tej pory?
    Toyota jest znana jako pionier elektryfikacji samochodów i największy producent hybryd. Jednocześnie marka inwestuje w rozwój technologii pojazdów na wodór. To jednak nie znaczy, że największy ...
    Chika Kako i Lexus zmieniają reguły gry
    Chika Kako należy do najbardziej inspirujących kobiet w branży motoryzacyjnej. Stanowisko głównego inżyniera zajęła jako pierwsza kobieta nie tylko w Lexusie, ale w całej Japonii. To kobieta, która zmieniła ...

•