Passat do oceny

14 Wrz 2017, 21:22

Co myślicie o tym passacie?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Drzew
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 18 01 2016
Auto: Nie mam

14 Wrz 2017, 21:26

Za tani i jeszcze od handlarza.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Wrz 2017, 21:34

Czyli nie ma co liczyć że to okazja? :P
Jaka jest normalna cena takiego passa z turbo?
Drzew
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 18 01 2016
Auto: Nie mam

14 Wrz 2017, 21:38

Jak na sprowadzony do rejestracji to wcale nie jest za tani przecież to tylko 97 rok w dodatku nie jest jakoś tam wyposażony to za co tu więcej płacić.
Wygląda dobrze ale na przebieg prawdziwy bym nie liczył te książki i faktury to lewucha
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Wrz 2017, 22:00

Jak dla mnie to w tym budżecie rozglądaj się za autami bliżej siebie i najlepiej już zarejestrowanych wtedy jest możliwość że coś nie dawno było wymieniane.
Ogólnie to musisz skupić się na stanie auta a z tymi sprowadzonymi to różnie bywa.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

14 Wrz 2017, 23:17

Drzew napisał(a):Czyli nie ma co liczyć że to okazja?


coś takiego nie istnieje..

Kao napisał(a):Jak na sprowadzony do rejestracji to wcale nie jest za tani przecież to tylko 97 rok w dodatku nie jest jakoś tam wyposażony to za co tu więcej płacić.


wyposażenie wyposażeniem ale nie wiesz chyba do końca po ile chodzą zadbane 1.8T..

Jak dla mnie ten Passat wygląda zwyczajnie normalnie jak każdy inny a opis typowo handlarski ohh ahh jakie zajeb... auto mam.. ogólnie jak masz niedaleko to można obejrzeć ale na pewno się nie napalaj bo to zły doradca.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Scania serii R - najmocniejszy seryjny 730-konny silnik
    Podczas majowej prezentacji Scanii w Trier (Niemcy) poznaliśmy nową serię R wyposażoną w silniki V8. Wśród prezentowanych samochodów musiała oczywiście być Scania R z 730-konnym silnikiem. Jest to obecnie najmocniejszy ...

14 Wrz 2017, 23:37

W Polsce generalnie VW chodzą za wysoko, ale to kwestia mentalności wyniesionej rodem z PRL-u, a nie ich realnej wartości. Też nie uważam, żeby cena za to auto, w tym stanie była zbyt niska.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

15 Wrz 2017, 00:29

Ten Passat jest mega tani, ile zarabia na tym handlarz? i kto w DE sprzeda zdrowego Passata z 1,8T za 900 euro? chyba idiota jakiś.
Jak się chce dymiącego, pordzewiałego passata z wywalonym zawieszeniem to i za 4 tys się znajdzie.
Biorąc pod uwagę że istnieją Passaty z 1,6 mpi które chyba za 3 tys by musiały chodzić to ten passat jest zbyt tani by był dobry.
To jest segment D a nie auto miejskie B,
przebieg pewnie skręcony o 100 tys
Ja nie polecam bo razem z zawieszeniem remont kapitalny całego auta może wynieść jeszcze raz tyle co sama cena auta. Blacharka, remont turbiny, wymiana sprzęgła itd.
Myśle że za tyle co w ogłoszeniu on mógłby co najwyżej kosztować w DE a nie po sprowadzeniu do PL.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

15 Wrz 2017, 07:46

Barol napisał(a):wyposażenie wyposażeniem ale nie wiesz chyba do końca po ile chodzą zadbane 1.8T..
Barol zadbane wszystko kosztuje wiecej a jezeli chodzi o cene rynkowa to wejdz sobie na jakies allegro czy olx i popatrz jaka jest srednia cena. Za 15 to juz mozesz spokojnie kupic polifta to ile mozna dac za takiego? Hmmm.....?
Pionek jak ktoś się nie ruszy za granice cebulandii to nie zrozumie podejscia do aut przez zachodniakow ale grawantuje Ci że takiego paska u niemca mozna kupic nawet za 500 euro sprawnego. Na zachodzie sa inne wymagania na badaniach technicznych. Wystarczy że kat wypalony i juz masz po badaniach a w PL przechodzi bez niego. Taki niemiec jak ma wsadzac w to auto 500euro w sam kat a ma moze jeszcze inne niewielkie usterki to go sprzedaje za grosze. Ale tak jak mowie zrozumiecie dopiero jak wyjedziecie na trochę bo tutaj wam tłumaczysz tołkujesz i nadal ciemnogrób.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Wrz 2017, 09:37

Kao napisał(a):Barol zadbane wszystko kosztuje wiecej a jezeli chodzi o cene rynkowa to wejdz sobie na jakies allegro czy olx i popatrz jaka jest srednia cena. Za 15 to juz mozesz spokojnie kupic polifta to ile mozna dac za takiego? Hmmm.....?


nie chodzi mi tutaj o 15k i zgadzam się z kolegą Pionek ten handlarz musiał dać za niego 900euro nie więcej bo inaczej nie opłacało by mu się go sprowadzić,podpicować i jeszcze na tym zarobić..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2017, 10:00

Barol napisał(a):nie chodzi mi tutaj o 15k
wiem że nie chodzi Ci o 15 ale dałem przykład bo na forum panuje fama że jak nie masz ponad 10k to nie podchodz do 1.8T i nie ważny jest rok, wyposażenie czy model. Przy każdym mowicie to samo czyli wychodzi na to że płacisz za sam silnik. Dla przykładu powiem moj kumpel kupił 3 lata temu paska z 99 1.8t za 6k i przez te 3 lata w silniku i jego osprzecie nie robil nic. Byl kupiony z ogloszenia od mlodego łebka. I co da się? Da się
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Wrz 2017, 10:05

Oczywiście że się da, ale... Jest drobna różnica między autem od młodego łebka za 7k, a sprowadzonym od handlarza wystawionym już za 7k.

Polecić nie polecę, ale obejrzeć oczywiście można. Tylko jak oglądałem Passaty 1.6 za 5-6 od handlarzy i to z Polski a nie zagranicy i widziałem ich stan... Silnik na miejscu do remontu (głowica) :(
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Wrz 2017, 10:09

Kao napisał(a):Byl kupiony z ogloszenia od mlodego łebka. I co da się? Da się


jest różnica między właścicielem który bezpośrednio sprzedaje auto a handlarzem a jak każdy z nas wie handlarzy lepiej omijać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2017, 11:21

Ale mi w tej chwili juz nie chodzi o dany egzemplarz tylko o sam fakt że taki passat z 97 roku nie jest wiecej warty. Auto jest juz wiekowe ale wy na to nie patrzycie tylko na emplemat na tylnej klapie 1.8T. Sami zawyżacie ceny a potem jest płacz że za vagi drogo krzyczą.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Wrz 2017, 11:27

Bo tu jest właśnie problem... Ja wiem ile to coś jest warte i więcej jak 6k bym nie dał, pełna zgoda!
Ale polski rynek zrobił taką patologię, że taki Passat z 1.8T za 6k musi być trupem, bo zadbane chodzą od 8-9k w górę. Rocznik tu nie gra roli praktycznie, liczy się znaczek... Mało to Audi po 20-30k z korbkami w drzwiach? Taki rynek...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007